Кафедра математики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

26 січня 2022 відбулося вручення дипломів магістрам-фізматівцям. Дипломи вручали ректор університету, доктор філософських наук, професор Ярослав Владиславович Шрамко, заступник декана фізико-математичного факультету, кандидат педагогічних наук Юлія Олександрівна Прихожа.

З важливою подією привітали випускників ректор університету, завідувачі кафедр, зокрема завідувач кафедри математики та методики її навчання, кандидат педагогічних наук, доцент  Дмитро Євгенович Бобилєв, куратори груп.

Група Мім 16 2022 01 26 21 53 12

 Випускники групи МІм разом із завідувачем кафедри Д.Є.Бобилєвим та куратором, доцентом Т.Г. Крамаренко
18284

 ШиперкоСГ1

Шиперко Світлана Геннадіївна 1983 року з відзнакою закінчила фізико-математичний факультет Криворізького державного педагогічного інституту за спеціальністю «Математика» і отримала кваліфікацію «Вчитель математики». У 1991-1994 роках навчалася в аспірантурі при лабораторії навчання фізики та математики Інституту педагогіки АПН України, м. Київ (13.00.02 Теорія і методика навчання. Математика).

1983 – 1987 рр. – вчитель математики ЗОШ м. Кривий Ріг. У 1987 – 1990, 1994 – 2002 рр. – асистент кафедри математики Криворізького державного педагогічного інституту. З 2002 року і донині – старший викладач кафедри математики та методики її навчання КДПУ. С. Г. Шиперко викладає такі навчальні дисципліни як елементарна математика, дискретна математика, методика навчання математики, історія розвитку математичної освіти.

Кожна людина з моменту народження пише книгу свого життя, щодня перегортаючи сторінки власного часопису, творить власну долю. Сторінки біографії Світлани Геннадіївни сповнені нарисами років, які вона присвятила кафедрі математики та методики її навчання Криворізького державного педагогічного. Спочатку інституту, а у подальшому і університету.


У вітальному листі, підписаному  С. Г. Шиперко у грудні 2021 року, ректор університету, професор Я. В. ШРАМКО та голова профкому, доцент Л. В. Бурман зазначають:

Вельмишановна Світлано Геннадіївно! Колектив працівників, студенти, ректорат і профспілкова організація Криворізького державного педагогічного університету щиро вітають Вас зі славним ювілеєм!

Випускниця спеціальності «Математика» 1983 року, свій диплом із відзнакою Ви конвертували у роки натхненної праці, спрямованої на розбудову рідного університету, плекання нової генерації вчителів точних наук. Важливою складовою Вашої науково-педагогічної діяльності стала організації виробничої практики в загальноосвітніх школах міста та області. Саме завдяки Вашому професійному підходу майбутні вчителі змінюють своє ставлення до професії вчителя, надихаються можливістю будувати країну через розбудову її освітньої галузі.

17948

изображение viber 2021 10 22 12 34 33 269

БОГАТИНСЬКА НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА закінчила з золотою медаллю Криворізьку загальноосвітню школу № 95 (тепер Криворізька гімназія №95).

Випускниця фізико-математичного факультету Криворізького державного педагогічного інституту (роки навчання – 1969-1973). Навчалася за спеціальністю «Математика», отримала диплом з відзнакою, присвоєно кваліфікацію вчителя математики середньої школи.

У серпні 1973 року розпочинає роботу асистентом кафедри математики Криворізького державного педагогічного інституту. З 1979 року обрана за конкурсом на посаду старшого викладача кафедри математики. З січня 1997 року працює на посаді доцента кафедри математики. З 2015 року доцент кафедри математики та методики її навчання Богатинська Наталя Володимирівна на заслуженому відпочинку.

Має понад 60 наукових праць і навчально-методичних посібників з методики навчання математики. Тривалий час працювала над науково-методичною темою «Алгоритмічна спрямованість підготовки майбутнього вчителя до навчання учнів розв’язувати задачі». За результатами дослідження опубліковано навчально-методичний посібник «Методика розв’язування стереометричних задач на побудову на основі алгоритмічного підходу». Посібник надрукований під грифом Міністерства освіти України і призначений для студентів фізико-математичного факультету педагогічних інститутів і університетів та вчителів математики загальноосвітніх шкіл різного типу.

22 жовтня 2021 року колектив кафедри математики та методики її навчання сердечно привітав  з Ювілеєм ветерана університету Богатинську Наталію Володимирівну.

У цей святковий день прийміть сердечні вітання з нагоди Вашого Дня народження!

46 років віддано Університету! Обравши долю викладача математики, Ви пройшли шлях від асистента до доцента кафедри математики та методики її навчання. За Вашими плечима значний викладацький досвід. Ви поклали немало зусиль на підготовку нових поколінь вчителів математики.

Притаманні Вам добропорядність і почуття обов’язку, вміння та готовність прийти на допомогу, увінчані великими здобутками на благо Університету, забезпечили Вам заслужений авторитет серед колег, студентів та всіх оточуючих.

Навіть будучи на заслуженому відпочинку, Ви як людина небайдужа, енергійна, з активною життєвою позицією є щирим наставником для викладачів кафедри, сприяєте подальшому розвитку більш ніж 90-річних традицій кафедри.

У цей по-особливому святковий для Вас День бажаємо Вам міцного здоров’я, радості, миру й безмежного людського щастя, злагоди Вам і всій Вашій родині!

З повагою, колектив кафедри математики та методики її навчання.

17189

Всеукраїнський конкурс «Учитель року» є конкурсом професійної майстерності вчителів, що проводиться на державному рівні з метою підвищення престижності професії вчителя в суспільстві.

На Дніпропетровщині підбито підсумки ІІ туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021» в номінації «Математика». За результатами фінальних випробувань перемогу здобула вчителька математики Криворізького Центрально-Міського ліцею Марія Драмарецька. Марія Геннадіївна - випускниця фізико-математичного факультету Криворізького державного педагогічного університету.

Драмарецька фото контрольна

Протягом чотирьох днів в лютому 2021 року проходили конкурсі випробування «Дистанційний урок», «Контрольна робота», «Методичний практикум» та «Урок».

Детальніше про перебіг конкурсу можна прочитати також в газеті «Джерело» і на сайті Дніпровської академії неперервної освіти.

14570

Департамент освіти і науки виконкому Криворізької міської ради повідомляє, що 26 листопада відбувся міський етап всеукраїнського конкурсу фахової майстерності "Учитель року - 2021" у номінації "Математика". Конкурсні випробування проходили в режимі онлайн і розподілилися наступним чином: майстер-клас, тестування та дистанційний урок. За підсумками визначено переможця та лауреатів конкурсу.

І місце - Драмарецька Марія Геннадіївна, вчитель КЦМЛ;

ІІ місце - Ворожко Тетяна Юріївна, вчитель КГ #95;

ІІІ місце - Іванова Олександра Миколаївна, вчитель КЗШ #52.

Марія Драмарецька. працює учителем математики в Криворізькому Центрально-Міському ліцеї з 2016 року.    2020 року до Дня молоді за вагомий особистий внесок у реалізацію державної молодіжної  політики та активну громадську діяльність Марію Геннадіївну нагороджено грамотою виконкому Криворізької міської ради.      

Тетяна Юріївна Ворожко гідно пройшла конкурсні випробування й довела, що високі знання, професіоналізм, любов до дітей і самовдосконалення є складовими успіху учителя, покликання якого «сіяти розумне, добре, вічне…», - пишається колегою учитель Криворізької гімназії 95   Олена Дзюбенко.

Колеги Олександри Миколаївни висловилися, що пишаються тим, що саме в їхньому колективі працює такий креативний, талановитий, неперевершений вчитель математики.

Вітаємо з перемогою випускниць фізико-математичного факультету КДПУ. Успішних виступів під час обласного туру конкурсу!

 МаріяДрамарецька004

Електронні версії підручників

1 клас 2 клас  3 клас 5 клас 6 клас 7 клас 8 клас 9 клас 10 клас 11 клас

13418

Приємно, що багато випускників фізмату Криворізького державного педагогічного університету - кращі у професії, сучасні інноваційні учителі, кращі учителі математики та інформатики не лише у Кривому Розі, але й в межах України. Про це свідчать їхні нові здобутки, про які з радістю повідомляємо. Щирі та добрі слова, які випускники висловили на адресу наших викладачів, надихають творчо працювати.

 25 червня 2020 року захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук (спеціальність 13.00.02 – теорія та методика навчання (математика)) з теми «Методика інтерактивного навчання старшокласників початків математичного аналізу» випускник фізмату Станіслав Федосєєв.

- Це все відбулося. Аж не віриться! Дякую усім-усім, хто був залучений до мого захисту, - розповів Станіслав одразу після оголошення рішення Спеціалізованої ради. - Дякую за мотивацію до наукового пошуку, натхнення, підтримку. Це є дуже цінним. Дякую Господові за усі благословіння в житті. Життя триває ...

Детальніше про Станіслава Федосєєва як фіналіста міжнародного конкурсу педагогічної майстерності Global Teacher Prize можна прочитати у виданні до 90-річного ювілею Криворізького державного педагогічного університету  «Математична освіта у Криворізькому педагогічному : особистісний вимір» (http://elibrary.kdpu.edu.ua/xmlui/handle/123456789/3617,  С. 364-370).

СтасФедосєєв001


З метою стимулювання творчого, інтелектуального, духовного розвитку та задоволення потреб у професійній самореалізації працівників освітянської галузі Дніпропетровської області, створення умов вивчення та поширення кращих педагогічних практик, створення інформаційного банку методичних ідей «Дніпропетровською академією неперервної освіти «Дніпропетровської обласної ради» було проведено фестиваль педагогічних інновацій освітян Дніпропетровщини «EDU_FEST Dnipro - 2020».

Для участі у Фестивалі педагогами Дніпропетровщини було представлено 807 кращих наробок методичних матеріалів та практичного досвіду в 9 номінаціях. Переможцями стали та нагороджені дипломами чимало педагогічних працівників. Серед дипломантів  ІІ ступеню в номінації «Цифровізація освітнього процесу» - Скрипник Валерія Олегівна, учитель математики Апостолівської загальноосвітньої щколи І-ІІІ ступенів №4. Валерія Скрипник третій рік працює учителем математики, а у перші два роки роботи викладала також інформатику.

- Одразу хочеться подякувати людині, завдяки якій, я зрозуміла, що таке ІКТ в цілому, людині, яка цим дійсно зацікавила, - розповідає Валерія. – А саме доценту кафедри математики та методики її навчання КДПУ Тетяні Крамаренко. Завдяки їй та її парам я зрозуміла, яким повинен бути сучасний урок та хто такий сучасний вчитель. Отримані в університеті знання та уміння допомогли підготувати конкурсну роботу гідну обласного рівня. А тепер щодо Edu_Fest Dnipro-2020. Коли мені запропонували взяти участь в даному фестивалі, чесно кажучи, були величезні сумніви. Хоча б через те, що фестиваль обласний і рівень учасників високий. А я працюю в школі лише третій рік. Саме це мене і зупиняло. Директор нашої школи Любов Миколаївна Лавриненко словами підтримки змусила мене повірити в те, що моя робота дійсно конкурентоспроможна. Потім я все обміркувала та вирішила: "А чому б і не спробувати?" Тему конкурсної роботи було обрано "Використання сервісу інтерактивних вправ LearningApps на уроках математики", оскільки матеріали та наробки були. Залишалося все зібрати в одне ціле та подати матеріали на конкурс. Часу було обмаль. Я розуміла, що можна було б і краще представити роботу, але за той короткий період, який був у моєму розпорядженні, - цілком непогано. Роботу редагувала щодня - так у мене завжди. Також була величезна підтримка та допомога від колег – учителя української мови та літератури Олени Григорівни Кузь, заступника директора з навчально-виховної роботи Наталії Леонідівни Шмигіної.

Після того, як мою роботу обрали на область, майже кожен вчитель нашої школи висловив неймовірні слова підтримки. В черговий раз я впевнилась, що працюю дійсно "на своєму місці", там, де по-справжньому комфортно, з найкращими людьми, які завжди підтримають, допоможуть та нададуть слушну пораду. І, звісно, слід зазначити те, що задля своїх учнів дійсно хочеться розвиватися, йти вперед та ніколи не зупинятися. Поки це моя перша нагорода на обласному рівні, але я сподіваюсь, що це тільки початок.

Валерія Скрипник004


Учителем математики з 2016 року в Криворізькому Центрально-Міському ліцеї працює Марія Драмарецька.  2020 року до Дня молоді за вагомий особистий внесок у реалізацію державної молодіжної  політики та активну громадську діяльність Марію Геннадіївну нагороджено грамотою виконкому Криворізької міської ради.

 МаріяДрамарецька004


Дмитрієв Денис після завершення університету 2019 року працює учителем математики та інформатики у Криворізькій середній школі  №122. Він - тренер-викладач у «IT Smart Start»&"ArcelorMittal". 2020 року йому оголошено подяку за творчу плідну працю та високий рівень підготовки школярів до районної олімпіади з математики.

ДенисДмитрієв006

Нових здобутків та здійснення мрій!

12287

З ювілеєм вітаємо старшого викладача кафедри математики та методики її навчання КДПУ Галину Миколаївну Білоусову.

Многая та Благая літа, шановна Галино Миколаївно! 

sajt004

Ректор університету, професор Я. В. Шрамко вручає Г. М. Білоусовій вітальний адрес з нагоди її ювілею.

sajt011

10534

13 лютого 2020 року в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського відбулась Урочиста церемонія вручення відзнак лауреатам премії Президента України для молодих вчених за 2019 рік.

M_Z.JPG

Президент Володимир Зеленський вручив старшому науковому співробітнику відділу хмаро орієнтованих систем інформатизації освіти Інституту інформаційних технологій і засобів навчання, Мар’єнко (Попель) Майї Володимирівні свідоцтво та нагрудний знак.

Премія присуджена Мар’єнко (Попель) М. В. за роботу «Формування професійних компетентностей вчителя математики за допомогою хмарного сервісу СoСalc». Це одна із 40 наукових робіт з різних сфер: інфраструктура, енергетика, оборона, сільське господарство, медицина, екологія, кібербезпека та ін. Робота Майї Володимирівни була визнана видатним науковим дослідженням молодого вченого, що сприяє подальшому розвитку гуманітарних, природничих, технічних наук, позитивно впливає на суспільний прогрес і утверджує високий авторитет вітчизняної науки у світі.

10206

До 90-річчя навчального закладу і фізико-математичного факультету готується науково-популярне видання. Видання присвячено кафедрі математики та методики її навчання КДПУ з нагоди 90-річчя заснування університету і фізико-математичного факультету. Подано відомості з історії кафедри, публікації про окремих завідувачів кафедри, відомих випускників, теперішніх співробітників, бібліографію праць. Представлено матеріали про життєвий і творчий шлях, науково-педагогічну й громадську діяльність випускників та співробітників. Видання адресовано освітянам, фахівцям у галузі педагогічної науки й усім, кого цікавлять проблеми історії освіти, виховання та навчання.

 Тетяна Желтуха

Тетяна Валентинівна Желтуха 1998-го року  отримала спеціальність учителя фізики та математики у КДПІ. Наразі вона учитель математики Криворізького Покровського ліцею, учитель вищої категорії, переможець обласного туру конкурсу «Учитель року» у номінації «Математика».

У ліцеї за кадровим складом 75% учителів отримали вищу освіту у Криворізькому педагогічному інституті/університеті. Про те, що у цьому навчальному закладі працює колектив педагогів-новаторів, свідчить хоча б той факт, що заклад є засновником та організатором багатьох освітянських заходів для шкіл, ліцеїв та гімназій нашого міста. Зокрема, це конкурс на базі МАН «Історичні читання» («Шляхами українського державотворення») та конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів з математики, фізики, інформатики, технічних наук «Едісони XXI століття», наукові пікніки.

8763

До 90-річчя навчального закладу і фізико-математичного факультету готується науково-популярне видання. Видання присвячено кафедрі математики та методики її навчання КДПУ з нагоди 90-річчя заснування університету і фізико-математичного факультету. Подано відомості з історії кафедри, публікації про окремих завідувачів кафедри, відомих випускників, теперішніх співробітників, бібліографію праць. Представлено матеріали про життєвий і творчий шлях, науково-педагогічну й громадську діяльність випускників та співробітників. Видання адресовано освітянам, фахівцям у галузі педагогічної науки й усім, кого цікавлять проблеми історії освіти, виховання та навчання.

 

Доктор педагогічних наук Ірина Ловянова: «Полюбіть математику, і ви не пожалкуєте»

Нагадаємо, ще минулого року екс-міністр закордонних справ Павло Клімкін почав піднімати питання про те, що Україна не зможе підніматися на високі рівні технічного і технологічного розвитку, якщо молодь, яка випускається з шкіл і прагне здобути вищу освіту, не знатиме математики. Тоді ж Міністерством освіти і науки України було прийнято рішення про обов’язковість зовнішнього незалежного оцінювання з математики для випускників шкіл, починаючи з наступного навчального року.

Про те, як вирішувати проблеми з підготовкою учителів математики, як батьки можуть допомогти власним дітям краще підготуватися з математики, щоб вони у майбутньому здобули омріяну спеціальність, кореспонденти «Домашней газеты» Тетяна і Микола Крамаренки поспілкувалися напередодні Дня працівників освіти з доктором педагогічних наук,  професором кафедри математики та методики її навчання Криворізького державного педагогічного університету Іриною Ловяновою.

Візитівка

Ловянова Ірина Василівна, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри математики та методики її навчання КДПУ, закінчила у 1993 році Криворізький державний педагогічний інститут за спеціальністю «Математика», кваліфікація «Вчитель математики, інформатики та обчислювальної техніки», 27 років педагогічного стажу, в університеті працює 18-й рік, пройшла шлях від асистента до професора кафедри. Має близько 200 наукових праць, серед яких: наукові статті; навчальні посібники; підручники; монографії, видані в Україні та за кордоном; статті у збірниках наукових праць, індексованих у науково-метричних базах Scopus, Index Copernicus.

Під керівництвом І. В. Лов’янової захистили дисертаційні дослідження О. М. Потапова, Т. С. Армаш, Д.Є.Бобилєв.

Ловяноваimage 0 02 05 6045dc982dedc8577bd5f9a3bdee840328901c93da38049deb9fa64761431b04 V

8762
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша