Кафедра української мови
Факультет Української філології

1п

29 грудня 2017 р. на факультеті української філології відбувся захист проектів, які виконали студенти груп УМЛ-14, УФБ-14, УПФ-14 із дисципліни «Інформаційно-комунікативні засоби навчання» (викладач: доцент кафедри української мови Шарманова Н. М.).

2п

Студенти продемонстрували свої напрацювання з різноманітних актуальних проблем сучасної лінгвоукраїністики, що розроблялися за тематикою курсових робіт: «Пазли мудрості української мови», «Секрети української кухні», «Лексика, яка має аромат» та ін.

3п

Студенти творчо опрацювали науково-методичний матеріал, використовували інноваційні засоби навчання.

4п

Результатами їх роботи можна послуговуватись у процесі викладання української словесності й у практиці середньої та вищої школи.

prezentacia_uchitelska

prezentacia_uchnivska

pulikacia_uchnivska

Редакційна колегія збірника «Філологічні студії: Науковий вісник Криворізького державного педагогічного університету» готує до друку наступний випуск.

(Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації Серія КВ № 22387-1228 ПР від 31.10.2016 р. Затверджено як друковане фахове видання України: галузі науки – філологічні (наказ Міністерства освіти і науки України № 1413 від 24.10.2017 р.)

Запрошуються до співпраці викладачі вищих навчальних закладів, аспіранти та здобувачі.

Інформаційний лист

27 листопада студенти групи УФР−16 відвідали творчу майстерню знаної криворізької письменниці Тетяни Євгеніївни Меліхової.

1м

Тетяна Євгеніївна – редактор культурологічного альманаху «Символ», який видається у Кривому Розі з 2010 року. На Міжнародному фестивалі літературних видань «Рідкісний птах-2017» у Дніпрі альманах «Символ» здобув Кубок і медаль «Приз глядацьких симпатій».

2м

Ця зустріч була зорганізована працівниками нашої бібліотеки за підтримки директора бібліотеки Г. М. Віняр. Після зустрічі доцент кафедри Л.А. Білоконенко щиро подякувала Т. Є. Меліховій за цікаву розповідь і побажала їй подальших творчих успіхів.

3м

23 листопада 2017 р. на кафедрі української мови відбулася виробнича нарада з обговорення пропозицій до проекту «Положення про практичну підготовку здобувачів вищої освіти в КДПУ».

н1

Викладачі розглянули завдання виробничої педагогічної практики у школі, вимоги до звітної документації, обмінялися міркуваннями щодо запровадження електронних форм звітування про результати проходження практики, а також висловили думки про особливості дистанційного консультування студентів, які проходять практику за місцем роботи.

н3

Методисти кафедри окреслили шляхи вдосконалення практичної підготовки майбутніх учителів відповідно до запитів сучасної школи.

н2

е4

е6

е1

е5

е2

е3

13 жовтня 2017 р. на факультеті української філології відбулася звітна конференція з діалектологічної практики. Керівник практики – Вербовий Микола Володимирович, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови.

зв2

Студенти 2 курсу факультету (групи УМЛ та УАФ) презентували діалектологічні матеріали, зібрані в різних регіонах України.

зв1

3л

Традиційним у 1 семестрі навчального року є проведення студентами-випускниками лекційних та практичних занять у межах магістерської практики у виші.

1л

11 жовтня 2017 р. студенти-магістри 2 курсу спеціальності українська мова і література та англійська мова (Комлева Катерина, Винниченко Катерина) проводили практичне заняття для студентів 2 курсу, групи УФР-16. Керівник практики к. філол. н., доцент кафедри української мови Іншакова Ірина Опанасівна

2л

11 жовтня 2017 р. на кафедрі української мови була проведена виробнича нарада щодо обговорення форм профорієнтаційної роботи, задля презентації Криворізького державного педагогічного університету загалом і факультету української філології зокрема.

Бакум

Важливий акцент було зроблено на організації днів науки для загальноосвітніх закладів на базі педуніверситету, на поглиблені роботи з батьками.

Малюга

Окремо було висловлено думку про те, що для профорієнтаційної роботи варто використовувати, великою мірою, особисті зв’язки. Виробляти ще не апробовані підходи для презентації кафедр української мови та української і світової літератур: організовувати круглі столи, залучати майбутніх вступників до проведення наукових конференцій і т. ін.

Січень 2018