img6

В умовах повномасштабної російської агресії українцям життєво необхідно усвідомлювати важливість збереження історичної пам'яті та своєї національної ідентичності, знати й поширювати правду про трагічні сторінки історії нашого народу. Днями доктор історичних наук, професорка кафедри історії Криворізького державного педагогічного університету та провідна наукова співробітниця Національного музею Голодомору-геноциду Н. Р. Романець взяла участь у масштабних наукових заходах, присвячених дев’яностим роковинам Голодомору-геноциду.

img13

З 23 по 25 листопада 2023 року в Національному центрі «Український Дім» проходив Міжнародний науковий форум «Україна в епоху Голодомору: влада, опір, ідентичність», до якого долучилася Н. Р. Романець. Під час панельної дискусії «Концептуалізація досліджень опору суспільства сталінській політиці творення голоду: загальноукраїнський вимір» дослідниця розкрила важливі аспекти опору селян у часи Голодомору.

img16

У доповіді «Волинки як форма опору під час суцільної колективізації та Голодомору: теоретико-методологічні засади дослідження» було акцентовано на колективних селянських виступах. Робота Наталі Радомирівни з архівними документами дозволила відтворити на карті Дніпропетровського округу масштаби цих стихійних беззбройних виступів, що стали однією з форм селянського опору.

img17

Н. Р. Романець взяла участь й у масштабній науково-практичній конференції «90-ті роковини. Історія Голодомору – геноциду», до організації якої долучились Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса, Національний заповідник «Києво-Печерська лавра», Світовий Конґрес українців, Національний музей Голодомору-геноциду, БО «Фонд музею Голодомору» і два провідні українські університети: КНУ імені Тараса Шевченка та ЛНУ імені Івана Франка.

Криворізький педагогічний пишається досягненнями нашої дослідниці,
які нині отримують гідне визнання на державному рівні!