Кафедра філософії
Криворізький державний педагогічний університет

13 травня 2024 р. відбулася студентська наукова конференція з філософських дисциплін «Юнософія». Це щорічний захід кафедри філософії КДПУ, який покликаний об’єднувати студентів і викладачів задля наукового діалогу. Учасники наукових студентських гуртків та проблемних груп кафедри філософії мали можливість представити публіці свої наукові доробки, шо є першими кроками другокурсників у наукові дослідження.

юнософія24 Захід проходив онлайн. Пленарне засідання конференції розпочалося зі вступного слова к. філос. н., ст. викладача Миколи Миколайовича Брюховецького, який зазначив, що сучасні умови змінили докорінно життя: ті заходи, що традиційно відбувалися в стінах університету, тепер проходять за допомогою дистанційних технологій. Проте не зважаючи зміну форми, традиція організовувати філософські конференції продовжується.

юнософія2411

Цьогорічне пленарне засідання було присвячена вшануванню пам’яті талановитого композитора, автора гімна Кривого Рогу, викладача і колеги к. філос. н. Ірини Вікторівни Шевченко, якій 9 травня 2024 р. мало би виповнитися всього 64 роки. К. філос. н., доц. Оксана Іллівна Шрамко у своєму виступі згадала аспірантські роки, проведені разом з Іриною Вікторівною, а також спільну працю на музично-хореографічному відділенні факультету мистецтв.

юнософія_24-2.png

«Музика і філософія назавжди увійшли в життя й поєднали логіко-раціональне й чуттєве мислення. Це поєднання стало основою гармонізації життя Ірини Вікторівни, її кредо. Коли ви знову будете чути гімн Кривого Рогу, то постать автора буде ріднішою», - підсумувала Оксана Іллівна.

юнософія 24 3

Із доповіддю «Гармонія в житті людини : Пам’яті Ірини Шевченко» виступив студент факультету української філології Данило Дятел (науковий керівник О. Є. Оліфер).

юнософія 24 5

Далі робота конференції продовжувалася у трьох секціях: 1) «Актуальні проблеми історії філософії» (керівник: М. М. Брюховецький), 2) «Актуальні проблеми сучасної філософії» (керівник Н.П. Козаченко), 3) «Актуальні проблеми практичної філософії» (керівник: О.Є. Оліфер ). У цьому році була рекордна кількість доповідей у порівнянні з минулими роками: усього було заслухано 28 виступів.

Секція «Актуальні проблеми історії філософії» була присвячена дослідженням історії української філософії, античній та середньовічним традиціям, а також філософії ХІХ ст. У секції брали участь 9 представників різних факультетів, зокрема факультету української філології, факультету географії туризму та історії та природничого факультету.

Лейтмотивом секції «Актуальні проблеми сучасної філософії» став розвиток штучного інтелекту. Іншими важливими питаннями, які обговорювали учасники, були проблеми соціальної та політичної філософії та гносеології. До обговорення філософських питань долучилися студенти факультету української філології, факультету географії туризму та історії, природничого й психолого-педагогічного факультетів, а також фізико-математичний факультет.

Робота секції «Актуальні проблеми практичної філософії» охоплювала питання етики, естетики, філософії освіти й релігієзнавства. У засіданні секції брали участь 9 студентів, які обговорювали проблеми екологічної етики, сучасних тенденцій в освіті й мистецтві й питання особистісного зростання людини.

юнософія 24 6

юнософія 24 7

За результатами роботи конференції планується випуск збірника студентських наукових праць «Юнософія».

Дякуємо учасникам конференції за цікаві та змістовні доповіді, колегам – за участь у заході,  а науковим керівникам – за підготовку студентів. Чекаємо учасників наступного року!

Червень 2024