Кафедра української мови
Факультет Української філології

ЖИТТЯ – ЦЕ ДИТИНСТВО НАШОГО БЕЗСМЕРТЯ.

Віктор Марі Ґюґо

18 серпня кафедра української мови, факультет української філології, увесь Криворізький державний педагогічний університет і філологічна спільнота Криворіжжя вшановують сороковини відтоді, як відійшла у вічність, піднялася за крайнебо ВАЛЕНТИНА ВАСИЛІВНА ЯВІР  – професор кафедри української мови, кандидат філологічних наук, натхненниця й очільниця кафедри української мови Криворізького педагогічного. image0      Валентина Василівна стояла біля витоків формування кадрового потенціалу філологічного факультету, створення й розбудови криворізької мовознавчої школи, а сенсом життя її стало втілення в реалії українського суспільства сакральної тріади  «МОВА – НАЦІЯ – СУСПІЛЬСТВО». Саме спецкурс з української мови «МОВА і НАЦІЯ» виплекав багато поколінь українських словесників, які сприймали головний академічний посил – плекати РІДНЕ СЛОВО, уболівати за його долю й біль, нести рідною землею легко і впевнено на крилах НЕЗАЛЕЖНОСТІ. Тисячі філологів уже з першого семестру першого курсу засвоювали не просто якісь віртуальні ідеологічні постулати, вони набиралися досвіду національної гідності, їх надихала принциповість і крицева громадянська позиція Валентини Василівни. Найголовніше те, що студіювання курсів професора Явір спрямовувало тільки на те, аби з особливим трепетом відчувати свою особистісну причетність до українства й усвідомлювати, що МОВА завжди стоїть на сторожі НАЦІЇ та ВОЛІ.

image2

Сьогодення неодноразово доводить ці безсмертні істини Валентини Василівни  знакової людини для знакової епохи нашого університету, факультету й кафедри, видатного української мовознавця, авторки багатьох підручників і навчальних посібників із сучасної української літературної мови, наставниці студентів, аспірантів і цілих поколінь учителів-словесників не тільки нашого міста й області.

Просимо всіх, хто знав Валентину Василівну Явір, пошанувати нині її пам’ять.

Кафедра української мови висловлює щирі співчуття родині Валентини Василівни –  улюбленим синові й онукам!

Важко приймати таку втрату, проте намагаємося усвідомити, що наші близькі просто вирушають у далекі, незвідані світи, поринають за межу, стоять над берегами вічної ріки...

Згадуємо нині про нашу наставницю й колегу найтеплішими словами, з великою вдячністю й повагою, спільно молимося за вічний спокій душі...

Нехай тихий лет її душі на крилах слова завжди підіймається крізь час і простір у царину безсмертя,

у трояндові ефіри вічних снів!

4.jpgnews june 2020 30 2 2
6trojandy25