Кафедра української мови
Факультет Української філології

13-14 травня 2024 року на базі Варшавського університету відбулася Міжнародна наукова конференція «Культура конфлікту – конфлікт культур. Мова, література, мистецтво, медіа та війна в Україні», яка сприяла пробудженню інтересу молодих науковців до дослідницьких пошуків загалом і до порушення актуальних проблем сьогодення зокрема. До наукової спільноти долучилася й здобувачка третього (освітньо-наукового) рівня Юлія Кравченко (науковий керівник: проф. Ковпік С. І.), яка не лише взяла участь у наукових дискусіях, але й презентувала результати власних наукових пошуків, пов’язаних зі специфікою художнього моделювання конфлікту в сучасному українському містичному оповіданні.

16.05.21_асп.jpg

Учасниками наукового зібрання були представники Національного університету «Києво-Могилянська академія», Львівського національного університету імені Івана Франка, Бердянського державного педагогічного університету, Криворізького державного педагогічного університету, Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.

Науковий захід укотре засвідчив: наука – це не просто напрямок діяльності, який робить наше життя комфортним. Це шлях розвитку людства, що допомагає глибше розуміти себе та світ навколо. А наполегливість і праця є провідниками до здійснення мрії.

16.05.24_асп_2.jpg

Бажаємо нашій здобувачці невичерпної творчої наснаги, сил та енергії для подальшого наукового поступу.

26496

Кожен, хто не з примусу, а з власної волі пов’язав свою долю з наукою, вдумливо, сумлінно, з великою любов’ю скрупульозно вивчає найважливіші чинники технічного й соціально-культурного прогресу та перетворення дійсності, намагається осягнути її в усіх тонкощах, зрештою опиняється в полоні наукової царини, із якої вже ніколи не вибратися. Вочевидь, це добре усвідомили здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, що ось уже впродовж року демонструють своє бажання опановувати нові компетентності, отримувати нові знання, уміння й навички, зокрема й ті, що стосуються проєктування й побудови власної «інженерної споруди», іменованої академічним текстом. Тому, цілком закономірно, що навчальну дисципліну «Академічне письмо та риторика», уналежнено до обов’язкових освітніх компонентів. Наразі її вивчення добігає кінця. І молоді науковці мають чудову нагоду презентувати себе, свої наукові інтереси, результати перших науково-дослідницьких пошуків… І не тільки!

03.05.24_1.jpg

Це вимагає ретельної підготовки. Адже майбутні доктори філософії, безумовно, прагнуть, аби в майбутньому їхні творчі здобутки стали неоціненним надбанням української освіти і культури. Бо їхня навчальна й науково-дослідницька діяльність є доведенням необхідності щомиттєвого піднесення духовної свободи і творчих можливостей новочасного покоління. Їхня плідна праця утверджуватиме ідейно-естетичний інваріант пізнання світу, розв’язуючи суперечність між мінливою дійсністю і високим ідеалом. Це дасть змогу об’єднати прихильників, послідовників і вихованців та їхні доробки в одну велику цілість. Велику цілість як одночасно тисячолітню мудрість самовдосконалення і щоденне плекання спадщини українського народу.

Шановні здобувачі! Наталіє Ахматова, Олеже Гаранін, Артеме Глінкін, Катерино Кокош, Олександро Комишова, Ярославе Мельник, Олександре Нечіпоренко, Миколо Попов, Володимире Пресс, Андрію Рекало, Анжеліко Римар, Володимире Тарасов, Олеже Тютюнов, Геннадію Чорний та ін.! Сьогодні Ви повні творчих сил, тому нехай врожаїться на Вашій ниві! Мудрі люди кажуть: успіх завжди залежить від попередньої діяльності, від осмисленого й оприлюдненого! Нині той день і той час, коли доля дає Вам шанс продемонструвати Ваші інтелектуальні спромоги, засвідчити шлях мужнього, нестримного й невтомного долання нових життєвих висот, Вашу успішність у будь-якому починанні. Когось винагородить шанобою в колі однодумців, рідних і друзів, започаткує подальші стежини поступу до самозвершення…

03.05.24_10.jpg

03.05.24_2.jpg 03.05.24_3.jpg
03.05.24_4.png 03.05.24_5.png
03.05.24_6.jpg 03.05.24_7.png

03.05.24_9.jpg

До того ж, безумовно, напередодні Великодня Ваші душі, як і душі далеких наших предків багато століть тому, прагнуть оновлення, світлого воскресіння любові. Шлях людський – нелегкий, і на ньому трапляються безліч спокус, вигаданих правд і оманливих надій. Іноді важко, а інколи й неможливо обрати з-поміж усього того огрому справжнє, непідробне й велике. І тоді на допомогу приходить віра: комусь освітлює дорогу, як смолоскип, а комусь тільки тремтить у темряві, щоб потім розгорітися могутнім полум’ям.

03.05.24_11.jpg

Задля того, аби у наших оселях запанували гармонія, злагода, добробут, а в Україні – мир і спокій, маємо докладати щоденних зусиль, адже дива не стаються просто так. Пам’ятайте, що все задумане – справа наших рук і небайдужих сердець. Тож нехай Вашими супутниками повсякчас будуть козацька впертість і непохитність, натхнення й оптимізм, а Господь посилає благодать на всі добрі справи в родині, у колективі, у державі. Нехай небо якнайшвидше стане чистим і мирним, відкритим для польоту думок та сподівань. Нехай творчий вогонь з кожним роком розгоряється лише яскравіше – на духовне зростання, на здоров’я, на добробут!

26387

Із 29 жовтня по 4 листопада 2023 у рамках міжнародної академічної мобільності відбувалося стажування здобувачів вищої освіти в Німеччині, місті Бад-Кіссінген, у рамках семінару на тему “Mitteleuropäische Begegnungen nach 600 Tagen Krieg” («Середньоєвропейські зустрічі після 600 днів війни»).

Здобувачка третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти PhD Юлія Кравченко, яка навчається за ОНП «Українська мові та література», спеціальності 035 Філологія (науковий керівник – доктор філологічних наук, професор С. І. Ковпік), мала чудову нагоду долучитися до програми стажування в м. Бад-Кіссінген.

Кравченко 1

                                         Кравченко 3 Кравченко 2

Разом із іншими науковцями з України, Чехії, Того й Німеччини вона стала учасницею наукових заходів, на яких актуалізувалися теми, присвячені війні в Україні, а також геополітичним та історичним процесам, що відбувалися й відбуваються в Центральній Європі.

Відбулися різнопланові наукові дискусії на такі теми: “Deutsch-tschechische historische Ereignisse als Quelle für literarische Texte” («Німецько-чеські історичні події як джерело літературних текстів»); “Meine Flucht aus Mariupol und meine Ankunft in Deutschland. Ausschau nach Zukunft” («Моя втеча з Маріуполя і прибуття до Німеччини. У пошуках майбутнього»); “Kontinuität und Neuanfang einer Universität im innerukrainischen Exil” («Неперервність і нові починання університету у вигнанні по Україні»); “Europa aus ukrainischer Perspektive: gestern, heute, morgen” («Європа з української точки зору: вчора, сьогодні, завтра»); “Ukrainische Aktivisten im Krieg” («Українські активісти на війні»).

Кравченко 4

30 жовтня і 3 листопада учасники семінару мали змогу відвідати такі німецькі міста, як Вартбург і Айзенах, і дізнатися більше про історію, культуру і фольклор Німеччини.

Кравченко 5

Юлія Кравченко успішно реалізувала своє право на міжнародну академічну мобільність, отримавши досвід наукового співробітництва, міжнародної академічної комунікації.

Бажаємо пані Юлії творчого натхнення для науково-дослідницьких пошуків, нових наукових здобутків і досягнення поставленої мети.

23753

Є моменти, на які ми чекаємо цілий рік. Мріємо, сподіваємося, віримо в казку та намагаємося зробити все, щоб вона запам’яталася і нам, і нашим близьким. І нині настав цей передсвятковий час, коли вже бринять десь різдвяні дзвіночки, коли вимріяні подарунки ближчають, коли всі ніби знають якусь таємницю, але мовчать – до першої зірки, до бенгальських вогників, до дванадцятого удару.

Рік новий приходить із подарунками, а Різдво стукає в серце миром і вдячністю за все, що сталося, склалося і збулося протягом року, який збігає. Так хочеться вірити, що кожному з нас буде за що подякувати в прийдешньому році, кожному вистачить сили й натхнення здійснити задумане…

22 грудня 2021 року здобувачі другого року навчання третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти зробили ще один маленький, але успішний крок, який наблизив їх до досягнення поставленої мети…

Аспіранти захист 1

                       Аспіранти захист 6       Аспіранти захист 4

Здобувачі PhD, що навчаються за різними ОНП (Ольга Большаніна, Тетяна Гончарова, Руслан Калугін, Катерина Протопопова, Лілія Фадєєва, Дмитро Щербина), демонстрували свої вміння й навички з академічного письма загалом та українськомовної академічної комунікації зокрема, засвідчували глибоке розуміння теоретичних і практичних проблем у царині обраного дослідження, підтверджували свою спроможність проводити огляд, критичний аналіз, оцінку й узагальнення різних наукових поглядів, формулювати, обґрунтовувати й захищати власну наукову концепцію і т. ін.

          Аспіранти захист 3    Аспіранти захист 5

Хочеться вірити, що випрацювані компетентності допоможуть аспірантам оформити остаточні результати проведених досліджень та оприявнити їх на засіданнях спеціалізованих учених рад. Принаймні кафедра української мови щиро ВСІМ цього бажає…

А ще бажає, щоб небо, у якому невдовзі засяє зірка нового року, було чистим і мирним, відкритим для польоту думок та сподівань. Пам’ятаймо, що все задумане – справа наших рук і небайдужих серць. Тож хай у новому році нашими супутниками будуть козацька впертість і непохитність, натхнення й оптимізм, а Господь посилає благодать на всі добрі справи в родині, у колективі, у державі.

17926

08 червня 2021 року відбулося засідання кафедри української мови, на якому було презентовано проєкт освітньо-наукової програми «Українська мова та література» (2021) підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, ступеня вищої освіти «доктор філософії (PhD)» з галузі знань 03 Гуманітарні науки, спеціальності 035 Філологія.

                     IMG 3091  IMG 3122

Засідання відбувалося під головуванням завідувача кафедри української мови д. філол. н., проф. Колоїз Ж. В., яка і представила ОНП, та за участю професорсько-викладацького складу.

IMG 3127IMG 3092

Свої слушні пропозиції висловили проф. Білоконенко Л. А., доц. Малюга Н. М., ст. викл. Березовська-Савчук Н. А, які ретельно опрацювали оприлюднений проєкт. Гарант освітньо-наукової програми проф. Колоїз Ж. В. акцентувала на унікальності нової ОНП та її відмінностях від попередньої, зокрема, на уведенні до універсальної складової програми спеціальних дисциплін,  наголосила на оновлені вибіркових дисциплін для аспірантів, які дійсно можуть реалізувати власну індивідуальну траєкторію. Усі висловлені й обговорені пропозиції надійдуть до науково-методичного відділу університету.

IMG 3158

16023

       Професіоналізм, якість, компетентність, унікальність, колегіальність, відкритість, академічна культура, доброчесність...

       Саме такі константи окреслені як пріоритетні в підготовці здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, ступеня вищої освіти «доктор філософії (PhD)» зі спеціальності 035 Філологія.

       У рамках обговорення нової освітньо-наукової програми «Українська мова та література» підготовки докторів філософії (PhD) проведено низку зустрічей із гарантом – д. філол. н., проф. Жанною Василівною Колоїз.1       Так, 02 червня 2021 року відбулася ще одна дорадча нарада зі стейкхолдерами, на якій розкрито основні положення змісту нової ОНП з урахуванням професійних пріоритетів щодо підготовки аспірантів зі спеціальності 035 Філологія.34       До обговорення долучилися всі зацікавлені особи не тільки із закладів освіти м.Кривого Рогу, а й інших освітніх установ, і зокрема Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.256

        Окрім того, 04.06.2021 року проведено виробничу нараду з науковими керівниками здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, та викладачами обох профільних кафедр Криворізького державного педагогічного університету, які забезпечують реалізацію ОНП «Українська мова та література», спільно з аспірантами кафедри української мови та кафедри української та зарубіжної літератур.2 5  4        Засідання відбулося під головуванням завідувача кафедри української мови, гаранта ОНП Колоїз Ж.В., за участю декана факультету української філології к. філол. н., доц. Семененко Л.М., завідувача кафедри української та зарубіжної літератур к. філол. н., доц. Мельник Н.Г.1 6 7        Гарантом освітньо-наукової програми наголошено на загальній і спеціальній меті підготовки висококваліфікованих фахівців, здатних до самостійної філологічної науково-дослідницької, науково-організаційної, педагогічно-організаційної та практичної діяльності у вітчизняному й світовому науково-освітньому просторах. Акцентовано також і на критеріях універсального, спеціального й вибіркового компонентів, особливостях навчання за освітньою програмою, її програмних результатах і перспективах, що має і на майбутнє задовольняти потреби суспільства в підготовці професіоналів у царині української мови і літератури.3 89

15989

04 червня 2021 року відбулася онлайн-зустріч аспірантів кафедри української мови з науковим керівником і гарантом ОНП «Українська мова та література» проф. Ж. В. Колоїз. Здобувач вищої освіти Т. О. Соловйова мала змогу поділитися враженнями від навчання у Гранадському університеті (м. Гранада, Іспанія),  де перебуває за умовами міжнародної академічної мобільності Erasmus +.

Безымянный 14

15988

     28 травня 2021 року на кафедрі української мови під очільництвом гаранта – доктора філологічних наук, професора, завідувача кафедри української мови Жанни Василівни Колоїз – відбулася виробнича нарада з питань акредитації освітньо-наукової програми «Українська мова та література» зі спеціальності 035 Філологія (ступінь вищої освіти – доктор філософії (PhD). На нараду були запрошені наукові керівники аспірантів, самі здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти й викладачі обох профільних кафедр факультету української філології, які забезпечують реалізацію ОНП.

     На нараді акцентовано на основних організаційних і процедурних моментах проходження акредитації. До обговорення питань активно долучилася доктор філологічних наук, професор кафедри української та зарубіжної літератур Світлана Іванівна Ковпік. Про академічну мобільність та її роль в індивідуальній траєктрорії розвитку зазначила аспірант кафедри української мови Тетяна Олександрівна Соловйова.image 11image 12

15895

18 травня 2021 року відбулася позачергова нарада за участю адміністрації університету (ректор Криворізького державного університету, проф. Шрамко Я. В., перший проректор, доц. Остроушко О. А.), на якій було актуалізовано питання особливостей акредитації освітньо-наукових програм. Гаранти, наукові керівники здобувачів PhD мали змогу прослухати не лише цікаву і важливу інформацію проф. Дороніної Т. О., але й поставити запитання, отримати на них ґрунтовні відповіді, аби врахувати всі важливі моменти під час створення проєктів освітньо-наукових програм 2021.

НАРАДА З ГАРАНТАМИ ОНП 01НАРАДА З ГАРАНТАМИ ОНП 02НАРАДА З ГАРАНТАМИ ОНП 08

15747

Ось уже майже два тижні я в місті Гранада за умовами міжнародної академічної мобільності Erasmus + й можу з упевненістю констатувати, що це прекрасний шанс.

Високорозвинена країна Іспанія, затишне й мальовниче місто Гранада, один із найпотужніших іспанських університетів...

IMG 20210405 185757 907    IMG 20210411 134717 407 1

Упродовж цього періоду вдалося не лише облаштуватися на новому місці, але й зустрітися із представниками міжнародного відділу Гранадського університету (підписати контракт, подати необхідні документи, проконсультуватися щодо умов співпраці, користування бібліотечним фондом, режиму роботи інших відділів, викладачів і т. ін.) та науковим керівником-консультантом з кафедри грецької та слов’янської філології, з яким узгоджено робочий план, визначені пріоритети на найближчий місяць.

Соловйова Запрошення Гранада page 0001

Справ чимало. Однак це те, що приносить задоволення, збагачує духовно, дає мені змогу гідно представляти Україну і Криворізький державний педагогічний університет на міжнародній арені.

Найтепліші привітання і найщиріші побажання усім вам, моїм друзям, колегам, наставникам, хто і словом, і ділом підтримував мене, докладав зусиль, аби ця поїздка відбулася.

Тетяна Соловйова, аспірантка кафедри української мови

15117
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31