Кафедра філософії
Криворізький державний педагогічний університет

24 листопада 2012 р. в Криворізькому педагогічному інституті ДВНЗ "Криворізький національний університет" в рамках Криворізької сесії І Всеукраїнської науково-практичної конференції «Придніпровські соціально-гуманітарні читання» відбулося секційне засідання "Філософія та культурологія".

Архів з фотографіями можна скачати тут

На пленарному засіданні з привітальним словом виступив директор КПІ КНУ доктор філософських наук, професор Шрамко Ярослав Владиславович.

Про концепцію конференції "Придніпровські соціально-гуманітарні читання" розповів  один з її головних організаторів та відповідальний секретар Пащенко В. І. – к.політ.н., доцент кафедри політології Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара.

Особливості наукового діалогу України та Росії окреслив у своїй доповіді Андрєєв М. Г. - к.політ.н., доцент кафедри соціології та політології Ульянівского державного університету.

В рамках пленарного засідання прозвучали доповіді

1. «"Третій шлях" України», доповідач: Черниш Олексій Михайлович, д.філос.н., проф., зав. кафедрою філософії Одеського національного морського університету, академік Української академії наук і Української академії політичних наук.

2. «Філософсько-антропологічний вимір феномену читання», доповідач: Шевцов Сергей Вікторович, д.філос.н., проф., зав. кафедрою філософії Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара.

Обидві доповіді викликали жваве обговорення.

Секція «Філософія та культурологія» розпочала роботу о 12 годині і працювала до 15.20.

Керівник секції:Шевцов Сергій Вікторович

В рамках секційного засідання прозвучали такі доповіді:

1. Айтов С.Ш. «Філософія науки та методологічні підходи історичної антропології»

2. Гончаренко Катерина Сергіївна «Les non-dupes errent (J.Lacan – G.Deleuze)»

3. Брюховецький Микола Миколайович "Продукт інтелектуальної праці в інформаційному суспільстві"

4. Кириченко Михайло Сергійович «Філософія освіти як педагогіка визволення Пауло Фрейре».

5. Козaченко Надiя Павлiвна«Понимание философского дискурса»

6. Козак Богдан Володимирович «Субстанціалізація мислення як принцип розмежування метафізики і онтології»

7. Мірошниченко Максим Дмитрович «Аналитичность/синтетичность математических суждений в философии математики Канта»

8. Панасюк Юлія Вікторівна «Ситуативна концепція соціальної справедливості Д. Міллера»

9. Панафідін Ігор Олексійович «Природно-правова концепція справедливої війни Цицерона»

10. Снітько Дмитро Юрійович «Страх і бездіяльність людини в психоаналітичному дискурс»і

11. Дєдушев Віктор Вікторович "Особливості інтерпретації терміну "благо" у сучасній англомовній філософії".

Архів з фотографіями можна скачати тут