Кафедра української мови
Факультет Української філології

Протягом двох семестрів 2022–2023 навчального року магістри й бакалаври факультету української філології активно брали участь у програмах зовнішньої академічної мобільності та на початок нового навчального року можуть прозвітувати успішними результатами.

Задля підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки на бакалаврському й магістерському рівнях, підвищення рівня володіння професійними компетентностями зреалізовано тематику європейської інтеграції в рамках цифрової програми фінансування DAAD «Ukraine digital – Україна цифрова: Забезпечення академічної успішності під час кризи», а також шляхом участі в міжнародних наукових конференціях та освітніх заходах.

Так, від вересня 2022 року і протягом 2023 року Єнський університет разом з українськими університетами-партнерами, а також ВНЗ в інших країнах пропонує онлайн-програми навчання (весняний семестр та осінній семестр 2023), що призначені для студентів та викладачів з України. Студентська програма надає можливість отримати одну з 80 стипендій на рік у розмірі 800 євро, тобто для 40 учасників на кожний семестр.

https://www.ukr.uni-jena.de/uk/navchalni-proyekti

1. Шість курсів із цифрової української філології на базі Єнського університету (Німеччина)

1. Онлайн-курси з комп’ютерних досліджень української мови в осінньому семестрі 2022–2023 н. р. на базі Університету Єна (Німеччина): https://www.ukr.uni-jena.de/uk/navchalni-proyekti/shist-kursiv-z-cifrovoji-ukrajinskoji-filologiji-2022

2. Програму розраховано на студентів українських університетів із зони бойових дій і прифронтової зони, які цікавляться корпусною та комп’ютерною лінгвістикою.

1

3. Надано можливість вибрати від 1 до 3 курсів:

Методи та лінгвістичні ресурси для опрацювання природної мови (лектор: Ольга Каніщева) – 3 студентів КДПУ;

Комп’ютерна лексикографія (лектор: Марія Шведова) – 4 студентів;

Морфологічний аналіз  (лектор: Василь Старко) – 1 студент;

Вилучення іменованих сутностей з текстової інформації (лектор: Ольга Каніщева);

Вступ до комп’ютерної лінгвістики для філологів (Василь Старко);

Корпусна лінгвістика  (лектор: Василь Старко). 

4. Кожен курс оцінюється в 3 кредити ECTS (90 годин).

5. Отримання сертифікатів після успішного завершення курсу.

Участь здобувачів освіти в І семестрі 2022 – 2023 н. р.:

вересень – грудень 2022 р.

Участь із фінансуванням (зі стипендією):

Гребень Оксана (магістрантка 1 курсу, а нині вже 2 курсу);
Родзінська Юлія (4 курс).

Участь без фінансування

Риндич Катерина (4 курс);
Примаченко Ярослава (4 курс);
Усачова Марина (3 курс);
Решетніков Дмитро (3 курс).

Опановано такі курси:

Магістр Гребень Оксана

«Методи та лінгвістичні ресурси для обробки природної мови»

«Комп’ютерна лексикографія»  – отримано сертифікат

Гребень 3

Бакалаври

Родзінська Юлія

«Методи та лінгвістичні ресурси для обробки природної мови»

Примаченко Ярослава

«Комп’ютерна лексикографія» – отримано сертифікат

Примаченко 2

Риндич Катерина

«Методи та лінгвістичні ресурси для обробки природної мови»

Усачова Марина

«Комп’ютерна лексикографія» – отримано сертифікат

Усачова

Решетніков Дмитро

«Комп’ютерна лексикографія» – отримано сертифікат

Решетніков

«Морфологічний аналіз» - отримано сертифікат

 Reshetnikov

Участь здобувачів освіти в ІІ семестрі 2022 – 2023 н. р.:

лютий – червень 2023 р.

  1. Онлайн-курси з цифрової української філології на базі Єнського університету імені Фрідріха Шиллера (Німеччина) у весняному семестрі 2023 року:

https://www.ukr.uni-jena.de/uk/navchalni-proyekti/studentski-kursi-z-cifrovoji-ukrajinskoji-filologiji-2023

  1. Програма розрахована на студентів українських університетів – бакалаврів і магістрів, які цікавляться прикладними аспектами лінгвістики та сучасними проблемами літературознавства.
  2. Кожний курс оцінюється в кредитах ECTS (залежно від обраного курсу 3 або 4 кредити).

Учасники міжнародного проєкту  від Криворізького державного педагогічного університету:

Участь із фінансуванням (зі стипендією):

Задорожна Віталіна (3 курс);

Колеснік Анна (3 курс);
Куртекова Тетяна (3 курс);

Шаповал Яна (магістрантка 1 курсу);

Решетніков Дмитро (3 курс).

Участь без фінансування:

Борис Дар’я  (3 курс);

Гребень Оксана (магістрантка 1 курсу);

Кучма Роман (магістрант 1 курсу);

Усачова Марина (3 курс).

Здобувачі освіти факультету української філології КДПУ мали можливість обрати від 1 до 3 курсів:

Вступ до прикладної лінгвістики (лектор: Соломія Бук, Львівський національний університет імені Івана Франка; 20.02.2023 – 12.06.2023) – 7 студентів: магістри Яна Шаповал і Роман Кучма; бакалаври Дар’я Борис, Оксана Гребень, Анна Колеснік, Тетяна Куртекова, Марина Усачова;

Усачова Марина

Гребень 2

Куртекова 2

Кучма 2

Діалекти в епоху комп’ютерних технологій: функціонування, дослідження та збереження (лектор: Людмила Дика, Національний університет «Києво-Могилянська академія»; 13.02.2023 – 24.04.2023) – 2 студенти КДПУ: Віталіна Задорожна, Дмитро Решетніков;

Решетніков 2

Задорожна

Корпусна лінгвістика (лектори: Вікторія Жуковська (Житомирський державний університет імені Івана Франка), Сергій Фокін (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), Наталія Чейлитко (Єнський університет імені Фрідріха Шиллера); 13.02.2023 – 03.06.2023) – 1 магістрантка: Оксана Гребень.

Гребень 1

Після успішного завершення курсу студенти отримали сертифікати, що стало підставою для перезарахування їм навчальних дисципліни в КДПУ:

Комунікативна лінгвістика (вибіркова дисципліна для трьох магістрів);

Методика редагування медіатекстів (вибіркова дисципліна для трьох магістрів);

Курсова робота з української мови (для шести бакалаврів).

Відтак міжнародний досвід у сферах освіти й науки, здобутий протягом двох навчальних семестрів у міжнародному проєкті з цифрової української філології, збагатив індивідуальний потенціал студентів факультету української філології – і магістрів, і бакалаврів – моделями створення й поширення фахових знань, опанування неформальної освіти в рамках зовнішньої академічної мобільності, отримання доступу до європейської та світової академічних і дослідницьких інфраструктур.

Враження від учасниці двох семестрових сесій Усачової Марини:

«Що я отримала від курсу «Вступ до прикладної лінгвістики»?

Пройшовши курс, я зробила крок у поглибленні своїх знань, що дуже важливо для мене. Тепер я маю можливість ширше розглядати мову, бачу більше аспектів для досліджень мови, відчуваю ще більше бажання популяризації української мови та утвердження думки про те, що мова – це кордон, засіб ідентифікації особистості, чинник і показник нації.

Я насолодилася курсом, отримала те, чого хотіла: знання, ідеї, обговорення важливих мовних питань. Отримала додаткову мотивацію до продовження вивчення мови в її реальному вияві, бо теорія – це щось ідеальне, важливо бачити і досліджувати практичне, хоча, звичайно, без теоретичних знань це неможливо. Курс ще раз довів, що мова – це вибір особистості, рівень її свідомості. Мова – це повітря народу, нації, держави: ми повинні слідкувати за чистотою повітря, і воно повинно бути таким, що дає змогу «дихати» (розмовляти, мислити, жити) саме нам –українцям».

Найважливішою для майбутніх словесників, безперечно, стала висока оцінка самих лекторів міжнародного проєкту

«Шановна Тетяно,

Щиро вітаю Вас з успішним завершенням курсу «Вступ до прикладної лінгвістики». Ви добре працювали протягом семестру, виконали завдання різного типу: усна і письмова відповідь на питання, конспект статті і відозапису, есе, командна робота, соціолінгвістичне дослідження, статистичні обчислення тощо.

Ви чудово справилися – так тримати!

Сподіваємося, ви також познайомилися і подружилися зі студентами з інших університетів, а це може знайти продовження у подальшій вашій плідній співпраці.

Дякуємо за високу оцінку нашого курсу і теплі слова у Вашому заключному есе!

Дозвольте надіслати Вам диплом і побажати подальших успіхів у прикладній лінгвістиці та в інших галузях мовознавства!

З повагою і щирою симпатією - професор кафедри загального мовознавства Львівського національного університету імені Івана Франка д. філол. н. Соломія Бук».

Окрім участі в міжнародному проєкті на базі Єнського університету в Німеччині, здобувачі освіти взяли участь в інших наукових і освітніх заходах з реалізації європейської тематики та її впровадження в освітній процес у нашому університеті, і зокрема:

Осіння школа кафедри україністики Варшавського університету «SPOŁECZNE WYZWANIA WSPÓŁCZESNEJ HUMANISTYKI» (24–29 жовтня 2022 р., м. Варщава, Польща):

магістрантка Городецька А., сертифікат – для підготовки кваліфікаційного (магістерського) дослідження;

бакалаври Куртекова Тетяна (3 курс); Решетніков Д. (3 курс), сертифікати – для підготовки курсової роботи з української мови. 

Certyfikaty_Szkoła_Reszetnikow.jpg Certyfikaty Szkoła Horodecka

«Мова, культура, література у спектрі сучасних українознавчих досліджень» 

 Публікація з теми магістерської роботи Городецької А.:

Городецька А. М. Моделювання концептосфери сучасних назв лікувальних препаратів з компонентом дерма- / дерм- (Modeling of the conceptosphere of modern names of medicinal preparations with the component derma / derm). Мова, культура, література у спектрі сучасних українознавчих досліджень : зб. наук. праць. Seria wydawnicza Katedry Ukrainistyki Uniwersytetu Warszawskiego “Młoda Ukrainistyka”. Warszawa : Uniwersytet Warszawski, 2023. Т. 2. С. 90–106. – Публікація з теми магістерської роботи Городецької А. (гр.УАФм-18).

Mloda Ukrainistyka 2 page 0001 Mloda Ukrainistyka 2 page 0090

 

«Perspectives on the European Union in 2023 Fault lines and the common future»

Стажування 17. 05 – 21.05.2023 (м. Зонненберг, Німеччина), сертифікат – у рамках магістерського дослідження Городецької А. (гр. УАФм-18).

«O UKRAINIE INTERDYSCYPLINARNIE NA UNIWERSYTECIE WROCŁAWSKIM»

VII Міжнародна студентська конференція 27–28 квітня 2023 року, Ukrainistyki Instytutu Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, (м. Вроцлав, Польща): як апробація кваліфікаційної роботи магістрантки Колесник Л. та курсових проєктів бакалаврів Усачової М., Решетнікова Д.

Учасова 2

European Chapter of the Association for Computational Linguistics «EACL 2023» (2–6 may 2023, Dubrovnik, Croatia):

17 Міжнародна конференція «EACL 2023» (The Association for Computational Linguistics) із безкоштовною участю для українських студентів: бакалаври 2 курсу Прокопенко Олександра й Кушніренко Марина.

3

Протягом участі в міжнародних освітніх і наукових заходах відбувалося набуття навичок інкультурного спілкування; зроблено акцент на поглибленні професійних і комунікативних компетентностей із перспективою перезарахування окремих освітніх компонентів, упровадження в методологію магістерської чи курсової роботи. 

Таким чином, ідеї інтернаціоналізації освіти віднайшли практичну реалізацію на філологічному ґрунті у Криворізькому педагогічному.

В умовах глобалізації та освітньої інтеграції наші магістри й бакалаври стали, дійсно, активними учасниками загальноцивілізаційного прогресу, долучилися до цінностей світової освіти й культури, академічних знань, різнобічно зреалізувавши тематику міжнародної інтеграції в попередньому навчальному році. Вони спрямовані і на подальше студіювання європейських студій у новому 2023–2024 навчальному році.

Щиросердно бажаємо успіхів у мультикультурній філологічній освіті без кордонів!

23108
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31