Кафедра української мови
Факультет Української філології

15 грудня на кафедрі української мови відбувся методичний семінар, присвячений акредитації освітньої програми «Українська мова і література, зарубіжна література. Редагування освітніх видань» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. На засіданні були присутні викладачі кафедри, які мали змогу прослухати самооцінювання освітньої програми, підготовлене к. філол. н., доц. В. Городецькою.

Як зауважила Вероніка Анатоліївна, Криворізький державний педагогічний університет має сталі традиції у підготовці фахівців з предметної спеціальності «Середня освіта (Українська мова та література)» з додатковою спеціалізацією «Редагування освітніх видань» (перший випуск 2013 р.). Освітня програма розроблена проєктною групою у складі д. філол. н., проф. В. Дмитренко, к. філол. н., доц. В. Городецької, к. філол. н., доц. С. Журби, студентки 3 курсу М. Усачової і стейкхолдерів О. Мизи, О. Погрібної, А. Синявської.7

Вероніка Городецька ознайомила присутніх з освітнім складником ОП, наголошуючи на годинах і кредитах, зокрема акцентувала на вибіркових дисциплінах, а також визначила особливості формування індивідуальної освітньої траєкторії та право студентів на вибір навчальних дисциплін. Особливу увагу було звернено на програмні компетентності, програмні результати навчання.

В обговоренні заслуханої доповіді взяли участь завідувач кафедри української мови, проф. Ж. Колоїз, керівник науково-методичного семінару, проф. Л. Білоконенко, які внесли слушні зауваження та пропозиції, спрямовані на покращення змістових елементів презентованої програми.

Травень 2024