Кафедра української мови
Факультет Української філології

Слово відкриває неповторну красу багатогранного світу, стає повістю життєвої дороги, розгортає широкі горизонти міжкультурного спілкування; стає тим камертоном, який здатен розкрити струни духовного простору. Слово є тією настановою, що визначає непересічні простори ріднизни, історичною неопалимою книгою буття народу. Бо грамотність є свідомістю народу, скрижалями історичної й культурної пам’яті.

До Всесвітнього дня грамотності (8 вересня) на факультетах української філології та іноземних мов проведено щорічний конкурс на кращого знавця правопису.

грамотність 1

Ось уже протягом кількох років кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Ксенія Анатоліївна Качайло залучає до участі в написанні конкурсного диктанту студентів І та ІІ курсів. Окрім того, що після перевірки робіт визначаються найбільш грамотні студенти, для інших вимальовуються чіткі орієнтири для подальшого вдосконалення власних орфографічних та пунктуаційних умінь і навичок.

Грамотність

На факультеті української мови з 56 осіб, які написали диктант, засвідчили високі результати й перемогли в конкурсі:

І місце: Лапіна Юлія (УІФ‑19) та Велика Валерія (УАФ‑19);

ІІ місце: Суха Світлана (УАФ‑19), Конопльова Поліанна (УАФ‑19) та Гриценко Валерій (УПФ‑19);

ІІІ місце: Бересток Оксана (УПФ‑19), Козінцев Артур (УІФ‑19) та Третяк Ольга (УАФ‑19).

На факультеті іноземних мов узяли участь у написанні диктанту 43 студенти. Переможцями стали:

І місце: Зибіна Аліна (АНП‑18) та Трацюк Валерія (АНП‑19);

ІІ місце: Невінчана Ксенія (АНП‑18) та Чирва Анна (АНП‑19);

ІІІ місце: Назарук Альбіна (АНП‑19), Бондаревська Аліна (АНП‑19) та Коломієць Тетяна (АНП‑19).

грамотність 2

Щиро вітаємо переможців! Усім студентам бажаємо успіхів у навчанні!