Кафедра української мови
Факультет Української філології

12 грудня відбувся захист курсових робіт з української мови, виконаних студентами ІV курсу денної форми навчання. Підготовлені курсові проекти репрезентували творчі студентські напрацювання з актуальних проблем сучасного мовознавства. Під наставництвом наукових керівників бакалаври представили результати власних досліджень у світлі різних концепцій і напрямів, які характеризують сучасну науку про мову. Завершені наукові проекти розкрили багатоаспектність традиційної мовознавчої царини (лексикології, фразеології, синтаксису, стилістики, діалектології) та новації сучасних лінгвістичних теорій, і зокрема, етнопсихолінгвістики, когнітивної лінгвістики тощо.

12.12 11

Сформовані комісії об’єктивно оцінили актуальність обраних тем, відповідність змісту роботи обраній темі, наявність усіх складових частин програми дослідження, ґрунтовність, повноту й аналіз наукової літератури з мовознавчої проблеми, досягнення мети й завдань дослідження, літературне, технічне й естетичне оформлення робіт, ураховуючи і вміння студентів презентувати результати у процесі обговорення й ведення вільної дискусії.

12.12 2

12.12 3

12.12 4

Особливе зацікавлення для студентів, як з’ясувалося при обговоренні, становив сам процес наукового пошуку, переконливість наведеної в роботах аргументації та участь у науковій полеміці, що й дало змогу навчитися їм орієнтуватися в колі наукових проблем, у теоретичному і прикладному багатстві лінгвістичного матеріалу. Даючи відповіді на ті чи ті питання, молоді пошуковці пересвідчилися, що сучасна мовознавча наука знаходиться на стадії інтенсивних змін, до чого й вони самі мали змогу активно долучитися під час проведення досліджень.

12.12 5

Сподіваємося, що усвідомлення вагомості дослідницьких результатів не тільки допомогло студентам розкрити прикладні аспекти сучасного мовознавства, а перш за все зорієнтувало їх у подальших творчих пошуках і перспективах у розробленні магістерських проектів.

12.12 6