Кафедра математики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

2016piknik2День молоді - свято України, яке відзначається щорічно в останню неділю червня відповідно до Указу Президента України від 22 червня 1994 року N 323/94 «Про День молоді». Свято встановлене «На підтримку ініціативи молодіжних об'єднань і організацій України». У 2016 році День молоді припадає на 26 червня. Саме у цей день біля «Сонячної галереї» у Кривому Розі пройшли так звані «наукові пікніки». Мета такого заходу - популяризація науки. Зокрема всі факультети педагогічного будуть представляти свої напрацювання, проводити різноманітні майстер-класи, демонстрації дослідів. 

2016piknik1

Багатьом цікаво буде побачити демонстрацію різноманітних дослідів з фізики та хімії. Доцент кафедри фізики та методики її навчання Валентина Миколаївна Кадченко зі студентами Дмитром Вітюком, Денисом Головком та Сергієм Шевцовим демонструва- тимуть цікаві досліди з ЗD-плівками, пояснять їхній колір і форму, покажуть, як зігнути світловий промінь, як засвітити лампочку від чотирьох картоплин, як взяти у руку полум'я і не обпектися, як виглядає магнітне поле та звукова хвиля і ще багато іншого. Якщо пощастить, побачимо й різні «фокуси» із рідким азотом, який можна налити у звичайний термос, але ж його температура складає -196°C! Тут великі гумові кульки під дією рідкого азоту стискатимуться у грудочку, а потім, відігрівшись, повертатимуться до попереднього вигляду, вуглекислий газ перетвориться на біленький сніжок, квітка розіб'ється, мов скляна, а м'яка трубочка перетвориться на гвіздок! Саме це фізики показали у вересні у центральному парку міста. 

Доцент кафедри математики та методики її навчання Тетяна Григорівна Крамаренко розповіла кореспондентам «УН», що у програмі «пікніка» з математики завдання-конкурси по добуванню вручну квадратного кореня з додатного числа; побудові малюнка графіками функцій; розгадуванню математичних кросвордів; складанню і розгадуванню математичних ребусів; завдання на проведення лінії без повторів вздовж фігури складної форми; консультування по плану повернення кредиту в банк; визначення ваги чи зросту за складеним рівнянням регресії; математика та орігамі; створення многогранників за їх розгортками. Крім того, планується низка вимірювальних робіт на місцевості на визначення площі фігури, відстаней до недоступних точок, висоти об'єкта з використанням подібності трикутників та навігації і вимірювання кутів з використанням сучасних мобільних телефонів. А також розрахунок дальності польоту тіла, яке кинуте під кутом до горизонту. Якщо буде сонячна погода, то вимірятимуть висоту об'єктів так, як це робили у Стародавньому Єгипті. А ще планується "Математичне антиказіно", де можна буде дізнатися, як у казіно  по-шахрайськи "обдирають" клієнтів. 

  

Кореспонденти «УН» поцікавилися тим, наскільки упевнено почуває себе молодь, яка навчається у нашому університеті. На фото вгорі Михайловська Марія та Галко Тетяна - одні із кращих студенток Криворізького педагогічного. Обидві навчаються на фізико-математичному факультеті, а у  цьому році отримують дипломи бакалаврів.

 

- Ще зі школи нас зачаровувала математика, було цікавим розв'язувати приклади та задачі, працювати з числами та формулами, доводити теореми, тому із вибором професії довго не вагались, - розповідає Марія. - Пройшовши досить нелегке, проте цікаве навчання, не один раз впевнювались у тому, що з вибором професії не помилились. У цьому нам допомагали педагоги, педагогічні практики у літніх таборах та школах, оскільки саме діти надають впевненості та надихають на нові звершення. Навчаючись, ми досить багато чому навчились і багато ще належить дізнатися.

Сучасна освіта передбачає реалізацію компетентнісного та особистісно-зорієнтованого підходів. У повному обсязі реалізувати ці підходи допомагають інформаційно-комунікаційні та інтерактивні технології, які опановують молоді спеціалісти та використовують їх у навчанні учнів. Молодий вчитель повинен бути компетентним у всіх питаннях, у всіх інноваційних технологіях. Він повинен бути мислячим, вміти ставити себе на місце інших. У той же час бути вимогливим і теоретично підкованим. Тому ми віримо, що саме така молодь буде вчителями з великої літери, справжніми друзями своїх учнів.

- Сучасне суспільство потребує не вузьких спеціалістів, а у всебічно розвинених соціально активних особистостей, які мають фундаментальну наукову освіту та багату внутрішню культуру, - долучається до нашої розмови Тетяна. - Ми набули предметних математичних компетентностей в процесі самостійно проведених досліджень, під час самостійних занять, виробничих і педагогічних практик, виконання курсових робіт, завдяки участі у творчих конкурсах і змаганнях. Хотілося б, щоб зростав престиж професії вчителя, а влада більше уваги приділяла матеріальному благополуччю як вчителів, так і забезпеченню загальноосвітніх навчальних закладів взагалі. І ми віримо, що у найближчий час стан освіти покращиться, оскільки діти - це наше майбутнє. І після закінчення університету прагнемо стати  кваліфікованими вчителями математики. 

238
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31