Кафедра математики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

Приємно, що багато випускників фізмату Криворізького державного педагогічного університету - кращі у професії, сучасні інноваційні учителі, кращі учителі математики та інформатики не лише у Кривому Розі, але й в межах України. Про це свідчать їхні нові здобутки, про які з радістю повідомляємо. Щирі та добрі слова, які випускники висловили на адресу наших викладачів, надихають творчо працювати.

 25 червня 2020 року захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук (спеціальність 13.00.02 – теорія та методика навчання (математика)) з теми «Методика інтерактивного навчання старшокласників початків математичного аналізу» випускник фізмату Станіслав Федосєєв.

- Це все відбулося. Аж не віриться! Дякую усім-усім, хто був залучений до мого захисту, - розповів Станіслав одразу після оголошення рішення Спеціалізованої ради. - Дякую за мотивацію до наукового пошуку, натхнення, підтримку. Це є дуже цінним. Дякую Господові за усі благословіння в житті. Життя триває ...

Детальніше про Станіслава Федосєєва як фіналіста міжнародного конкурсу педагогічної майстерності Global Teacher Prize можна прочитати у виданні до 90-річного ювілею Криворізького державного педагогічного університету  «Математична освіта у Криворізькому педагогічному : особистісний вимір» (http://elibrary.kdpu.edu.ua/xmlui/handle/123456789/3617,  С. 364-370).

СтасФедосєєв001


З метою стимулювання творчого, інтелектуального, духовного розвитку та задоволення потреб у професійній самореалізації працівників освітянської галузі Дніпропетровської області, створення умов вивчення та поширення кращих педагогічних практик, створення інформаційного банку методичних ідей «Дніпропетровською академією неперервної освіти «Дніпропетровської обласної ради» було проведено фестиваль педагогічних інновацій освітян Дніпропетровщини «EDU_FEST Dnipro - 2020».

Для участі у Фестивалі педагогами Дніпропетровщини було представлено 807 кращих наробок методичних матеріалів та практичного досвіду в 9 номінаціях. Переможцями стали та нагороджені дипломами чимало педагогічних працівників. Серед дипломантів  ІІ ступеню в номінації «Цифровізація освітнього процесу» - Скрипник Валерія Олегівна, учитель математики Апостолівської загальноосвітньої щколи І-ІІІ ступенів №4. Валерія Скрипник третій рік працює учителем математики, а у перші два роки роботи викладала також інформатику.

- Одразу хочеться подякувати людині, завдяки якій, я зрозуміла, що таке ІКТ в цілому, людині, яка цим дійсно зацікавила, - розповідає Валерія. – А саме доценту кафедри математики та методики її навчання КДПУ Тетяні Крамаренко. Завдяки їй та її парам я зрозуміла, яким повинен бути сучасний урок та хто такий сучасний вчитель. Отримані в університеті знання та уміння допомогли підготувати конкурсну роботу гідну обласного рівня. А тепер щодо Edu_Fest Dnipro-2020. Коли мені запропонували взяти участь в даному фестивалі, чесно кажучи, були величезні сумніви. Хоча б через те, що фестиваль обласний і рівень учасників високий. А я працюю в школі лише третій рік. Саме це мене і зупиняло. Директор нашої школи Любов Миколаївна Лавриненко словами підтримки змусила мене повірити в те, що моя робота дійсно конкурентоспроможна. Потім я все обміркувала та вирішила: "А чому б і не спробувати?" Тему конкурсної роботи було обрано "Використання сервісу інтерактивних вправ LearningApps на уроках математики", оскільки матеріали та наробки були. Залишалося все зібрати в одне ціле та подати матеріали на конкурс. Часу було обмаль. Я розуміла, що можна було б і краще представити роботу, але за той короткий період, який був у моєму розпорядженні, - цілком непогано. Роботу редагувала щодня - так у мене завжди. Також була величезна підтримка та допомога від колег – учителя української мови та літератури Олени Григорівни Кузь, заступника директора з навчально-виховної роботи Наталії Леонідівни Шмигіної.

Після того, як мою роботу обрали на область, майже кожен вчитель нашої школи висловив неймовірні слова підтримки. В черговий раз я впевнилась, що працюю дійсно "на своєму місці", там, де по-справжньому комфортно, з найкращими людьми, які завжди підтримають, допоможуть та нададуть слушну пораду. І, звісно, слід зазначити те, що задля своїх учнів дійсно хочеться розвиватися, йти вперед та ніколи не зупинятися. Поки це моя перша нагорода на обласному рівні, але я сподіваюсь, що це тільки початок.

Валерія Скрипник004


Учителем математики з 2016 року в Криворізькому Центрально-Міському ліцеї працює Марія Драмарецька.  2020 року до Дня молоді за вагомий особистий внесок у реалізацію державної молодіжної  політики та активну громадську діяльність Марію Геннадіївну нагороджено грамотою виконкому Криворізької міської ради.

 МаріяДрамарецька004


Дмитрієв Денис після завершення університету 2019 року працює учителем математики та інформатики у Криворізькій середній школі  №122. Він - тренер-викладач у «IT Smart Start»&"ArcelorMittal". 2020 року йому оголошено подяку за творчу плідну працю та високий рівень підготовки школярів до районної олімпіади з математики.

ДенисДмитрієв006

Нових здобутків та здійснення мрій!

12287

З ювілеєм вітаємо старшого викладача кафедри математики та методики її навчання КДПУ Галину Миколаївну Білоусову.

Многая та Благая літа, шановна Галино Миколаївно! 

sajt004

Ректор університету, професор Я. В. Шрамко вручає Г. М. Білоусовій вітальний адрес з нагоди її ювілею.

sajt011

10534

13 лютого 2020 року в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського відбулась Урочиста церемонія вручення відзнак лауреатам премії Президента України для молодих вчених за 2019 рік.

M_Z.JPG

Президент Володимир Зеленський вручив старшому науковому співробітнику відділу хмаро орієнтованих систем інформатизації освіти Інституту інформаційних технологій і засобів навчання, Мар’єнко (Попель) Майї Володимирівні свідоцтво та нагрудний знак.

Премія присуджена Мар’єнко (Попель) М. В. за роботу «Формування професійних компетентностей вчителя математики за допомогою хмарного сервісу СoСalc». Це одна із 40 наукових робіт з різних сфер: інфраструктура, енергетика, оборона, сільське господарство, медицина, екологія, кібербезпека та ін. Робота Майї Володимирівни була визнана видатним науковим дослідженням молодого вченого, що сприяє подальшому розвитку гуманітарних, природничих, технічних наук, позитивно впливає на суспільний прогрес і утверджує високий авторитет вітчизняної науки у світі.

10206

До 90-річчя навчального закладу і фізико-математичного факультету готується науково-популярне видання. Видання присвячено кафедрі математики та методики її навчання КДПУ з нагоди 90-річчя заснування університету і фізико-математичного факультету. Подано відомості з історії кафедри, публікації про окремих завідувачів кафедри, відомих випускників, теперішніх співробітників, бібліографію праць. Представлено матеріали про життєвий і творчий шлях, науково-педагогічну й громадську діяльність випускників та співробітників. Видання адресовано освітянам, фахівцям у галузі педагогічної науки й усім, кого цікавлять проблеми історії освіти, виховання та навчання.

 Тетяна Желтуха

Тетяна Валентинівна Желтуха 1998-го року  отримала спеціальність учителя фізики та математики у КДПІ. Наразі вона учитель математики Криворізького Покровського ліцею, учитель вищої категорії, переможець обласного туру конкурсу «Учитель року» у номінації «Математика».

У ліцеї за кадровим складом 75% учителів отримали вищу освіту у Криворізькому педагогічному інституті/університеті. Про те, що у цьому навчальному закладі працює колектив педагогів-новаторів, свідчить хоча б той факт, що заклад є засновником та організатором багатьох освітянських заходів для шкіл, ліцеїв та гімназій нашого міста. Зокрема, це конкурс на базі МАН «Історичні читання» («Шляхами українського державотворення») та конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів з математики, фізики, інформатики, технічних наук «Едісони XXI століття», наукові пікніки.

8763

До 90-річчя навчального закладу і фізико-математичного факультету готується науково-популярне видання. Видання присвячено кафедрі математики та методики її навчання КДПУ з нагоди 90-річчя заснування університету і фізико-математичного факультету. Подано відомості з історії кафедри, публікації про окремих завідувачів кафедри, відомих випускників, теперішніх співробітників, бібліографію праць. Представлено матеріали про життєвий і творчий шлях, науково-педагогічну й громадську діяльність випускників та співробітників. Видання адресовано освітянам, фахівцям у галузі педагогічної науки й усім, кого цікавлять проблеми історії освіти, виховання та навчання.

 

Доктор педагогічних наук Ірина Ловянова: «Полюбіть математику, і ви не пожалкуєте»

Нагадаємо, ще минулого року екс-міністр закордонних справ Павло Клімкін почав піднімати питання про те, що Україна не зможе підніматися на високі рівні технічного і технологічного розвитку, якщо молодь, яка випускається з шкіл і прагне здобути вищу освіту, не знатиме математики. Тоді ж Міністерством освіти і науки України було прийнято рішення про обов’язковість зовнішнього незалежного оцінювання з математики для випускників шкіл, починаючи з наступного навчального року.

Про те, як вирішувати проблеми з підготовкою учителів математики, як батьки можуть допомогти власним дітям краще підготуватися з математики, щоб вони у майбутньому здобули омріяну спеціальність, кореспонденти «Домашней газеты» Тетяна і Микола Крамаренки поспілкувалися напередодні Дня працівників освіти з доктором педагогічних наук,  професором кафедри математики та методики її навчання Криворізького державного педагогічного університету Іриною Ловяновою.

Візитівка

Ловянова Ірина Василівна, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри математики та методики її навчання КДПУ, закінчила у 1993 році Криворізький державний педагогічний інститут за спеціальністю «Математика», кваліфікація «Вчитель математики, інформатики та обчислювальної техніки», 27 років педагогічного стажу, в університеті працює 18-й рік, пройшла шлях від асистента до професора кафедри. Має близько 200 наукових праць, серед яких: наукові статті; навчальні посібники; підручники; монографії, видані в Україні та за кордоном; статті у збірниках наукових праць, індексованих у науково-метричних базах Scopus, Index Copernicus.

Під керівництвом І. В. Лов’янової захистили дисертаційні дослідження О. М. Потапова, Т. С. Армаш, Д.Є.Бобилєв.

Ловяноваimage 0 02 05 6045dc982dedc8577bd5f9a3bdee840328901c93da38049deb9fa64761431b04 V

8762

Дмитрієва Ніна Федорівна 1969 року вступила до Криворізького державного педагогічного інституту на спеціальність «Математика» і закінчила з відзнакою цей заклад освіти 1973 року. На сьогодні працює учителем математики у Криворізькій загальноосвітній середній школі №122.

У ході Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2004» у номінації «Математика» Н. Ф. Дмитрієва посіла І місце серед вчителів математики Саксаганського району і взяла участь у міському конкурсі «Вчитель року».

Ніна Федорівна проводить цікаві уроки математики та години спілкування, готує учнів до участі в міських конкурсах та олімпіадах.

Підготував презентацію Денис Дмитрієв.

 

6652

Серед відомих випускників фізико-математичного факультету Криворізького педагогічного інституту / університету чимало науковців, директорів навчальних закладів, учителів. З кафедрою математики пов’язане ім’я відомого в Україні та поза її межами педагога, науковця, фахівця з теорії та методики навчання математики Григорія Петровича Бевза.

Спогадами про співпрацю та спілкування з Г. П. Бевзом поділилися викладачі Криворізького педагогічного. А ще у день свого народження на наші питання про криворізькі сторінки біографії відповів через Facebook Григорій Петрович Бевз.

Г. П. Бевз з аспірантами та викладачами Криворізького педінституту.
Зліва направо нижній ряд: Л. І. Діброва, Г. П. Бевз, Н.В.Богатинська;
верхній ряд: Т. П. Посадаолаєва, Л. Ф. Мільчуцька, Л.О.Черних, І. Ф. Сафір, С. Ф. Максименко, Л.С.Наришкіна.[/caption]

 

 

5819

На початку осені в Одесі пройшов конкурс «Global Teacher Prize Ukraine 2017» («Світовий учительський приз Україна») на звання кращого вчителя нашої країни, у якому взяв участь і випускник Криворізького педуніверситету Станіслав Федосєєв.

Чим зачарував куратора проекту, ведучу інформаційної програми на телеканалі «1+1» Наталю Мосійчук та принципових членів журі конкурсу молодий учитель математики та логіки, християнської етики, учитель-новатор Станіслав Федосєєв?

Насамперед тим, що він захоплює дітей ідеєю навчання, а далі супроводжує учнів на навчально-виховному шляху і стає для них старшим товаришем-порадником, – відгукуються про нього колеги. – Станіслав – справжній експерт з мотивації навчальної діяльності школярів та активізації їхньої пізнавальної діяльності. Він прагне до того, щоб кожен його учень бачив особистісний смисл у вивченні математики. А у створеному вчителем середовищі партнерства, взаємодопомоги та взаєморозуміння, де переважає демократичний, довірливий характер стосунків, діти розвиваються та засвоюють матеріал набагато краще.

А ще Станіслав систематично на уроках використовує методи інтерактивного навчання. Він прибічник проведення занять з використанням платформи для дистанційного навчання, вебінарів, запроваджує логічні фізкультхвилинки на уроках.

Може саме тому його учні вступають до кращих вишів, перемагають на престижних конкурсах та олімпіадах.

Та найголовніше – учитель несе людям добро, виховує щасливих та успішних особистостей.

5818

EgorovaME

Серед кращих випускників фізико-математичного факультету Криворізького педінституту без сумніву вчитель вищої категорії, вчитель-методист, відмінник освіти України, учитель Криворізького навчально-виховного комплексу №129 «Гімназія-ліцей академічного спрямування» М. Е. Єгорова. Про педагогічну діяльність Марини Едуардівни знають не лише на рівні області, але й на теренах України, бо серед її учнів переможці олімпіад та конкурсів різних рівнів. А ще вона представляла учительство міста та Дніпропетровщини на всеукраїнських конкурсах «Учитель року». Марина Едуардівна – лауреат цього престижного конкурсу в номінації «Інформатика».

Її люблять як діти, так і батьки. А ще помічено, що у цього творчого учителя нема неуспішних учнів, бо вона  уміє знаходити ключик до кожної душі. Тож і не дивно, що ліцеїсти стають кращими у навчанні та досягають висот, якщо їх навчає та розвиває такий корифей як Марина Едуардівна.

Ця натхненна працею людина є зразком для інших колег, до того ж сама намагається досягати ще більших висот. Працювати з нею поруч пощастило молодшим колегам, які переймають педагогічний досвід майстрів, і також є випускниками фізмату Криворізького педагогічного: Анні Горшковій, Ірині Дерезі, Анні Русинчук, Маргариті Вірич, Інні Салівон, Олександру Мерзлікіну та іншим. Зокрема Анна Алімівна розповідає, що саме завдяки Марині Едуардівні, яка навчала її ще у школі, вона також отримала професію вчителя і тепер з радістю співпрацює зі своєю неперевершеною наставницею.

3354

Візитівка

Ulschin011961 року Петро Іванович Ульшин з відзнакою закінчив Криворізький державний педагогічний інститут за спеціальністю «Математика і фізика» та отримав професію учителя математики і фізики середньої загальноосвітньої школи.

З 1966 року до 2014-го працював у Криворізькому державному педагогічному інституті / університеті спочатку викладачем, а пізніше доцентом кафедри математики та методики її навчання, викладав аналітичну та диференціальну геометрію, керував написанням студентами кваліфікаційних робіт.

1981 року захистив в Інституті проблем машинобудування АН УРСР дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук на тему «Особливості руху нитки змінної довжини, обумовлені нелінійними властивостями» за спеціальністю 01.02.06 «Динаміка, міцність машин, приладів і апаратури». Пізніше йому було присвоєно вчене звання доцента кафедри математичного аналізу.

27 листопада 2017-го П. І. Ульшин відзначає 80‑літній ювілей.

Від щирого серця зичимо Петру Івановичу міцного здоров’я.

Нехай золота осінь зігріває його родинним теплом.


Про Петра Івановича Ульшина словами його колег та колишніх студентів

3225
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Липень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31