Кафедра української мови
Факультет Української філології

13 травня доцент кафедри української мови Наталія Миколаївна Малюга стала спікером програми  "10 хвилин", що становить тематичний медійний майданчик на ТРК "Рудана" для висвітлення суспільних позицій або резонансних подій тощо. Для обговорення в студії було обрано тему "На лінгвістичному роздоріжжі", присвячену питанням впровадження нової редакції Українського правопису (2019 р.).

Два роки тому, у травні 2019 року, Кабінет Міністрів України схвалив новий правописний кодекс, який затвердила Українська національна комісія з питань правопису. Давши відповіді на низку питань журналістки щодо цієї події, доцент Н.М. Малюга торкнулася тих суспільних запитів, які зумовили оновлення вітчизняної правописної системи з погляду історії її становлення та сучасної розбудови. Вона наголосила, що мова змінюється, а відтак і правопис відображає її реальний стан. Учасниця студійного обговорення наголосила на тому, що сучасна редакція Українського правопису повертає деякі особливості правопису 1928 р., які є частиною української орфографічної традиції і поновлення яких має сучасне наукове підґрунтя.

Крім того, у процесі розгляду дискусійної проблематики, яка окреслює неоднозначне ставлення в суспільстві до Українського правопису, акцентовано було і на актуальних питаннях щодо практичного вжитку мовних норм та їх кодифікації в нових лексикографічних працях, представлення й поширення в таких суспільних царинах, як освіта, наука, медіа. Особливу увагу звернено на ставлення студентської молоді до орфографічних змін й оновлених правил, які відображають найактивніші процеси в мовній системі та специфіку комунікативної практики сьогодення.