26 квітня 2022 року в академічній групі ДВП-19 пройшла кураторська година, присвячена трагічним подіям 1986 року в Чорнобилі. За Міжнародною шкалою ядерних подій Чорнобильській катастрофі присвоєно сьомий рівень, максимальний, і характеризується як «важкі наслідки для здоров’я людини і для навколишнього середовища.
Чорнобиль це назва невеличкого районного центру, що в 130 км від Києва. Заснований іще за часів Київської Русі, стародавній Чорнобиль дав свою гірку назву потужній атомній електростанції, будівництво якої було розпочато 1971 року. 1983 року вже працювало чотири енергоблоки цієї електростанції із запланованих шести.
1986 року радіація накрила 13 областей у трьох країнах: Україні, Білорусії, Росії. Чорнобильська катастрофа торкнулася півтора мільйони людей. П’ята частина території України стала зоною радіоактивного забруднення. З двох тисяч населених пунктів переселили 200 тисяч людей
Студенти також висвітлили хронологію подій 26 квітня 1986 року.
На кураторській годині студенти читали вірші, переглядали відеоматеріали, які висвітлювали події жахливої катастрофи.
Пройдуть роки і десятиліття, але чорний день цієї трагедії все одно хвилюватиме людей — і тих, кого він не обійшов стороною, і тих, хто народиться далеко від того місця.
І мертві, і живі, і ненароджені
нікого з вас довіку не простять!
(Л. Костенко)