20170524 140101

24 травня 2017 року в конференц-залі Криворізького педагогічного докторанти, аспіранти та здобувачі нашого університету взяли участь у науково-методичному семінарі «Структура та правила оформлення дисертації».

Предметом обговорення науковців стали вимоги до оформлення дисертації, що набули чинності 10 березня 2017 року відповідно до наказу МОН України від 12 січня 2017 року № 40, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 лютого 2017 року за № 155/30023.

1987

Семінар 2

17 травня 2017 року відбулося чергове засідання наукового гуртка кафедри філософії. Традиційно на науковому гуртку кафедри висвітлюються та обговорюються наукові дослідження в сфері сучасної філософії.

1951

16 травня 2017 року о 14 годині у 228 аудиторії головного корпусу відбулась традиційна звітна конференція викладачів нашого університету.

Звіт._конф._1

1936

DSC 0469

Днями на базі КДПУ відбулося засідання робочої групи із створення «Платформи Академічного Розвитку Університетського Співробітництва» (ПАРУС), в якій взяли участь представники Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, Дніпровського національного університету ім. О.Гончара,  Сумського державного педагогічного університету ім. А. Макаренка, Сумського державного університету, Cхідноєвропейського національного університету ім. Л.Українки, Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького, Чорноморського національного університету ім. П. Могили. Ця ініціатива була започаткована у березні поточного року на тренінгу DAAD для викладачів німецької мови, в якому взяли участь і представники нашого відділу міжнародних зв’язків. Такий проект створений задля підвищення якості освітньо-наукової діяльності залучених університетів, зокрема шляхом поєднання зусиль і створення сприятливих умов для забезпечення академічної мобільності студентів і викладачів.

У засіданні робочої групи також взяли участь лектор Німецької служби академічних обмінів (DAAD) Карстен Грунвальд і президент Гумбольдт-клубу України Олександра Антонюк (Інститут математики НАН України). 

1812

конференція інформатики 28 04 17

27-28 квітня 2017 року на базі фізико-математичного факультету відбулася дводенна X Всеукраїнська науково-методична конференція «Комп’ютерне моделювання та інформаційні технології в освіті», присвячена 25-й річниці створення кафедри інформатики та прикладної математики Криворізького педагогічного.

На пленарному засіданні були представлені доповіді докторів, кандидатів наук, професорів з різних куточків України та зарубіжжя, зокрема д.пед.н., проф. С.О.Семерікова («25 років кафедрі інформатики та прикладної математики: історія, сьогодення, перспективи розвитку»), д.т.н., проф. О.С.Зеленського («Досвід вивчення 3D-графіки в навчальному процесі») та ін.  

1808

Студ конф 5

27 квітня 2017 року в університеті відбулася традиційна звітна конференція студентства Криворізького педагогічного. Тематикою доповідей пленарного засідання стали найактуальніші проблеми сучасного навчально-виховного процесу крізь призму наукового осмислення студентів факультетів дошкільної та технологічної освіти, української філології, іноземних мов, психолого-педагогічного факультету.

З вітальним словом до присутніх звернувся ректор КДПУ Я. В. Шрамко, який підкреслив пріоритетне значення науки для успішної діяльності закладу вищої освіти, нагадав про участь студентів Криворізького педагогічного в науковому житті міста і країни, розповів про останні досягнення молодих науковців вишу.

1797

judaica

12 квітня 2017 року відбулася визначна культурна подія не тільки для викладачів і студентства Криворізького педагогічного, а й для всієї міської громади. До нас завітали знані дослідники мови їдиш – доктор-літературознавець, завідувач кафедри їдиш у педагогічному коледжі «Левінські» (Тель-Авів, Ізраїль), академічний директор Міжнародного Центру мови і культури їдиш при Всесвітньому Європейському конгресі (Вільнюс, Литва) Мордехай Юшковський та  науковий співробітник відділу юдаїки Національної бібліотеки України ім. В. Вернадського, викладач Києво-Могилянської академії Таня Батанова.

1695

6 квітня 2017 року, з ініціативи кафедри історії України та правознавства й Музею історії КДПУ, відбулись ІІІ історико-краєзнавчі читання "Криворіжжя: погляд у минуле...".

20170406 125043

20170406 121511

1650

23-24 березня 2017 року Криворізький державний педагогічний університет приймав у своїх стінах гостей та учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми формування естетичної культури майбутніх дизайнерів», що відбулася в межах затверджено плану проведення Міжнародних, Всеукраїнських та студентських конференцій МОН України на 2017 рік.

Організатором конференції виступила кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну художньо-графічного відділення факультету мистецтв.

Відповідно до регламенту роботи конференції було проведено пленарне засідання, на якому окреслено основні перспективні напрями роботи в галузі дизайн-освіти, естетичної культури особистості, зокрема, теоретичного, методичного та практичного наповнення освітнього процесу майбутніх дизайнерів не тільки у ВНЗ, а й в позашкільних навчальних закладах, середніх загальноосвітніх школах, школах мистецтв тощо. Дискусія з цих питань продовжилась і на секційних засіданнях відповідно до їх тематики.

DSC 11К

DSC 30К

В межах проведення конференції відбулося відкриття виставки дипломних та навчально-творчих робіт студентів спеціальності «Дизайн», присвяченої 10-річчю відкриття спеціальності на художньо-графічному відділенні факультету мистецтв. Згодом цікава екскурсія для гостей конференції «Стежками промислового Криворіжжя» та екскурсія до Художнього музею КДПУ, в якому зібрано багато перлин сучасного українського мистецтва.

Робота Всеукраїнської науково-практичної конференції відбувалася у діловій невимушеній та доброзичливій атмосфері, що відзначили гості та учасники заходу.

Кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну висловлює щиру подяку всім учасникам та доповідачам конференції. Особливу подяку висловлюємо

 • Шрамку Я.В. – ректору КДПУ за сприяння у підготовці та організації конференції;
 • Лисечку В.П. – в.о. проректора з науково-педагогічної роботи;
 • Золотницькому М.Я. – в.о. проректора з адміністративно-господарської роботи;
 • Дороніній Т.О. – завідувачу кафедри педагогіки;
 • Савченко Л.О. – завідувачу кафедри педагогіки та методики технологічної освіти;
 • Шрамко О.І. – декану факультету мистецтв;
 • Ейвас Л.Ф. – заступнику декана факультету мистецтв;
 • Міщанчук В.М. –  завідувачу кафедри музикознавства, інструментальної та хореографічної підготовки;
 • Ярошенко О.М. – заступнику декана факультету мистецтв з виховної роботи;
 • Віняр Г.М. – директору бібліотеки КДПУ;
 • Дикуновій О.А. – завідувачу інформаційно-бібліографічного відділу;
 • Козакову В.Л. – завідувачу кафедри фізичної географії, краєзнавства та туризму;
 • Лозовій В.І. – начальнику експлуатаційно-технічного відділу;
 • Закарлюці І.С та співробітникам інформаційно-обчислювального центру;
 • Васильєвій І.В. – ст. інспектору науково-навчального сектору;
 • Юрченко О.С. – старшому викладачу кафедри образотворчого мистецтва.

1578

Жіночі сторінки історії в науці: цикл інтерв’ю з колегами КДПУ про роль жіноцтва в науці

Лобанова А С

Криворізький педагогічний приєднується до Міжнародного дня жінок і дівчат у науці, що 11 лютого став традиційно відзначатися в Україні та світі. Це свято було започатковано резолюцією Генеральної Асамблеї ООН для забезпечення повного та рівного доступу жіноцтва до наукової діяльності та досягнення гендерної рівності й розширення прав і можливостей жіноцтва.

Наука завжди була головним рушієм цивілізаційного прогресу. Але впродовж багатьох віків жіноцтво не мало змоги використовувати свій потенціал у цій царині. І лише з кінця ХІХ століття жінки почали активно долучатися до наукової творчості. А за останні роки у світі було досягнуто значних успіхів у справі залученні жінок до науки.

Для Криворізького педагогічного питання участі жінок у науці є вельми актуальним. Оскільки у житті нашого університету роль жінок і дівчат є доволі вагомою.

Що ж думають наші колеги щодо ролі жінок у науці? Та яким був їх особистий шлях у науку? Про це цього року ми запитали в однієї з провідних науковців університету Алли Степанівни Лобанової – доктора соціологічних наук, професора, завідувача кафедри соціології та економіки (1992 – 2016), заступника голови експертної ради ДАК Міністерства освіти і науки України з присудження наукових ступенів з соціології, політології, філософії, члена редколегії наукових видань, яка сформувала потужну наукову школу на очолюваній кафедрі, постійно бере участь у різноманітних міжнародних проектах, зокрема і спільних із Сілезькою Політехнікою.

1173
Календар подій
Останні статті
Популярне
Зворотній зв'язок