Кафедра математики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

Запрошуємо на навчання за спеціальністю

014.04 Середня освіта (Математика)

(додаткова предметна спеціалізація:  інформатика)

 Depositphotos 241017782 l 2015

денної форми навчання (за держзамовленням та за контрактом) в Криворізькому державному педагогічному університеті (Освітня програма "Математика. Інформатика").

 

Підготовка фахівців ведеться за освітньо-кваліфікаційними рівнями

бакалавр (4 р.), магістр (1,5 р.) та доктор філософії PhD (4 р.).

 

Освітня програма "Математика. Інформатика" фізико-математичного факультету – одна із найпрестижніших Криворізького державного педагогічного університету з великими традиціями, які сформувались за більш ніж 90-річну історію існування кафедри математики та методики її навчання.

Успішне закінчення навчання на якій забезпечить Вас ґрунтовними знаннями з математики та інформатики.  Це дозволить Вам реалізувати себе в закладах освіти різного рівня, державних та 

комерційних установах, підприємствах, банках тощо. Найбільш талановита молодь продовжує наукові 

дослідження в провідних наукових установах не тільки нашої країни, але й за кордоном.

Студенти нашої спеціальності отримують стипендію в розмірі близько 2500 грн, що більше, ніж на 

інших спеціальностях. Для вступу на спеціальність 014.04 Середня освіта (Математика) необхідно подати  такі сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти:

 

1. Математика

2. Українська мова

3. Іноземна мова або Історія України або Біологія або Географія або Фізика або Хімія

 

 Освітня програма "Математика. Інформатика" забезпечує достатній для сучасного ринку праці рівень підготовки.

 

Математика разом з інформатикою завжди гарантують Вам працевлаштування й успішне кар’єрне зростання.

РОБОТА З МОЛОДДЮ, ГАРАНТОВАНА ЛІТНЯ ВІДПУСТКА, ГНУЧКИЙ ГРАФІК РОБОТИ

Велика кількість бюджетних місць (30)! Тож не втрачайте свій шанс!

Відео: https://youtu.be/_CPTSroi6rY

Телефон: (096) 404-83-39

16324

Кафедра математики та методики її навчання

Криворізького державного педагогічного університету

планує літом 2021 року організувати

Літній математичний табір

MathCampKDPU – 2021

Термін проведення: з 14 червня по 04 липня 2021 роки (21 день / 15 робочих днів).

Взяти участь в роботі літньої школи запрошуються діти, які в 2021 році закінчують 8-10 класи.

Місце проведення: головний корпус Криворізького державного педагогічного університету (м. Кривий Ріг, пр. Гагаріна, 54).

Ми плануємо проводити щодня по 3 пари (кожна по 80 хвилин) з 9:00 до 13:30. Заняття проводяться з понеділка по п’ятницю. Обов’язково будуть домашні завдання. Тому брати участь в таборі має сенс тільки тим, хто хоче серйозно займатися математикою. Легко не буде, але буде дуже цікаво.

img6

Читати також

Освітня програма

Складається з двох циклів:

1. Перший цикл (перший тиждень) – олімпіадна математика. Складність і зміст програми занять визначаються віком і рівнем підготовки.

2. Другий цикл (другий і третій тиждень) – спецкурси з математики та її застосувань, математичні ігри.

Перед початком другого циклу визначається програма спецкурсів і проводиться їх презентація для учасників. Учасники можуть вибрати 2 спецкурси тривалістю 6 годин кожен або один великий спецкурс (12 годин).

Перша пара кожного дня присвячена теоретичним заняттям, а друга половина присвячена розв’язанню практичних або навчально-дослідних завдань.

Для того щоб стати учасником літньої математичної школи, необхідно зареєструватися за посиланням

https://forms.gle/doFmLTTHScQjMqHk7

не пізніше 10 червня 2021 року.

11 червня 2021 року планується проведення організаційних зборів.

Кожна заявка буде розглянута окремо, після чого оргкомітет повідомить про своє рішення. 

Фінансові умови: організаційний внесок за кожного учасника літньої школи буде повідомлено найближчим часом. Ця сума буде включати витрати на організацію школи та проведення занять. Оплата можлива тільки після підтвердження зарахування в школу.

Голова оргкомітету: Бобилєв Дмитро Євгенович, к. пед. н., доцент, завідувач кафедри математики та методики її навчання, т. 0964048339, e-mail: [email protected]

15920

 24.04.2021 з 9:50 до 13:20 (після 13:20 відповіді не приймаються) в онлайн-режимі відбудеться четвертий тур Тренувального моніторингового тестування з математики.

      За посиланням

 https://drive.google.com/file/d/1plbiQJrGy8pyo_yZd__80MCGRmfBVdtN/view?usp=sharing

 

завантажуєте завдання. Розв'язуєте їх. При цьому Ви можете користуватися тільки довідковою інформаціє, яка наведена у файлі

https://drive.google.com/file/d/1wZ3kJ8ZshV4KhpNo8UP9Ni-hUx3nm9K9/view?usp=sharing

Відповіді Ви повинні занести у Google Форму за посиланням сьогодні до 13:20

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdXzF1iAg1pbchzTgdYCMz4e66pyAircfuAGPv9l4BPolmvJQ/viewform?usp=sf_lin

 

 

30.01.2021 в онлайн-режимі відбувся перший тур Тренувального моніторингового тестування з математики в якому прийняло участь 104 учасника.

27.02.2021 в онлайн-режимі відбувся другий тур Тренувального моніторингового тестування з математики в якому прийняло участь 63 учасника.

27.03.2021 в онлайн-режимі відбувся третій тур Тренувального моніторингового тестування з математики в якому прийняло участь 247 учасників.

Кафедра математики та методики її навчання проводитиме тренувальне  моніторингове тестування з математики

30 січня 2021 р.

27 лютого 2021 р.

27 березня  2021 р.

24 квітня 2021 р.

 з використанням GOOGLE-форми.  Покликання буде активним з 09:50  в день проведення. За додатковою інформацією можна звертатися за телефоном 0964048339.

13883

Видання "Математична освіта у Криворізькому педагогічному: особистісний вимір" присвячене викладачам, випускникам, студентам кафедри математики та методики її навчання КДПУ з нагоди 90-річчя заснування вищого навчального закладу, фізико-математичного факультету і кафедри математики (1930-2020 рр.). Метою видання є популяризація науково-педагогічного досвіду освітян Криворіжжя – випускників та співробітників кафедри математики та методики її навчання, піднесення престижу професії вчителя математики, фізики та інформатики, поширення ідей самоосвіти та самовдосконалення у професії, теоретико-методичних засад запровадження інноваційних технологій навчання математики.


Математична освіта у Криворізькому педагогічному: особистісний вимір : біобібліографічні нариси / автор-упорядник Т. Г. Крамаренко. – Кривий Ріг : КДПУ, 2020. – 448 c. – URI : http://elibrary.kdpu.edu.ua/handle/123456789/3617.


Рецензенти:

В. В. Корольський, кандидат технічних наук, професор, завідувач кафедри математики та методики її навчання КДПУ у 1997-2019 рр.,

Л. О. Черних, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувачка кафедри математики КДПІ у 1990-1994 рр.,

С. О. Семеріков, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри інформатики та прикладної математики КДПУ.


mathosvita004

 

З   Передмови

Біографічні дані про відомих випускників ЗВО, які реалізувалися у педагогічній діяльності, зокрема науковців, вчителів математики та інформатики, відомості про їхні наукові та науково-методичні праці, наукові напрямки діяльності ймовірно зорієнтують читача у виборі власної траєкторії професійного зростання.

Для створення дописів про випускників-науковців використано загальнодоступні відомості з персональних сторінок викладачів університету, відомості про їх наукові публікації, подані за посиланнями ORCID, Google Scholar, Scopus, репозитарієм університету, ресурсами Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського тощо.

У дописах про ветеранів кафедри значною мірою використано матеріали з архіву Криворізького державного педагогічного інституту / університету. Щиро вдячні за сприяння у доборі матеріалів з архіву завідувачці архівного відділу Світлані Сергіївні Лебеденко.

У частині дописів використані матеріали збірника нарисів Тетяни Крамаренко «Педагогічні замальовки» (URI : http://elibrary.kdpu.edu.ua/jspui/handle/0564/2007) і біобібліографічного покажчика, присвяченого ректору інституту / університету у 1979-2000 рр. П. І. Шевченку.

Висловлюємо подяку професору, кандидату технічних наук В. В. Корольському, кандидату педагогічних наук, доценту Л. О. Черних, доктору педагогічних наук, професору С. О. Семерікову, які прочитали рукопис і виступили рецензентами.

Дякуємо ректору університету, доктору філософських наук, професору Я. В. Шрамку за вітальні слова на адресу кафедри з нагоди ювілею.

Спасибі колегам, ветеранам кафедри, випускникам-науковцям і учителям математики, фізики та інформатики, з якими вдалося поспілкуватися, – усім, хто сприяв підготовці цього видання.

 

9834

Кафедра математики та методики її навчання розпочала роботу в рік заснування Криворізького педагогічного.

Команда кафедри працює над колективною комплексною темою «Теоретико-методичні засади та технології реалізації компетентнісного підходу в процесі підготовки вчителя математики».

Професорсько-викладацький склад плідно взаємодіє з науковцями інших кафедр фізико-математичного факультету. Це забезпечує ефективну організацію освітнього процесу й здійснення наукових досліджень із залученням сучасного методологічного апарату. Традиційною для кафедри є участь в організації та проведенні Міжнародної науково-практичної конференції «Теорія та методика фундаментальних дисциплін у вищій школі».

Члени кафедри створюють підручники, навчальні посібники, укладають методичні рекомендації, розробляють електронні курси тощо. Серед них: «Математичний аналіз для спеціальності фізика та інформатика», «Елементи диференціальної геометрії і топології», «Диференціальні рівняння в частинних похідних», «Основи технології навчання. Проектуємо урок математики», «Математика 5 клас. Мультимедійний підручник. Посібник для вчителів та учнів»; навчально-методичний посібник «Інноваційні інформаційно-комунікаційні технології навчання математики», навчально-методичний посібник для вчителів і студентів із електронним компакт-диском «Уроки математики з комп'ютером». Розроблено та впроваджено дистанційні курси «Інформаційно-комунікаційні засоби навчання математики», «Теорія ймовірностей і математична статистика»«Геометрія, 7 клас». Викладачі кафедри математики та методики її навчання підготували більше 50 методичних вказівок і методичних рекомендацій на допомогу в опрацюванні складних тем навчальних програм: «Методичні рекомендації для самостійної роботи студентів з алгебри і теорії чисел», «Методичні вказівки до практичних занять по дослідженню функцій, заданих параметрично та побудови їх графіків», «Організація і проведення самостійної роботи студентів з аналітичної геометрії».

Професорсько-викладацький склад співпрацює з Центром довузівської підготовки й підвищення кваліфікації вчителів; надає допомогу школам, гімназіям і ліцеям міста, працює над створенням нового науково-методичного матеріалу для забезпечення освітнього процесу, орієнтованого на сучасні засоби навчання та новітні інформаційні технології.

Викладачі кафедри проводять науково-дослідницьку роботу зі студентами. На І-ІІ курсах працюють гуртки з алгебри, геометрії та математичного аналізу. На ІІІ-IVкурсах – проблемні групи, робота яких спрямована на поглиблене вивчення окремих питань сучасної математики й можливостей їх застосування в закладах середньої освіти. При кафедрі діє студентський науковий гурток «Олімпіадні задачі з математики». В епіцентрі уваги його членів – олімпіадні й конкурсні задачі зі шкільної та вищої математики. Учасники цього об’єднання є переможцями та призерами різноманітних конкурсів, олімпіад і конференцій.

Фахівці напряму підготовки спеціальності «Педагогіка і методика середньої освіти. Математика» затребувані на ринку праці: вже під час педагогічної практики вони отримують гідні пропозиції від закладів середньої освіти. Кваліфікація випускників дозволяє їм обіймати посади, пов'язані не тільки з викладацькою діяльністю, а й із роботою інженерів-програмістів, математиків тощо.

Професорсько-викладацький склад кафедри веде активну громадсько-просвітницьку діяльність, постійно вдосконалює роботу в науковій, виховній, освітній сферах, піклується про розширення навчально-методичної бази з використанням найновіших методів і форм викладання точних наук.

Kaf math 2018 копия

  Склад кафедри математики та методики її навчання КДПУ 

1-й ряд (зліва направо):

Польгун Катерина В’ячеславівна - кандидат педагогічних наук, асистент;

Віхрова Олена Вікторівна  – кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету;

Корольський Володимир Вікторович  – кандидат технічних наук, професор, завідувач кафедри до жовтня 2019 року;

Черних Лариса Олександрівна – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри математики та методики її навчання;

Армаш Тетяна Сергіївна – кандидат педагогічних наук, старший викладач;

2-й ряд (зліва направо):

Шиперко Світлана Геннадіївна – старший викладач;

Величко Оксана Іванівна – старший лаборант;

Лов’янова Ірина Василівна – доктор педагогічних наук, доцент, доцент кафедри математики та методики її навчання;

Бобилєв Дмитро Євгенович – – кандидат педагогічних наук, старший викладач, завідувач кафедри з жовтня 2019 року;

Білоусова Галина Миколаївна – старший викладач;

Крамаренко Тетяна Григорівна – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри математики та методики її навчання;

Дереза Ірина Сергіївна – кандидат педагогічних наук, старший викладач.

 

Детальніше  читати видання до 90-річчя з дня заснування КДПУ і кафедри математики  

Математична освіта у Криворізькому педагогічному: особистісний вимір : біобібліографічні нариси / автор-упорядник Т. Г. Крамаренко. – Кривий Ріг : КДПУ, 2020. – 448 c. - URI : http://elibrary.kdpu.edu.ua/handle/123456789/3617.

 

6521

Фізико-математичний факультет відкрито одночасно із заснуванням Криворізького державного педагогічного інституту у 1930 році. 

У 1938-1941 роках факультет очолював Б. М. Яхнін, у повоєнні роки – С. Я. Красніцький, М. П. Хорошко, І. С. Радченко, Я. С. Комісаров.

15 років з 1982 до 1997 р. деканом ФМФ була кандидат педагогічних наук, доцент С.В. Уткіна, а з 1997 р. до 2000 р. факультет очолив доктор фізико-математичних наук В. М. Соловйов.

У 2000–2005 рр. деканом фізико-математичного факультету КДПУ був кандидат технічних наук, професор В. В. Корольський. У 2005-2013 рр. декан факультету – кандидат фізико-математичних наук, доцент В. М. Кадченко. З 2013 і донині факультет очолює кандидат педагогічних наук, доцент О. В. Віхрова.


Із самого початку на факультеті існувало дві кафедри – фізики та математики. Відомо, що в 1945-1947 роках завідуючим кафедрою математики був кандидат наук, доцент А. А. Марков.

У роки післявоєнної відбудови завідувачем кафедри математики був Ф. К. Косик, а протягом 1961–1972 рр. – Б. М. Яхнін. У 1972 р. з кафедри математики виокремилась кафедра математичного аналізу. З 1972 до 1982 р. та у 1992–1994 рр. кафедру математичного аналізу очолював кандидат фізико-математичних наук, доцент О. І. Половина, а з 1982 до 1992 р. – кандидат технічних наук, доцент П. І.Ульшин.

Завідувачем кафедри математики з 1972 до 1976 р. був кандидат педагогічних наук, доцент Б. Г. Друзь, у 1976–1982 рр. – кандидат педагогічних наук, доцент С. В. Уткіна. З 1982 до 1990 р. кафедру математики очолював кандидат педагогічних наук, доцент А. Л. Жохов, а у період до 1994 р. – кандидат педагогічних наук, доцент Л.О. Черних.

Наймолодша кафедра факультету – кафедра інформатики та прикладної математики виокремилася з кафедр математики та фізики. З моменту її заснування 1992 р. кафедру  очолював доктор фізико-математичних наук В.М. Соловйов.

У 1994 р. кафедри математичного аналізу та математики було об’єднано під керівництвом доктора фізико-математичних наук О. І. Олейнікова.

У 1997–2011 рр. завідувачем кафедри математики Криворізького державного педагогічного інституту/університету став кандидат технічних наук, професор В. В. Корольський.

2011 р. кафедру математики перейменовано у кафедру математики та методики її навчання. З цього часу і донині завідувач кафедри математики та методики її навчання – кандидат технічних наук, професор В. В. Корольський.


Основні напрямки наукової роботи кафедри математики (2000-й рік):

  1. Математичні моделі і методи гетерогенної пружності (керівник – доктор фізико-математичних наук Олександр Іванович Олейніков);
  2. Методи оптимізації навчання аналізу, геометрії та вищої математики (керівник – професор В.В. Корольський);
  3. Розробка методичної системи підготовки майбутніх вчителів математики до роботи в умовах гуманітаризації освіти (керівник – кандидат педагогічних наук, доцент Л.О. Черних).

Тривалий час на кафедрі математики працювали (поряд вказано роки роботи):

229

polovinaoi20170125

Напередодні 80-ї річниці від дня народження талановитого науковця, невтомного педагога, доцента кафедри математики Криворізького державного педагогічного інституту / університету О. І. Половини спілкуємося з його дружиною.  Г. П. Половина – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри фізики нашого університету, а нині ветеран кафедри фізики та методики її навчання. Переглядаємо світлини з архіву вченого, які люб'язно показує пані Галина, згадуємо Олександра Івановича. Особисто мені пощастило двічі спілкуватися з О. І. Половиною: першого разу у 90-ті роки слухати його виступ до річниці від дня народження Тараса Шевченка, іншого разу,  працюючи у Криворізькому Жовтневому ліцеї, бесіду з ліцеїстами фізико-математичного факультету про важливість вивчення математики. Запам’ятався тоді Олександр Іванович надзвичайно ерудованою та цілеспрямованою людиною.  

– Народився О. І. Половина 7 квітня 1937 року у Дніпропетровську, – розповідає Галина Петрівна. – Там же й закінчив зі срібною медаллю школу: лише з літератури мав «четвірку», а решту предметів знав на «відмінно». Про нього і зараз пам’ятають у рідній школі. Сам же Олександр Іванович з особливою вдячністю згадував вчительку математики, адже вона особливо підтримувала обдарованого учня, який до того ж був надзвичайно самостійним у судженнях, пропонував різні способи розв’язування складних задач.

753

elitafizmat1

Наприкінці 2015-го року у Криворізькому педагогічному відбулася презентація видання «Професори Криворізького педагогічного».

- Всі ми знаємо, що вузи славні своїми професорами, - сказав на презентації виданняпроректор Криворізького національного університету Ярослав Владиславович Шрамко. - Будуть висококваліфіковані викладачі - розвиватиметься вища школа. У книгу, яку ми презентуємо, увійшли життєписи шістдесяти вчених інституту та Криворіжжя в цілому. Двадцять чотири з представлених у книзі, працюють в інституті і зараз.       

Видана авторським колективом інституту збірка складається з трьох розділів. У першому представлені наукові школи, лабораторії, які були у вузі раніше і ті, які є зараз. У другому - життєписи професорів, з поданням їх бібліографічних даних. У третьому розділі, підготовленому співробітниками бібліотеки, поданий перелік найбільш вагомих наукових праць цих вчених. Це не тільки святкове презентаційне видання, але певною мірою і наукове, історичне видання Криворіжжя.

 

372
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Лютий 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28