Кафедра української мови
Факультет Української філології

8 вересня – Усесвітній день грамотності.

Уже стало традицією серед студентів-філологів проведення конкурсу на кращого знавця українського правопису, присвяченого Всесвітньому дню грамотності.
     Викладачі кафедри української мови (проф. Білоконенко Л. А., доц. Качайло К. А., проф. Мішеніна Т. М.) організували і провели інтелектуально-виховний захід. Цьогоріч конкурс на кращого знавця українського правопису відбувся не лише серед студентства факультету української філології, до нього долучено було здобувачів вищої освіти і з інших факультетів Криворізького педагогічного. У заході взяли участь 85 студентів факультету української філології (удвічі більше, ніж минулого року!), 30 першокурсників факультету іноземних мов, 26 – музично-хореографічного відділення факультету мистецтв.

Текст диктанту «Мова й пісня» мав і виховне спрямування, оскільки порушував питання про невпинний розвій українського слова в тісному взаємозв’язку з піснею, орієнтував учасників конкурсу на усвідомлення відповідальності кожного за збереження традицій і віднайдення шляхів розвитку рідних слова й пісні.

Студенти долучилися до тисячолітнього процесу творення мови, засвідчили, наскільки відчувають енергію українського слова, що звучить із трибун міжнародних форумів, і ніжність української пісні, якою можна мовити до найдорожчої людини, та наскільки вони раціоналізують мову як логічну систему, що уможливлює гнозис світу.Конкурс грамотність

КОНКУРСНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Факультет української філології

І місце – Глазунова Єлизавета (УАФ-19); Василець Софія (УАФ-21); Кохан Віталіна (УПФ-21).

ІІ місце – Бересток Оксана (УПФ-19); Кирпичова Катерина (УАФ-19); Роль Олександра (УФР-21).

ІІІ місце – Суха Світлана (УАФ-19); Рукавець Діана (УФР-19); Шебеко Ольга (УФР-19).

Факультет іноземних мов

Найвищі результати продемонстрували першокурсниці:

Журавльова Юлія (АФП-21); Катькіна Валерія (АНП-21); Ходанович Аліна (АНП-21).

Факультет мистецтв

Найвищі результати продемонстрували першокурсниці:

Іващенко Ірина (МХК-21); Наливайко Поліна (ХХК-21); Полієва Валерія (ХХК-21).

Вітаємо всіх учасників і переможців конкурсу!

Плекайте й надалі естетику українського мелосу, слово якого вершиною сягає незглибних небес!

Вересень 2024