Кафедра української мови
Факультет Української філології

24 березня 2017 року в Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбувся заключний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Українська мова, література (у т. ч. методики їх викладання)».

універ

Криворізький державний педагогічний університет представляла студентка ІV курсу факультету української філології Масляєва Ірина. Студентка виступила з результатами наукової праці «Назви страв у творчому доробку С. Пиркало (на матеріалі есе «Кухня егоїста»)» (наук. кер.: д. ф. н., проф. Колоїз Ж. В.) і посіла почесне І місце з секції «Українська мова».

загнітко

До слова, Ірина вперше брала участь у подібному конкурсі. Тож дебют студентки увінчався переможним місцем.

Конкурсантка поділилася своїми враженнями:

−Я вважаю, що такі конкурси є дуже корисним випробуванням, якщо ти хочеш перевірити власні сили не в рідному університеті, а в абсолютно новій, незвичній ситуації. Для мене призове місце – вагоме досягнення в науковій сфері, тому, передовсім я хочу висловити подяку викладачам кафедри української мови, зокрема  доктору філологічних наук, професору Ж. В. Колоїз, за підтримку та поради, які стали мені у нагоді упродовж усіх етапів написання наукового дослідження. Жанна Василівна завжди звертала увагу на те, що необхідно виправити, аби робота була водночас змістовною та цікавою.

Мене вразила тепла атмосфера міста й самої конференції. На відкритті конкурсу з вітальним словом виступили голова конкурсної комісії, проректор із наукової та міжнародної роботи, професор Н. А. Сейко, голова журі, завідувач кафедри української мови професор В.М.Мойсієнко.

вст слово

Захист конкурсних робіт був розподілений на три секції: «Українська мова», «Українська література», «Методика викладання української мови та літератури». Для участі в заключному етапі члени журі відібрали 41 студентську наукову роботу. Претенденти на перемогу представляли 28 вищих навчальних закладів України. Роботи всіх учасників мали різноманітний характер: від теоретичних узагальнень до практичних рекомендацій. Цікавими й оригінальними були й презентації до наукових робіт.

учасники

На урочистому засіданні закриття науково-практичної конференції були підведені підсумки конкурсу. Переможців й усіх учасників привітали завідувач кафедри загального та прикладного мовознавства і слов’янської філології, член-кореспондент НАН України, професор А.П.Загнітко, завідувач кафедри української мови Київського університету імені Бориса Грінченка, професор С. О. Караман, доцент кафедри видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології Житомирського державного університету імені Івана Франка С.Л.Чернюк. Усі учасники, окрім дипломів та книжкових призів, одержали нові знання, позитивні враження та незабутні емоції.