Науково-дослідна діяльність Криворізького педагогічного демонструє сталий розвиток і здобутки спільноти нашого університету. Високі досягнення в науковій роботі засвідчує місце КДПУ в оновленому рейтингу українських ЗВО за показниками Scopus 2024 року, який було оприлюднено на сайті Освіта.ua наприкінці квітня.

Scopus – це бібліографічна й реферативна база даних та інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях. До цієї бази потрапляють публікації наукових журналів, матеріали конференцій, книжкових видань тощо. У багатьох країнах Scopus є одним з головних джерел отримання наукометричних даних для проведення оцінювальних досліджень на державному та/або корпоративному рівні.

Результати рейтингу, який створено у квітні 2024 року за результатами наукометричного моніторингу суб’єктів наукововидавничої діяльності України, ґрунтуються на показниках цитування наукових статей, опублікованих закладами освіти або їхніми фахівцями. У рейтинговій таблиці українські університети ранжовані за індексом Гірша – кількісним показником, що базується на числі наукових публікацій і кількості їх цитувань. Дані рейтингу актуальні станом на 24 квітня 2024 року. У рейтинг включено лише ті заклади вищої освіти, що мають у Scopus окремі Affiliation ID в офіційному переліку та відповідають на пошуковий запит «Ukraine» у полі пошуку «Affiliation Search». У список не включено заклади, що мають значення індексу Гірша менше ніж 1.

Рейтингова таблиця демонструє результати українських ЗВО за кількістю публікацій та цитувань. Криворізький педагогічний посідає 33 місце серед понад двохсот закладів вищої освіти, 5 місце серед ЗВО Дніпропетровської області та 1 місце серед університетів нашого міста.

Місце в загально-

українському рейтингу

Заклад вищої освіти Дніпропетровської області

Дніпровський державний медичний університет

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара

Український державний хіміко-технологічний університет

Національний технічний університет «Дніпровська політехніка»

Криворізький державний педагогічний університет

Криворізький національний університет

Український державний університет науки і технологій

Придніпровська державна академія будівництва та архітектури

Дніпровський державний аграрно-економічний університет

Університет митної справи та фінансів

Дніпровський державний технічний університет

Університет імені Альфреда Нобеля

Державний університет економіки і технологій (ДУЕТ)

Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ

Дніпровський медичний інститут традиційної і нетрадиційної медицини

Дніпровський гуманітарний університет

Нагадаємо, що бібліографічна і реферативна база даних Scopus постійно індексує понад 25 тисяч наукових видань з технічних, медичних і гуманітарних наук, зокрема, публікації наукових журналів, матеріали конференцій і книжкових видань.

Травень 2024