Щороку світова спільнота вшановує річницю Тараса Шевченка, віддаючи належне українському Генієві планетарного масштабу. І цьогоріч, у 208-у річницю від дня народження митця, звертаємося до пророчого Шевченкового афористичного золотослова, до національного й соціального світогляду великого Українця, який нині допомагає кожному українцю усвідомити історичне буття нації в протистоянні російській агресії.
Шевченковою блискавицею стають слова вболівання за долю України, адже він передбачливо наголошує нам з висоти часу і простору: імперські апетити "старшого брата" стосовно території нашої держави ніколи не будуть задоволені вповні. На жаль, пророцтва Шевченка збуваються:
У всякого своя доля
І свій шлях широкий,
Той мурує, той руйнує,
Той неситим оком
За край світа зазирає,
Чи нема країни,
Щоб загарбать і з собою
Взять у домовину.
Так, пророчі Шевченкові слова є актуальними сьогодні, як ніколи!
Слово Генія української нації окреслює багатовимірність його громадянських орієнтирів. «Феномен Шевченка відбиває нашу національну природу, наше світосприйняття, наше минуле і нашу надію на майбутнє. Він символізує душу українського народу, втілює його гідність, дух і пам’ять...», – зазначає Євген Сверстюк.
Тарас Шевченко як людина універсальних поглядів мріяв про незалежність і велич рідної країни, тому в його творах наскрізно звучить ідея суверенної держави, віра в світле майбуття українського народу, у те, що він буде єдиним у своїх вчинках і прагненнях до волі та свободи:
Встане Україна.
І розвіє тьму неволі,
Світ правди засвітить..., Тарас був би гордим за єдність української нації та громадянську позицію своїх нащадків, сьогоднішніх українців, – спільно протистояти ворогу в час вогняного лихоліття зі святою вірою в нашу Перемогу!
І оживе добра слава,
Слава України,
І світ ясний, невечерній,
Тихо засіяє...