Із перших днів російської збройної агресії десятки викладачів, студентів і випускників КДПУ стали на захист свободи й незалежності України, долучившись до лав Збройних Сил і територіальної оборони. Одним з наших мужніх бійців був Євген Василець, випускник на той час історичного факультету.

Євген вступив до Криворізького педагогічного в 2010 році, вивчав історію та право. Після завершення навчання в 2015 році викладав історію в Криворізькій гімназії № 101. Юнак був одним із тих студентів нашого університету, які наприкінці 2013 року вийшли на Євромайдан, щоб захистити цивілізаційний вибір української нації.

«Пам'ятаю Євгена як спокійного, вдумливого студента. Він умів критично мислити, оцінювати ситуацію», - ділиться зав. кафедри історії, канд. істор. наук, доц. Н. А. Печеніна. «Завжди спокійний. Але із запитаннями в коріння проблеми. Так було на заняттях. Останніми роками - більше авторських відповідей ніж запитань. Справжній історик», - згадує на своїй Facebook-сторінці канд. істор. наук, доц. кафедри історії Т. Ф. Мак.

Приєднання до лав ЗСУ стало свідомим вибором Євгена як громадянина й історика. З вересня 2020 року він служив у 93-й окремій механізованій бригаді «Холодний Яр». Загинув під час виконання військового обов'язку, захищаючи Україну.

Євген Василець самовіддано боронив не тільки рідну державу. Разом зі своїми побратимами він захищав від знавіснілої орди весь цивілізований світ. Його мужність і непохитність завжди житиме в наших серцях і надихатиме майбутні покоління. На місце Євгена встануть сотні інших бійців, які вщент розгромлять ворога й гідно вшанують пам’ять навічно молодих героїв.

Вічна слава герою! Тримаймо стрій!

Травень 2024