Кафедра філософії
Криворізький державний педагогічний університет

11 лютого 2023 р. відбувся Міжнародний круглий стіл “Казимир Твардовський. Філософія в системі наук та гуманітаристики: значення та призначення”. Організаторами виступили кафедра філософії  Національного університету «Львівська політехніка», Центр дослідження Львівсько-Варшавської школи, філософського факультету Варшавського університету, Львівське філософське товариство імені Казимира Твардовського.

Кафедру філософії КДПУ представляла к. філос. н., доц. О. П. Панафідіна, виступивши з доповіддю «Проблема суб’єктів філософії: спроба концептуалізації». Оксана Петрівна спробувала дати відповідь на запитання К. Поппера, чи усі люди є філософами. Що означає бути філософом: уміти правильно міркувати або бути дипломованим фахівцем у цій галузі. Чим взагалі повинна займатися філософія: будувати апріорні філософські системи чи узагальнювати дані емпіричних наук?

18.03.23 1

Щоб відповісти на це запитання, Оксана Петрівна здійснила аналіз кантіанської моделі розуму. Доповнивши її  філософським доробком К. Твардовського, вона побудувала самобутню класифікацію суб’єктів філософування, зазначивши, що кожен тип суб’єкта здійснює свою стратегію філософського мислення, а отже, по-своєму розуміє суть філософії.

18.03.23