Кафедра філософії
Криворізький державний педагогічний університет

24 січня 2018 року відбулося засідання наукового гуртка кафедри філософії.

На засіданні виступила доцент кафедри філософії Панафідіна Оксана Петрівна з доповіддю "Логіка сучасної освітньої парадигми: І. Кант проти Дж. Локка". У своїй доповіді Оксана Петрівна поставила дуже цікаве питання щодо зміни освітньої парадигми у інформаційному суспільстві та звернула увагу на те, що загальновизнані педагогічні авторитети можливо вже варто залишити у минулому, оскільки наразі відбуваються значні зміни і в цілях і в методах освіти.

Доповідачка запропонувала провести порівняння просвітницької парадигми, основним представником якої вона обрала Дж. Локка, і рефексивної парадигми, яка, попри те, що вважається сучасною і актуальною, має свої витоки у роботах І. Канта. Педагогічні роботи Канта, на думку дослідниці, наразі є дещо недооціненими, адже уважний їх розгляд показує, насільки філософ випередив свій час і наскільки близькими постають його ідеї до сучасних освітніх реформ.

До обговорення цікавої теми приєдналися викладачі та аспіранти кафедри педагогіки, які поставили ряд дискусійних питань. Завдяки насиченій, проблемній та актуальній доповіді, цікавим питанням від активної аудиторії засідання пройшло дуже продуктивно. Результати обговорення однозначно показали необхідність подальшої розробки актуалізованих питань.