Кафедра української мови
Факультет Української філології

30 травня 2025 року здобувачі першого (бакалаврського), другого (магістерського) і третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти взяли участь у ІХ Всеукраїнській науковій конференції студентів, аспірантів і молодих учених «Мовний простір сучасного світу», яка традиційно відбулася на базі Національного університету «Києво-Могилянська академія». Співорганізаторами конференції виступили також Львівський державний університет безпеки життєдіяльності (кафедра іноземних мов та перекладознавства), Донецький національний університет імені Василя Стуса (кафедра загального та прикладного мовознавства і слов’янської філології), Український мовно-інформаційний фонд НАН України (Центр теоретичної, прикладної та комп’ютерної лінгвістики).

30.05_6.jpg

https://www.instagram.com/linguistics_naukma/p/DKjNaDBNvJC/?img_index=1

До участі у конференції зголосилися велика кількість учасників із різних закладів вищої освіти України та зарубіжжя. Криворізькі дослідники мови також долучилися до наукового заходу в онлайновому режимі за допомогою комунікаційних технологій платформи Zoom.

30.05_1.png

На пленарному засіданні виголошено доповіді з актуальною тематикою, а потім роботу продовжено в семи тематичних секціях: «Мова в часи війни», «Мова як дзеркало ідентичності та культури», «Актуальні питання перекладу», «Мова на історичному тлі», «Гендерний і дискурсивний виміри мови», «Семантико-стилістичний рівень тексту» та «Мова VS Сучасні технології».

І пленарне, і секційні засідання конференції репрезентували надзвичайно актуальні, насичено інформативні доповіді, які мали прикладний характер у царині лінгвістики, перекладознавства, літературознавства чи лінгводидактики, висвітлювали основні вектори сучасного мовознавства, розкривали практичну значущість отриманих результатів. Усі доповідачі мали змогу для встановлення міжкультурного діалогу з іншими молодими науковцями. Активна наукова дискусія на засіданнях засвідчила академічну зацікавленість учасників зібрання, а ґрунтовні відповіді на питання – самостійність наукових пошуків і новизну філологічних досліджень.

Наші учасники поділилися своїми враженнями про теплу атмосферу, яка панувала на конференції, занурення в науковий мовознавчий дискурс і конструктивні результати від зустрічей.

Рішко Софія (гр. УАФ-24, І курс):

Мала нагоду бути присутньою на конференції «Мовний простір сучасного світу»- і залишилася під приємним враженням. Атмосфера була надзвичайно теплою та натхненною: особливо приємно було перебувати серед однодумців, які так само щиро зацікавлені мовною тематикою. Подана інформація була справді цікавою, змістовною й актуальною. Такі заходи мотивують до подальшого розвитку, розширюють кругозір і дарують нові погляди на знайомі речі.

Антоненко Єлизавета (гр. УАФ-23, ІІ курс):

Тематика конференції вразила своєю різноплановістю. Атмосфера академічного спілкування з однодумцями була дуже позитивною. Відбувалися наукові дискусії на пленарному і секційному засіданнях. Відтак враження найкращі, дуже сподобалося: і приємні учасники, і організація чудова.

Слєсарєв Дмитро, аспірант кафедри української мови 1 року:

Конференція «Мовний простір сучасного світу» була інформативною і пізнавальною. Було цікаво послухати доповіді інших учасників, деякі з них вразили своєю актуальністю і глибиною. Навіть попри онлайн-формат відчувалася підтримка та зацікавленість. Було приємно стати частиною наукової спільноти й отримати нові ідеї для подальших досліджень.

Сподіваємося, що участь у студентських конференціях такого рівня з їх унікальними платформами для обміну досвідом та ідеями сприятимуть подальшим науковим пошукам і здобуткам молодих криворізьких дослідників.

30513
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Червень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30