Кафедра математики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

До 90-річчя навчального закладу і фізико-математичного факультету готується науково-популярне видання. Видання присвячено кафедрі математики та методики її навчання КДПУ з нагоди 90-річчя заснування університету і фізико-математичного факультету. Подано відомості з історії кафедри, публікації про окремих завідувачів кафедри, відомих випускників, теперішніх співробітників, бібліографію праць. Представлено матеріали про життєвий і творчий шлях, науково-педагогічну й громадську діяльність випускників та співробітників. Видання адресовано освітянам, фахівцям у галузі педагогічної науки й усім, кого цікавлять проблеми історії освіти, виховання та навчання.

 Тетяна Желтуха

Тетяна Валентинівна Желтуха 1998-го року  отримала спеціальність учителя фізики та математики у КДПІ. Наразі вона учитель математики Криворізького Покровського ліцею, учитель вищої категорії, переможець обласного туру конкурсу «Учитель року» у номінації «Математика».

У ліцеї за кадровим складом 75% учителів отримали вищу освіту у Криворізькому педагогічному інституті/університеті. Про те, що у цьому навчальному закладі працює колектив педагогів-новаторів, свідчить хоча б той факт, що заклад є засновником та організатором багатьох освітянських заходів для шкіл, ліцеїв та гімназій нашого міста. Зокрема, це конкурс на базі МАН «Історичні читання» («Шляхами українського державотворення») та конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів з математики, фізики, інформатики, технічних наук «Едісони XXI століття», наукові пікніки.

8763

До 90-річчя навчального закладу і фізико-математичного факультету готується науково-популярне видання. Видання присвячено кафедрі математики та методики її навчання КДПУ з нагоди 90-річчя заснування університету і фізико-математичного факультету. Подано відомості з історії кафедри, публікації про окремих завідувачів кафедри, відомих випускників, теперішніх співробітників, бібліографію праць. Представлено матеріали про життєвий і творчий шлях, науково-педагогічну й громадську діяльність випускників та співробітників. Видання адресовано освітянам, фахівцям у галузі педагогічної науки й усім, кого цікавлять проблеми історії освіти, виховання та навчання.

 

Доктор педагогічних наук Ірина Ловянова: «Полюбіть математику, і ви не пожалкуєте»

Нагадаємо, ще минулого року екс-міністр закордонних справ Павло Клімкін почав піднімати питання про те, що Україна не зможе підніматися на високі рівні технічного і технологічного розвитку, якщо молодь, яка випускається з шкіл і прагне здобути вищу освіту, не знатиме математики. Тоді ж Міністерством освіти і науки України було прийнято рішення про обов’язковість зовнішнього незалежного оцінювання з математики для випускників шкіл, починаючи з наступного навчального року.

Про те, як вирішувати проблеми з підготовкою учителів математики, як батьки можуть допомогти власним дітям краще підготуватися з математики, щоб вони у майбутньому здобули омріяну спеціальність, кореспонденти «Домашней газеты» Тетяна і Микола Крамаренки поспілкувалися напередодні Дня працівників освіти з доктором педагогічних наук,  професором кафедри математики та методики її навчання Криворізького державного педагогічного університету Іриною Ловяновою.

Візитівка

Ловянова Ірина Василівна, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри математики та методики її навчання КДПУ, закінчила у 1993 році Криворізький державний педагогічний інститут за спеціальністю «Математика», кваліфікація «Вчитель математики, інформатики та обчислювальної техніки», 27 років педагогічного стажу, в університеті працює 18-й рік, пройшла шлях від асистента до професора кафедри. Має близько 200 наукових праць, серед яких: наукові статті; навчальні посібники; підручники; монографії, видані в Україні та за кордоном; статті у збірниках наукових праць, індексованих у науково-метричних базах Scopus, Index Copernicus.

Під керівництвом І. В. Лов’янової захистили дисертаційні дослідження О. М. Потапова, Т. С. Армаш, Д.Є.Бобилєв.

Ловяноваimage 0 02 05 6045dc982dedc8577bd5f9a3bdee840328901c93da38049deb9fa64761431b04 V

8762

Дмитрієва Ніна Федорівна 1969 року вступила до Криворізького державного педагогічного інституту на спеціальність «Математика» і закінчила з відзнакою цей заклад освіти 1973 року. На сьогодні працює учителем математики у Криворізькій загальноосвітній середній школі №122.

У ході Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2004» у номінації «Математика» Н. Ф. Дмитрієва посіла І місце серед вчителів математики Саксаганського району і взяла участь у міському конкурсі «Вчитель року».

Ніна Федорівна проводить цікаві уроки математики та години спілкування, готує учнів до участі в міських конкурсах та олімпіадах.

Підготував презентацію Денис Дмитрієв.

 

6652

Серед відомих випускників фізико-математичного факультету Криворізького педагогічного інституту / університету чимало науковців, директорів навчальних закладів, учителів. З кафедрою математики пов’язане ім’я відомого в Україні та поза її межами педагога, науковця, фахівця з теорії та методики навчання математики Григорія Петровича Бевза.

Спогадами про співпрацю та спілкування з Г. П. Бевзом поділилися викладачі Криворізького педагогічного. А ще у день свого народження на наші питання про криворізькі сторінки біографії відповів через Facebook Григорій Петрович Бевз.

Г. П. Бевз з аспірантами та викладачами Криворізького педінституту.
Зліва направо нижній ряд: Л. І. Діброва, Г. П. Бевз, Н.В.Богатинська;
верхній ряд: Т. П. Посадаолаєва, Л. Ф. Мільчуцька, Л.О.Черних, І. Ф. Сафір, С. Ф. Максименко, Л.С.Наришкіна.[/caption]

 

 

5819

На початку осені в Одесі пройшов конкурс «Global Teacher Prize Ukraine 2017» («Світовий учительський приз Україна») на звання кращого вчителя нашої країни, у якому взяв участь і випускник Криворізького педуніверситету Станіслав Федосєєв.

Чим зачарував куратора проекту, ведучу інформаційної програми на телеканалі «1+1» Наталю Мосійчук та принципових членів журі конкурсу молодий учитель математики та логіки, християнської етики, учитель-новатор Станіслав Федосєєв?

Насамперед тим, що він захоплює дітей ідеєю навчання, а далі супроводжує учнів на навчально-виховному шляху і стає для них старшим товаришем-порадником, – відгукуються про нього колеги. – Станіслав – справжній експерт з мотивації навчальної діяльності школярів та активізації їхньої пізнавальної діяльності. Він прагне до того, щоб кожен його учень бачив особистісний смисл у вивченні математики. А у створеному вчителем середовищі партнерства, взаємодопомоги та взаєморозуміння, де переважає демократичний, довірливий характер стосунків, діти розвиваються та засвоюють матеріал набагато краще.

А ще Станіслав систематично на уроках використовує методи інтерактивного навчання. Він прибічник проведення занять з використанням платформи для дистанційного навчання, вебінарів, запроваджує логічні фізкультхвилинки на уроках.

Може саме тому його учні вступають до кращих вишів, перемагають на престижних конкурсах та олімпіадах.

Та найголовніше – учитель несе людям добро, виховує щасливих та успішних особистостей.

5818

EgorovaME

Серед кращих випускників фізико-математичного факультету Криворізького педінституту без сумніву вчитель вищої категорії, вчитель-методист, відмінник освіти України, учитель Криворізького навчально-виховного комплексу №129 «Гімназія-ліцей академічного спрямування» М. Е. Єгорова. Про педагогічну діяльність Марини Едуардівни знають не лише на рівні області, але й на теренах України, бо серед її учнів переможці олімпіад та конкурсів різних рівнів. А ще вона представляла учительство міста та Дніпропетровщини на всеукраїнських конкурсах «Учитель року». Марина Едуардівна – лауреат цього престижного конкурсу в номінації «Інформатика».

Її люблять як діти, так і батьки. А ще помічено, що у цього творчого учителя нема неуспішних учнів, бо вона  уміє знаходити ключик до кожної душі. Тож і не дивно, що ліцеїсти стають кращими у навчанні та досягають висот, якщо їх навчає та розвиває такий корифей як Марина Едуардівна.

Ця натхненна працею людина є зразком для інших колег, до того ж сама намагається досягати ще більших висот. Працювати з нею поруч пощастило молодшим колегам, які переймають педагогічний досвід майстрів, і також є випускниками фізмату Криворізького педагогічного: Анні Горшковій, Ірині Дерезі, Анні Русинчук, Маргариті Вірич, Інні Салівон, Олександру Мерзлікіну та іншим. Зокрема Анна Алімівна розповідає, що саме завдяки Марині Едуардівні, яка навчала її ще у школі, вона також отримала професію вчителя і тепер з радістю співпрацює зі своєю неперевершеною наставницею.

3354

Візитівка

Ulschin011961 року Петро Іванович Ульшин з відзнакою закінчив Криворізький державний педагогічний інститут за спеціальністю «Математика і фізика» та отримав професію учителя математики і фізики середньої загальноосвітньої школи.

З 1966 року до 2014-го працював у Криворізькому державному педагогічному інституті / університеті спочатку викладачем, а пізніше доцентом кафедри математики та методики її навчання, викладав аналітичну та диференціальну геометрію, керував написанням студентами кваліфікаційних робіт.

1981 року захистив в Інституті проблем машинобудування АН УРСР дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук на тему «Особливості руху нитки змінної довжини, обумовлені нелінійними властивостями» за спеціальністю 01.02.06 «Динаміка, міцність машин, приладів і апаратури». Пізніше йому було присвоєно вчене звання доцента кафедри математичного аналізу.

27 листопада 2017-го П. І. Ульшин відзначає 80‑літній ювілей.

Від щирого серця зичимо Петру Івановичу міцного здоров’я.

Нехай золота осінь зігріває його родинним теплом.


Про Петра Івановича Ульшина словами його колег та колишніх студентів

3225
 • Кандидат педагогічних наук, доцент І. С. Мінтій: «Готовність підтримати, прийти на допомогу – такі риси характерні для С. О. Семерікова як наукового керівника»
 • Учитель-методист Валентина Сергієнко: «Надзвичайно вдячна своїм наставникам у Криворізькому педуніверситеті - старшому викладачеві Л. С. Наришкіній та професору Л. В. Кондрашовій»

 

 

Щороку святкуємо День педагогів. Це свято мудрості, знань, праці. Кожен із нас був учнем, більшість - студентами, окремі - молодими науковцями. І у кожного залишився в пам'яті улюблений учитель і наставник, вдячність до якого зберігаємо в своїй душі. І ця пам'ять пов'язує нас з юністю, з початком педагогічної чи наукової діяльності.

10299952 763693933774492 8702597634997913020 n

Професори Криворізького педагогічного, 2016

детальніше справа

2512
 • Довідки
 • Спогади В. П. Кисільової-Білої, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри початкової освіти КДПІ, член-кореспондента МСАО ім. Я. А. Коменського
 • Двічі соросівський лауреат, учитель математики Олександр Ткачук: «На наших очах відбувалося становлення Анатолія Капіносова як науковця-методиста»
 • Одногрупниця Людмила Кудрікова про А. М. Капіносова: «Дивувалася тому, звідки 20-річний юнак черпав сили і мудрість піклуватися про людей»
 • Випускниця КДПІ, вчитель математики і фізики Анна Великодна: «Анатолій Капіносов надзвичайно переймався становленням якісної математичної освіти в Україні»
 • Доцент кафедри математики та методики її навчання КДПУ Тетяна Крамаренко: «З А.М. Капіносовим і О.Л.Ткачуком познайомилася на Всеукраїнському конкурсі «Учитель року-2004»»
 • Спогади Сергія Івченка про наставника – керівника магістерської роботи
 • Старший викладач кафедри початкової освіти Наталя Дика: «З А. М. Капіносовим розробляли нову навчальну дисципліну «Інноваційні підходи викладання математики в початковій школі». 13
 • Старший викладач кафедри математики Галина Білоусова: «З Анатолієм Капіносовим співпрацювали над розробкою посібника для підготовки учнів та абітурієнтів до ЗНО з математики». 13
 • Надія наших дітей Публікація у газеті «Зоря», 5 грудня 1992 року, № 136. 14

 lemeschenko004

Зустріч біля університету з нагоди 30-річчя з дня випуску (2005 р.)

(детальніше справа)

2504

14 липня дипломи бакалаврів отримали випускники фізико-математичного факультету Криворізького державного педагогічного університету. А серед них 37 студентів спеціальності «Математика». Їм присвоєно кваліфікацію «Бакалавр математики. Вчитель Математики». Дизайн отриманих дипломів оригінальний і розроблений викладачами факультету мистецтв КДПУ.

З щирими словами привітання з нагоди цієї події до студентів звернулася декан фізико-математичного факультету, доцент О.В. Віхрова, завідувачі кафедр, куратори груп.

Серед настанов завідувача кафедри математики та методики її навчання, професора В.В.Корольського – побажання випускникам стати висококласними фахівцями і продовжити навчання у магістратурі.

Говорили під час вручення дипломів про те, що держава повертається обличчям до учителів. Адже нещодавно значно підвищили заробітну плату учителів, розширюються можливості для впровадження інноваційних підходів у навчанні. Поряд з тим, вчителів очікує таке випробування, як сертифікація. Хто отримає сертифікати, той матиме значні преференції.  І що найголовніше, то у Кривому Розі є ринок праці. Не вистачає у школах на сьогодні як учителів інформатики, так і учителів математики та фізики.

– Рівень бакалавра – це перший рівень вищої освіти, – говорить професор кафедри інформатики та прикладної математики С.О. Семеріков. – Поки ще вони на першому щаблі. Я пропоную випускникам зробити наступний крок і перейти на другий рівень вищої освіти. Щоб усі наші бакалаври стали магістрами. Це побажання для випускників всіх спеціальностей фізико-математичного факультету університету. А щодо тих, хто вже починає професійну діяльність, то запевню, що ніколи ще країна не вкладала стільки зусиль і стільки коштів у вчительську професію. Бажаю їм бути гідними представниками нової української школи.

 

Дізнавалися ми про плани в окремих випускників.

Бакалаври фізики Ольга Гарбуз і Марина Науменко побажали своїм одногрупникам продовжити навчання у магістратурі і у подальшому працювати за покликанням педагога.

Для Катерини Шевченко день вручення дипломів – свято. Вона хоче працювати вчителем, адже навчати молодь це дуже відповідально.

Ольга Банада говорить, що сьогодні підведено підсумок роботи за чотири попередні роки. Можна порадіти і за себе, і за своїх одногрупників. І, звісно, щоб в наступні півтора роки навчання у магістратурі, покращити результати, підвищити рівень кваліфікації. І хоча попереду ще вступні іспити, вже відчуває літо і відпочинок.

Дейнега Ольга розповідає, що спробує вступити на бюджет у магістратуру і одночасно працювати у школі. Адже хоче вже спробувати роботу з дітьми і розібратися, що для неї є покликанням у житті. Своїм однокурсникам бажає все встигати і бути ще дружнішими.

Работа Катя говорить, що для неї це особливий і чудовий день. І що вона вдячна Криворізькому педагогічному університету за те, що дав для неї путівку у життя, за чудове спілкування зі студентами та викладачами. Катя планує йти працювати вчителем математики.

Голова студентської ради факультету Лісова Надія і староста групи Лис Юлія радо вітають своїх одногрупників з тим, що зробили ще один крок до своєї мрії. І бажають їм нових звершень: «Все буде добре!»

2197
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Листопад 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30