Уже традиційним для кафедри української мови на початку навчального року є проведення конкурсу до Всесвітнього дня грамотності, який відзначають 8 вересня.
Доцент кафедри Качайло К. А. долучилася до цього міжнародного свята разом зі студентами 3 курсу факультету української філології та студентами 1 і 2 курсу факультету іноземних мов. За словами Ксенії Анатоліївни, мета такого навчального заходу – перевірити знання студентів з української мови й визначити кращого знавця правопису. Для українського суспільства питання правопису, який нині переживає буремні зміни, є надзвичайно актуальними.
На жаль, сьогодні можна сказати про якусь людину, що вона письменна, але водночас неграмотна (тобто вміє читати й писати, але не знає правил граматики, говорить і пише з помилками). Тому написання диктанту якнайкраще ілюструє рівень грамотності (чи її відсутність) у сучасної молоді. Окрім того, текст диктанту пронизано важливими філософськими проблемами, як-от: у чому полягає найбільша мета життя. Досить важливо для студентів педагогічного вишу осягнути загальнолюдські цінності – любов, вірність, мудрість – плекати їх у собі й у тих, кого будуть вчити в майбутньому. «Потрібно любити людину в людині», – підсумовує в кінці диктанту К. А. Качайло.
Грамотна ж людина – не лише розумна, обізнана із сучасними правописними нормами, але й вірна, добра, сповнена любові до світу. Недарма класик української літератури Олесь Гончар говорив: «Мова вдосконалює серце і розум народу, розвиває їх».
Результати конкурсу будуть оприлюднені 10 вересня.