10-11 квітня 2025 року здобувачі освіти кафедри англійської філології КДПУ прийняли участь у Х Міжнародній науково-практичній конференції молодих учених «Пріоритети сучасної філології: теорія і практика», організованій кафедрою романо-германської філології Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка. До обговорення студентами і викладачами українських і зарубіжних навчальних закладів організатори запропонували чи не всі головні аспекти сучасної філологічної науки і навіть дотичні до неї дисципліни – від класичного літературознавства, мовознавства і перекладознавства до методики викладання мов і культурології.
Від здобувачів освіти у конференції прийняли участь члени наукового гуртка «Актуальні проблеми англійської літератури» – студентка групи АЗЛм-24 Аліна Куценко та студентка групи АНФ-21 Ірина Друкарь. Вони поділилися своїми враженнями від наукового зібрання.
Аліна Куценко: «Мені сподобалиося знаходитися в такому високоповажному товаристві своїх однолітків та їхніх викладачів, вітчизняних учених. Ми говорили про переосмислення літератури минулого століття в сучасному світі. У моїй пам’яті особливо закарбувалися кілька тем, зокрема, «Образи дітей у збірці Сергія Осоки "Три лини для Марії”», з якою виступила Іванна Браїлко, «Збірка Сергія Жадана “Арабески” в літературно-культурному контексті», яку представила Анна Добровольська, та доповідь Діани Крот на доволі контроверсійну тему про роман Джона Фаулза «Колекціонер» та її зв’язок із міфом про Аїда. Моя тема стосувалася особливостей екранізації роману Сомерсета Моема “Театр”. Під час виступу я поринула в казковий світ адаптацій – так само, як, думаю, й інші учасники конференції. Я використала свій виступ для того, аби донести до слухачів всі свої ідеї, спонукати їх до прочитання романів С. Моема, які зараз так само актуальні, як і класична англійська література. Це вже моя друга конференція, яка, як і минулого року в Харкові, додала мені впевненості і наукового гарту, які дозволять мені переконливо демонструвати свої напрацювання».
Ірина Друкарь: «Участь у конференції, організованій Полтавським національним педагогічним університетом імені В.Г. Короленка, стала для мене надзвичайно цінним досвідом. Мені випала честь представити свою роботу, присвячену концепту ЛЮБОВ у сонетарії Вільяма Шекспіра. Я щиро вдячна за цю можливість – обговорювати улюблену тему з колегами, які поділяють зацікавлення літературою, було справжнім задоволенням. Роботи інших учасників вразили своєю оригінальністю, глибиною та професійним підходом. Такі події не лише збагачують навчальний кругозір, а й надихають на подальші дослідження!»
З доповіддю на конференції виступала і студентка групи АНФ-21 Олександра Шпилякова, яка представляла науковий гурток «Актуальні проблеми іноземної філології та міжкультурної комунікації»: «Мені випала нагода прийняти участь у секції, присвяченій актуальним проблемам мовознавства і розповісти про лінгвопрагматичні засоби впливу, які використовує сучасний медійний дискурс. Особливо сподобалася жива атмосфера обговорення та можливість почути реальні кейси від ровесників із різних регіонів. Вразила глибина аналізу представлених тем і відкритість учасників до нових ідей. Для себе я взяла кілька практичних методик, які планую застосувати у своїй роботі. Також виникли питання щодо інтеграції сучасних технологій у навчальний процес, які хотілося б глибше дослідити. Участь у секції дала мені не тільки нові знання, а й натхнення для подальшого професійного розвитку».
Керівник гуртка, доцент кафедри англійської філології Л.Д. Федоряка так схарактеризувала цю подію: «Потрібно, передусім, подякувати полтавцям, ініціаторам студентської конференції, які в такий складний час змогли зорганізувати масштабний захід у змішаному форматі. По-друге, треба відзначити реалізовані ними академічні стратегії, а саме численні платформи для дискусій, присутність авторитетних вітчизняних і зарубіжних науковців, круглий стіл на перетині літератури і мистецтва, що віддзеркалював злободенну тематику обох царин. Всі ці характеристики свідчать про готовність викладачів ННІІМ ПНПУ імені В.Г. Короленка до організації і проведення подібних заходів, а також про їхні міцні інституційні зв’язки з освітніми партнерами.
Для наших бакалаврів і магістрів участь у подібному форумі – це неабиякий мовний і літературознавчий досвід в аспекті апробації головних тем кваліфікаційних робіт, а також у плані підготовки до написання літературознавчих розвідок. Такі заходи завжди дозволяють зрозуміти рівень власної підготовки і окреслити плани на майбутнє. Виступи наших спікерів сприяли популяризації класичної літератури і літератури минулого століття серед широкого студентського загалу україністів і тих, хто вивчає сучасну літературу, тому одне із завдань, що зазвичай ставиться перед членами гуртка, виконане. Також не можна не відмітити, що доповіді наших молодих вчених справили враження на інших учасників та були високо оцінені організаторами конференції».
Дякуємо нашим партнерам із Полтавського педагогічного вишу за організацію, проведення і запрошення
на форум молодих учених!
Бажаємо колегам подальшого наукового процвітання!
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 227
2 квітня 2025 року відбулася зустріч студентів-бакалаврів із гарантом освітньої програми «Англійська мова, зарубіжна література» Дирдою І.А.. Метою зустрічі було ознайомлення здобувачів вищої освіти з особливостями формування та реалізації індивідуальної освітньої траєкторії в рамках навчального процесу у Криворізькому державному педагогічному університеті.
Під час заходу здобувачам освіти надано розгорнуту інформацію про вибіркові освітні компоненти, які дозволяють студентам більш гнучко формувати свій навчальний план відповідно до власних інтересів та професійних цілей. Присутні мали змогу ознайомитися з Положенням про індивідуальну освітню траєкторію здобувачів освіти КДПУ, а також дізнатися про терміни вибору дисциплін.
Окрему увагу було приділено формуванню каталогу вибіркових дисциплін. Студентам продемонстрували, як орієнтуватися на офіційному сайті університету, де розміщено розділ «Каталог вибіркових дисциплін» із силабусами на 2025-2026 н.р.. Такий доступ дозволяє здобувачам самостійно ознайомитися зі змістом дисциплін, перш ніж зробити свій вибір.
Учасники зустрічі активно долучалися до обговорення, ставили запитання щодо порядку вибору, конкретних термінів та технічних аспектів процесу.
Зустріч стала важливим кроком до підвищення поінформованості студентів про їхні академічні права та можливості. Отримана інформація сприятиме більш усвідомленому підходу до формування індивідуальної траєкторії навчання, що, у свою чергу, дозволить кожному здобувачу реалізувати власний освітній потенціал у повному обсязі.
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 299
Кафедра англійської філології КДПУ висловлює величезну вдячність колегам і студентам із Університету «Медітеран» (м. Подгоріца,Чорногорія) за підтримку наших ініціатив, за увагу до нашого заходу, за позитивні відгуки про нашу роботу, за висвітлення проєкту на офіційному сайті навчального закладу і в соціальних мережах.
Окрема подяка і шана декану факультету іноземних мов, доцентці Олені Ліловій за проведення лекції English Early Tudor Drama в контексті проєкту International English Literature Project, а також заступнику декана, доцентці Тамарі Йовович за проведення гостьової лекції Elements of Postmodernism in American Fiction.
Дякуємо всім вам, дорогі колеги і друзі, за такий продуктивний альянс! Сподіваємось на його плідне продовження!
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 335
26 березня 2025 року відбувся студентський українсько-чорногорський колоквіум «English Renaissance Literature», організований кафедрою англійської філології спільно з факультетом іноземних мов університету «Медітеран» з м. Подгоріца (Чорногорія). Організатори цього навчального заходу вирішили обговорити зі студентами аспекти, що були магістральними для «дорослого» літературного проєкту «International English Literature Project». Тож у фокусі уваги українських доповідачів, яких представляли студенти старших курсів спеціальності Англійська мова і зарубіжна література (англійська), і чорногорських студентів-першокурсників опинилася специфіка англійської літератури доби Відродження, її соціальний і культурний формати і літературні постаті «першого ряду». У аудиторії панувала невимушена атмосфера обміну знаннями і взаємна підтримка, що сприяло тому, аби здобувачі освіти впевнено і переконливо репрезентували свої доповіді, а слухачі поповнилися новою інформацією про визначні персоналії «золотого» віку англійської літератури. Якщо додати до цих характеристик рефлексії, реакції і зацікавленість слухачів, то можна вважати, що мета заходу була досягнута.
Здобувачі освіти групи АНФ-21, які прийшли підтримати передусім спікерку Ірину Друкарь, так описали цей захід: «Колоквіум був насиченим та інформативним, а також логічно вибудуваним. Перший виступ був присвячений королеві Єлизаветі І, яку представили Ніна Радулович разом із Іриною Булатович. Вони розповіли про її вплив на культуру та літературу, Абдел Аламерович познайомив слухачів із особливостями англійського театру, зосередився на лондонських «playhouses», що стало чудовою преамбулою до розмови про драматургію К. Марло, В. Шекспіра і Бена Джонсона. Соціокультурний контекст, структурований чорногорськими студентами, налаштував усіх слухачів на сприйняття предметної літературознавчої інформації.
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 359
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 239
Кафедра англійської філології КДПУ висловлює безмежну вдячність колегам і студентам із Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка за увагу до нашого проєкту, за моральну підтримку, за позитивні відгуки про нашу роботу, за висвітлення нашого заходу на офіційному сайті навчального закладу і в соціальних мережах https://pnpu.edu.ua/news/lekcziya-nataliyi-krynyczkoyi-dlya-studentiv-ta-vykladachiv-pedagogichnyh-universytetiv-u-mezhah-international-english-literature-project.html
Окрема подяка і шана доцентові кафедри англійської та німецької філології ННІІМ Михайлові Рахну за доповідь на круглому столі "Штучний інтелект і філологія: pros and cons", та доцентці кафедри романо-германської філології ННІІМ Наталії Криницькій за прекрасну шекспірівську лекцію. Щиро дякуємо завідувачці кафедри романо-германської філології ННІІМ, доцентці Валентині Воскобойник за назвичайно необхідний і своєчасний поштовх до продуктивного і перспективного співробітництва!
Дякуємо всім вам, дорогі колеги і друзі!
Віримо, що «Interntional English Literature Project» – лише вдалий початок співпраці!
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 418
ШАНОВНІ ВИКЛАДАЧІ І ЗДОБУВАЧІ ОСВІТИ!
У рамках «INTERNATIONAL ENGLISH LITERATURE PROJECT», організованого кафедрою англійської філології,
26 березня 2025 року о 10.00 відбудеться міжнародний студентський колоквіум
ENGLISH RENAISSANCE LITERATURE
Спікери:
Університет «Медітеран» (Подгоріца,Чорногорія):
1. Абдел Аламерович;
2. Ірина Булатович;
3. Ніна Радулович;
4. Теодора Симич.
Криворізький державний педагогічний університет ( Кривий Ріг, Україна):
1. Iрина Друкарь;
2. Тетяна Пахлан;
3. Євген Леміш.
Усіх бажаючих отримати інтелектуально-емоційну насолоду від розмови здобувачів освіти про літературу англійського Ренесансу – запрошуємо до нашого віртуального залу!
https://us04web.zoom.us/j/7513780470?pwd=UWJMK3BrMXliMW9WeFVOS29WNjZQQT09
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 510
20 березня 2025 року відбулася третя лекція міжнародного проєкту «INTERNATIONAL ENGLISH LITERATURE PROJECT», організованого кафедрою англійської філології. Спікеркою виступила відома вітчизняна літературознавиця і перекладачка, доцентка Дарія Москвітіна (Запорізький державний медико-фармацевтичний університет), яка продемонструвала глибокі знання з української театральної шекспіріани.
Лекція вирізнялася високим рівнем підготовки, структурованою подачею матеріалу та цікавими прикладами. Спікерка вдало поєднала теоретичний аналіз з практичними аспектами, що зробило інформацію доступною та корисною як для студентів, так і для викладачів. Зацікавлені слухачі мали змогу ставити запитання та долучатися до обговорення, що сприяло кращому розумінню матеріалу. Лекція не лише поліпшила літературознавчу компетентність слухачів, а й надихнула їх на перегляд вистав, поставлених в Україні за творами Вільяма Шекспіра.
Пропонуємо численні відгуки слухачів-бакалаврів спеціальності Мова і зарубіжна література (англійська).
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 260
ШАНОВНІ ВИКЛАДАЧІ І ЗДОБУВАЧІ ОСВІТИ!
20 березня 2025 року о 13.00 відбудеться третя лекція міжнародного проєкту
«INTERNATIONAL ENGLISH LITERATURE PROJECT», організованого кафедрою англійської філології.
Спікер: доцентка Дарія Москвітіна (Запорізький державний медико-фармацевтичний університет)
Усіх прихильників української театральної Шекспіріани будемо раді бачити в нашому віртуальному залі!
https://us04web.zoom.us/j/7513780470?pwd=UWJMK3BrMXliMW9WeFVOS29WNjZQQT09
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 566