20170315 123208

15 березня 2017 року в концертній залі музично-хореографічного відділення факультету мистецтв було проведено відкрите заняття з хорового класу старшого викладача кафедри музичного виховання, співу та хорового диригування, керівника Народного камерного хору «Крещендо» В. М. Сергєєвої, за участі провідного концертмейстера О.О.Волкової.

 

лекція концерт 21 03 17

Вчора, 21 березня, концертна зала музично-хореографічного відділення факультету мистецтв Криворізького педагогічного знову була заповнена поціновувачами високого мистецтва. Цього разу для викладачів, студентів, гостей відбулася лекція-концерт «Світова класика українською мовою», яку провела Валентина Кузик, доктор філософії (з мистецтва), старший науковий співробітник інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології М.Т.Рильского НАН України, член Національної спілки композиторів, лауреат Премії М.В.Лисенко.

IMG 9224

Як часто кажуть, «нашого квіту – по всьому світу». Випускники історичного, колишні наші студенти і аспіранти, сьогодні продовжують славетну геродотову справу: «щоб зроблене людьми з часом не забулося і щоб великі та дивовижні діяння не залишилися невідомими».

Доброю традицією є й те, що вихованці історичної alma mater не полишають своє її і підтримують тісні зв’язки з викладачами та студентами історичного.  

От і сьогодні, 21 березня на історичному для студентів 1 курсу практичну роботу з археології провів випускник історичного факультету, а нині заступник директора Криворізького історико-краєзнавчого музею з наукової  роботи Артур Дробот.


Арх 1Арх 2


Він репрезентував матеріальні знахідки ямної та катакомбної культур, які були виявленні під час розкопок на Криворіжжі та зберігаються у фондах музею або представлені в експозиції.

Студенти мали можливість на власні очі побачити особливості цих культур на прикладі поховального посуду, ритуальних чаш, (з’ясувавши  їх практичне застосування), предметів господарства та прикрас, а також визначити риси, якими вони відрізняються.


Арх 3Арх 4


За бажанням, це можна було б назвати «виїзною екскурсією». На відміну від музею, де експонати зазвичай приховані за склом, а торкатися їх не можна, студенти-історики сьогодні мали можливість потримати в руках ці артефакти, фізично відчути на дотик (а, за бажанням – на запах і на смак) дух трьох тисяч років історії, поринути у далекий час давніх і невідомих племен ямної та катакомбної культур. Окремі із презентованих експонатів на 300-500 або й 1000 років старіші за Геродота,  Гомера та Тутанхамона.

Історія вічна, а Історичний - завжди Історичний. В усіх сенсах.

 

У суботу 11. 03. 2017 з 10:00 до 13:20 відбулося моніторингове тестування з математики для учнів 11-го класу.  Старшокласників запрошувала взяти участь у тестуванні кафедра математики та методики її навчання ДВНЗ "Криворізький державний педагогічний університет". Тестування проводилося на базі університету (головний корпус, пр. Гагаріна, 54).

mon image 0 02 04 0e419fe62756bc970cffc6404a0b83c6665147f87c9ac9dab08be5a75119ce53 V

Метою моніторингового тестування була перевірка учнями власного рівня знань з математики шляхом розв'язування тестів, що за формою та кількістю завдань еквівалентні ЗНО. Тестування було абсолютно добровільним та безкоштовним, а його обов'язковим елементом є розв'язування завдань після закінчення тестування, із поясненням ходу розв'язання та відповіді на питання учасників тестування викладачами кафедри.

18 березня 2017 року о 13:45 відбудеться аналіз результатів тестування. Детальніше про цей захід буде повідомлено у листах, надісланих на вказані учнями адреси. Також будуть надіслані остаточні результати тестування, хоча відповіді на перші 30 завдань були оприлюднені 11.03.2017.

В тестуванні взяли участь 334 випускники шкіл.

У проведенні заходу та перевірці робіт викладачам кафедри надали допомогу студенти 3-го курсу спеціальності "Математика".

mon20170311 130204Після проведення тестування організатори поцікавилися думкою з приводу проведеного заходу у багатьох учасників. Окремі з відгуків публікуємо. Едуард М. з гімназії №71 дякував за організацію безкоштовних курсів з математики щосуботи на базі університету. Георгій Г. з СШ №14 говорив, що пожалів, що лише тепер дізнався, що такі курси проводяться в університеті вже не перший рік. Максим Б. з гімназії № 95 схвально відгукнувся з приводу того, що таке тестування відбулося, і він зміг перевірити власні сили. Наталя Л. з СШ №130 говорить, що зрозуміла, які саме теми їй тепер потрібно детальніше повторити. 

Незабаром планується  відкрити платні 2-місячні експрес-курси по підготовці до ЗНО з математики. За довідками звертатися за телефоном (0564) 74-25-62.

29 квітня, у суботу, планується проведення в стінах університету "Дня майбутнього студента". Тут для учнів шкіл, ліцеїв та гімназій будуть працювати "Математичні студії", відбудеться природничо-математичний квест. Слідкуйте за нашими повідомленнями. Приходьте та будьте активними!

 Більше матеріалів для вступників на спеціальність “Математика”   Детальніше про всі спеціальності в університеті 


 

DSCN0748

10 березня 2017 року біля кафедри української та світової літератур було велелюдно: студентство та викладачі Криворізького педагогічного зібралася на факультеті української філології, щоб вкотре долучитися до спадку головного Поета України – Тараса Григоровича Шевченка, дні пам’яті якого традиційно відзначаються у нашій державі на початку березня.

Звернення до осмислення життя і творчості Кобзаря давно стало доброю традицією університету. Черговий шевченківський захід українських філологів відзначився оригінальним форматом і надзвичайно щирою, теплою атмосферою. Багатогранність творчості українського генія надихнула студентів і викладачів кафедри української та світової літератур на створення проекту «Мій Шевченко», у рамках якого майбутні філологи відверто поділились особистим сприйняттям шевченківського спадку. Короткі есе, тексти яких було представлено на заході, розповідали про те, яке місце посідає творчість видатного поета у житті молоді, давали можливість поглянути на шевченкознавчий дискурс через призму сприйняття сучасним студентством. 

Рисунок8

Захід доповнювала книжкова виставка «Вічний як народ», оформлена фахівцями бібліотеки Криворізького педагогічного, на якій експонувалися літературно-художні та літературознавчі видання сучасної та класичної шевченкіани.

Атмосфера щирої зацікавленості, схвильованості, яка панувала на заході, перетворила його на справжню дружню зустріч однодумців. Студентський поетичний марафон було проведено у форматі хоча й спонтанно організованого, але бездоганно виконаного флешмобу. Незважаючи на те, що цій акції не передувало жодних репетицій, емоційний ефект від схвильованих голосів студентів та викладачів, які декламували вірші Шевченка та поетичні присвяти поетові, залишив незабутні враження у серцях усіх присутніх на цьому надзвичайно щирому, справжньому святі рідного поетичного слова.

новый коллаж2


 

20170301 110329

У перших числах березня 2017 року в Криворізькому педагогічному для студентства університету відбулася презентація проекту Українського інституту національної пам’яті “Люди Свободи”.

Проект складається з виставки та низки коротких відеороликів, що розповідають про людей, які своєю працею та боротьбою в минулому столітті зробили можливим відновлення незалежності України. Експозиція розпочала свою роботу ще у серпні минулого року на київському Хрещатику. Нині цей знаковий проект було презентовано й студентській громаді Криворізького педагогічного.

DSCN06681 2

Метою такої експозиції є знайомство з життєвим шляхом визначних постатей визвольних змагань нещодавного минулого. Про діяльність таких знакових постатей українського національного руху як Агатангел Кримський, Микола Міхновський, Євген Коновалець, Василь Чучупака, Марія Савчин, Йосип Сліпий студенти історичного факультету довідалися з доповідей, матеріалів експозиції. До цієї плеяди видатних особистостей долучено також одного з Героїв Небесної Сотні Назара Войтовича, що став символом наступності поколінь борців за волю та гідність української нації.

новый коллаж 2

Визвольні змагання ХХ століття стали вирішальними в боротьбі за здобуття української державності. Саме завдяки політичним, суспільним, культурним діячам минулого століття стало можливим здійснення віковічної мрії нашого народу про незалежність: вони створили духовні підвалини для становлення української держави в 1991 році та продовжують надихати на її захист.

Основним акцентом історичної експозиції є візуальна складова, яка дозволяє відвідувачам подивитися в очі героїв, викликає інтерес до подій минулого та пробуджує емоційний відгук, спонукає дізнатися більше. Своїми враженнями від експозиції поділилися студенти університету та обговорили побачене з в.о.завідувача кафедри історії України, кандидатом історичних наук Н. А. Печеніною, яка доповнила надані на заході відомості та відповіла на запитання студентів.

виставка

Виставка “Люди Свободи” експонується у читальній залі бібліотеки на першому поверсі головного корпусу. Запрошуємо всіх небайдужих дізнатися більше про історію Батьківщини та на власні очі побачити обличчя тих, чиє життя стало основою здобуття української державності.


 

21 лютого 2017 року в концертній залі музично-хореографічного відділення факультету мистецтв відбувся урочистий захід до Дня рідної мови, організований викладачами та студентами факультету української філології.

Рисунок9

Уже традиційно на заході до Дня рідної мови було оголошено результати відкритого диктанту, який відбувся днем раніше, 20 лютого. Участь у написанні диктанту взяли викладачі та працівники університету, а текст диктанту як і в попередні роки виголошувала кандидат філологічних наук, доцент Т. І. Вавринюк. За знання рідної мови учасники мовного змагання отримали  грамоти. Відзначили на святі й інших поціновувачів рідної мови: викладачів та студентів факультету української філології.

Рисунок2

Свято відкрила завідувач кафедри української мови, доктор філологічних наук, професор Ж.В. Колоїз із проникливим закликом шанувати, плекати і всебічно розвивати нашу рідну українську мову.

З вітальним словом до присутніх звернувся в.о. ректора університету Я. В. Шрамко. Він нагадав історію свята рідної мови і розповів про роль, яку завжди відігравав Криворізький педагогічний у духовному житті нашого міста, будучи осередком українства, джерелом збереження національної ідентичності та примноження культурних багатств нації, кузнею високоосвічених педагогів – патріотів України.

Свято продовжилося українською піснею та декламацією віршів, присвячених рідній мові. У виконанні студентів факультету української філології пролунали поетичні твори «Діамант дорогий на дорозі лежав…», «Мені казав один ханжа…», «Мово моя українська…», «Коли забув ти рідну мову…», «До рідного слова торкаюсь душею…»  та багато інших поезій, проникнутих щирою любов'ю до співочої та найріднішої з мов.

20170221 130743

Ведучі свята – студенти факультету української філології – розповіли про святкування Дня рідної мови у світі та на українських теренах. Трагічна історія походження цього свята багато в чому перегукується з драматичними перипетіями мовної історії нашого народу. Дізналися присутні й численні цікаві факти з історії української мовної традиції, про початки української літературної мови та роль мови у вітчизняному державотворенні.

2017 02 21 13.59.47

Спеціальний гість свята боєць 17-ї танкової бригади О. А. Палюхович  виступив з надзвичайно щирим і проникливим словом про рідну мову, що як могутній оберіг надихає наших воїнів на передньому краї боротьби за Батьківщину. Надзвичайного поширення у лавах збройних сил набула нині українська мова, надихаючи і мотивуючи наших захисників. «Принципово спілкуюся українською мовою, читаю українську літературу, і закликаю всіх відкрити для себе рідне слово», – ці слова бійця присутні зустріли щирими оплесками.

2017 02 21 14.23.50

Після загального вшанування пам'яті полеглих воїнів хвилиною мовчання, пролунала фінальна пісня «Нам потрібне мирне небо», а завідувачка кафедри української мови, професор Ж. В. Колоїз виступила із урочистим завершальним словом і подякувала всім організаторам і учасникам свята рідної мови.

Рисунок4


 

реконструкція

Вчора, 20 лютого 2017 року, на базі Криворізького педагогічного відбулася презентація роботи клубу історичної реконструкції. Організатором заходу виступив керівник клубу історичної реконструкції та моделювання «Степова варта», наш випускник історичного факультету Артем Якименко.

20170220 123105

До заходу долучилися студенти, викладачі та працівники нашого університету, які захоплюються історією України, військовою історією, зброєю XVII століття, реконструкторським рухом.

Створення клубу історичної реконструкції на базі КДПУ покликано популяризувати історію не лише теоретично, а й практично. Цей клуб займається проведенням етнографічних фестивалів, козацьких свят та розваг, лицарських турнірів. Тут навчають історичному фехтуванню.

20170220 122322

Серед основних напрямів клубу є реконструкція військових дій на Україні кінця XVI – початку XVII ст., зокрема війська Богдана Хмельницького та його супротивників-татар, турків, угорців,черкесів тощо. На презентації Артем Якименко розповів про найважливіші джерела вивчення історично достовірних костюмів і зброї – експозиції історичних музеїв, а також жанрові картини, мініатюри, ікони, інші витвори образотворчого мистецтва.

Присутні дізналися про особливості зовнішнього вигляду різних родів військ та їх національну специфіку, історію костюму та зброї. Цікаво, що повний костюм любителі історичної реконструкції збирають у середньому за шість років.

20170220 123105

Як зауважила кандидат історичних наук, доцент Н. А. Печеніна, перед тим як розпочати власне реконструкцію необхідно ретельно вивчити речові та писемні історичні джерела.  Тут  стануть у нагоді і зброєзнавчі, і геральдичні, і вексилологічні знання студентів-істориків Криворізького педагогічного.

Окрім точно відтвореної візуальної складової реконструкції, важливою є і фізична підготовка учасників історичного дійства. Так, майбутнім реконструкторам необхідно буде не один місяць відвідувати курси фехтування, щоб мати змогу реалістично реконструювати поєдинки вояків минулого.

20170220 122336

Таке прикладне вивчення історії нашої держави, безумовно, стане у нагоді майбутнім фахівцям, які нині навчаються на історичному факультеті Криворізького педагогічного. Зараз триває набір до групи тих, хто бажає долучитися до клубу історичної реконструкції. 


 

all

20 січня 2017 року урочисті святкування Дня соборності зібрали за круглим столом студентів і викладачів університету. Організував захід історичний факультет, але до обговорення приєдналися і творці сучасного історичного процесу – учасники бойових дій на Сході України. Серед присутніх були наші викладачі М.М.Грабар, О.В.Косіненко, які за покликом серця захищають Україну.

Емоційний заряд на початку круглого столу створив дует викладачів музичного-хореографічного відділення факультету мистецтв, який виконав пісню про січових стрільців.

За круглим столом говорили про історію і сьогодення ідеї соборності української держави: її виникнення за часів діяльності Богдана Хмельницького, формування модерних аспектів цієї ідеї на межі століть, розвиток протягом визвольних змагань ХХ століття. У доповідях декана історичного факультету, доц. А.В.Тарасова, доцентів В.О.Яшина, Ю.І.Чирви висвітлені різноманітні аспекти еволюції української мрії про соборну національну державу.

Соціокультурні протиріччя українського суспільства, яким випало стати рушійною силою національної боротьби сьогодення, нині потребують глибокого філософського осмислення не тільки серед наукової спільноти, а й у системі особистих переконань кожного українця. Тому обговорення теми зустрічі швидко перейшло з суто наукової площини до схвильованої розмови професійних істориків-патріотів про болючі виклики сучасної боротьби за державність країни.

Присутні на зустрічі учасники бойових дій розповіли науковцям про те, як ідея соборності сьогодні трансформувалася у реальну, могутню силу, що створила воїнське братерство солдатів з різних регіонів країни на передньому краї захисту державності й територіальної цілісності України. Історія, яка пишеться нині на теренах українського Сходу буде надихати ще не одне покоління науковців – істориків, філософів, суспільствознавців – адже саме боротьба наших сучасників стала сьогодні живим втіленням цієї фундаментальної для нації цінності: духовної соборності єдиного народу.

discussion

singers

Календар подій
Останні статті
Популярне
Зворотній зв'язок
Березень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31