Кафедра математики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

У групі МI-12-2 фізико-математичного факультету Криворізького педагогічного інституту  відбувся вечір, присвячений темі "Андріївські вечорниці". А студенти групи МІ-12-1 підготували свято до дня теплого Олекси.

Андріївські вечорниці - одне з найперших і найочікуваніших зимових свят. Це свято традиційного гадання на день святого Андрія, яке бере початок з давніх слов'янських звичаїв та язичницьких часів. З приходом християнства, вечорниці поєднали із днем святого Андрія Первозваного, одного з дванадцяти апостолів Христа. Звісно, до гадань та вечорниць, які тепер проходять в його день - 13 грудня, святий Андрій жодного відношення не має.

Головною темою вечорниць, було хвилююче питання, яке цікавить незаміжніх дівчат - коли вони врешті вийдуть заміж, та чи буде ладним чоловік? Хлопці теж, в свою чергу, збирались у компанії, та ходили в гості до дівчат. На деякий час усі присутні мали змогу поринути у давнину. Національний дух вітав повсюди: колоритні костюми виступаючих, прикраси залу, народні співи, танці, гадання на чобітках, заговори, ігри. А це добрий знак того, що народні традиції житимуть й шануватимуться ще довгі роки. Відповідно до сценарію свята учасники дійства майстерно зіграли свої ролі, у залі панувала святкова атмосфера - лунали народні пісні, жарти, дотепи, виконувалися українські танці. Після завершення святкування в учасників та гостей був піднесений настрій та відчуття приналежності до великої єдиної родини - українського народу, який витворив такі нетлінні скарби духовності.

  mi12vechornici3

МІ-12-2 

369

Гsportnikolaj1рупі спортсменів Криворізького національного університету за результатами спортивних досягнень у 2015 році було вручено міським головою Кривого Рогу почесні грамоти. Серед відзначених - боксер,студент фізико-математичного факультету Криворізького педагогічного Микола Номеровський. Він є вихованцем криворізької дитячо-юнацької спортивної школи №10 у відділенні боксу і отримав грамоту комітету з фізичної культури та спорту виконкому Саксаганської районної у місті ради за підсумками минулорічного спортивного сезону в номінації «Королі рингу та татамі 2015 року». Микола розповів кореспонденту «Університетських новин» про свої успіхи.

- Я займаюся боксом з 2010 року, а вже так серйозно, з виходом на рівень змагань обласного та всеукраїнського рівня, то третій рік, - розповідає Микола Номеровський. - Нещодавно брав участь у міжнародному турнірі пам'яті боксера і тренера, майстра спорту Віталія Жура. Цей турнір традиційно проводиться у Кривому Розі. Я виступав у категорії першої важкої ваги. Переміг свого суперника і став чемпіоном у цьому турнірі. Учасників в усіх категоріях було понад 60. Минулого року у Хмельницькому виступав на всеукраїнських змаганнях з боксу. У моїй категорії було 12 учасників. Два бої виграв, а ось у третьому, під час півфіналу, не зміг отримати перемогу. Так що у мене на всеукраїнському рівні третє місце. Маю відео виступів. Аналізували бої з тренером, то прийшли до висновку, що змагаючись з призерами чемпіонату, виступав достойно. Зараз працюю над своєю вагою. Хочу перейти у категорію від 75 кг до 81 кг. Це напівважка вага. Тому що у мене вага не набагато перевищує 81 кг, але вже доводиться змагатися з тими, хто має вагу на 8-10 кілограмів більшу. Та й зріст під два метри. Нема резону з такими битися на рингу. Це значно збільшує травматизм.

 

375

20 жовтня на головній сцені Криворізького педагогічного відбувся «Бал першокурсника», організований та проведений силами студентської ради університету. У заході традиційно взяли участь студенти від усіх 9 факультетів, які об'єдналися цього дня під гаслом «Together!».

Першокурсникам фізико-математичного факультету допомагали підготуватися до виступу і продемонструвати свої таланти у різножанрових номерах студенти старших курсів - голова студради фізмату Надія Лісова, активні фізматовці Лілія Фадєєва, Яна Мордовець, Ігор Боровик, Марина Засоріна.

MI16baloseni1

378

Вишиванка – елемент традиційного одягу, що прикрашений сакральною вишивкою, зображення на якій є своєрідним оберегом для її власника, адже у ній не рідко зашифровувалися імена та цілі молитви. Крім цього вишиванка – це символ етнічної єдності українського народу та символ ідентифікації українця

Біля головного корпусу Криворізького державного педагогічного університету проходив флеш-моб з нагоди Дня вишиванки в Україні. Учасники заходу співали українських пісень, танцювали у флеш-мобі та провели тематичну фотосесію.

Студенти університету відтворили «живу карту України», яка засвідчить єдність нашої країни і непоборність духу українського народу.

18555871 1083533021790580 2199839307299306813 n

 

vischiv1Усе частіше у нашому університеті, та і в Кривому Розі також, можна зустріти наших студентів та викладачів, зодягнених у традиційний український одяг – вишиту сорочку. Що прикметно, то не на фестивалі, не на концерті чи студентській весні, а в будні – на заняттях. Якщо говорити про викладачів, то це насамперед директор університетської бібліотеки, шанувальниця і берегиня українського слова Ганна Миколаївна Віняр. Спілкувалися ми і зі студентами у вишиванках з факультетів української філології, історичного та фізико-математичного.

– Для мене вишиванка завжди була символом української народності та патріотизму, – розповідає студентка 4-го курсу фізико-математичного факультету Маргарита Чутілєва. –Саме тому я вирішила, що вбрання у національний одяг - це невеличкий спосіб нагадати людям про їх українське коріння, спосіб підняти національний дух, самосвідомість та й просто нагадати, що ми сильна нація з багатою історією і завжди боролись за єдину Україну!

 

 

 

 

172

Зараз ніхто і не згадає, коли вперше в стінах Криворізького педагогічного інституту пройшов бал першокурсника. І сьогодні внутрішнє життя інституту неможливо уявити без цього яскравого самобутнього свята. 
У цьому році осінній бал «Назустріч майбутньому» відбувся в середині жовтня. Кореспондент «Університетських новин» Тетяна Крамаренко дізналася детальніше про хід підготовки до свята і ділиться враженнями від почутого та побаченого з читачами газети.

fizmat2014bal1

Щасливі останні миті балу першокурсників. 

368

1 вересня у Криворізькому педагогічному відбулися урочистості з нагоди посвяти у студенти.  До дружньої університетської родини долучилися 65 першокурсників фізико-математичного факультету . Попереду - цікавий і непростий шлях у професію вчителя - найпотрібнішої та найвідповідальнішої професії у світі.

Упродовж багатьох років студентство КДПУ отримує настанови бути справжнім громадянином та патріотом своєї держави України, фахівцем своєї справи, а також - людиною, яка прагне до істини, плекає творчість і цінує свободу.

Першокурсників та їхніх батьків привітали в.о.ректора університету Я.В.Шрамко, народний депутат України К.Г.Усов, запрошені гості від місцевої влади В.М.Берлін, Г.А.Шаповалов. Родзинкою посвяти стала присяга першокурсників, які вступають у студентське братство Криворізького державного педагогічного університету.

1092016posvjata1

377

Якщо люди самі не вміють літати, нехай научать літати своїх дітей. Літати високо, далеко, красиво. І настане час, коли діти розкриють крила і полетять. Нехай дорослі просто підуть за дітьми, щоб оберігати їх від падіння. І тоді вийде, що вони теж летять...
Отож, призначення педагога - учити літати, учити мріяти, учити творити!
Ось із таких чудових слів про високе призначення вчителя розпочали студенти фізико-математичного факультету Криворізького державного педагогічного університету, які проживають у гуртожитку №1, концерт «Учителі майбутнього».

gurtosh1

1107

З часом кожна доросла людина, у тому числі і майбутній вчитель, приходить до розуміння того, наскільки людині, а тим паче тій, яка виховуватиме підростаюче покоління, важливе знання етикету.  

Щоб сприяти становленню підлітків  вихованими людьми, майбутньому вчителю потрібно постійно працювати над собою

Наприкінці семестру у групі МІ-16 ( спеціальність «Математика», куратор групи Т.Г. Крамаренко) на годині спілкування говорили про знання основ світського та ділового етикету. Ця спроба була першою, але, сподіваємося, далеко не останньою.

Судячи з відгуків, то студентам, які брали участь у бесіді, було цікаво і корисно. Особливо багато зусиль до проведення заходу доклала студентка групи Остапова Настя, яка не лише дібрала цікаві відео за темою, але й тести по етикету, щоб кожен міг перевірити свої знання, пожвавити обговорення. 

У наступному семестрі продовжимо спілкування з питань самоменеджменту, ділового етикету, фінансової грамотності та сімейного етикету, оскільки всі студенти стоять на порозі подружнього життя, а невдовзі і самі можуть стати батьками.

Пропонуємо складені списки для самостійної роботи з питань етикету. 

список 1         список 2       файли на Google-диску

Будьмо вихованими! І світ навколо нас стане кращим. 

etiket20161227 154406

848

MI14sport1Доброго дня, читачу! У цьому навчальному році до нашого педагогічного інституту вступило багато студентів. І завданням усього колективу інституту є не тільки навчити їх обраній професії, але й розкрити усі таланти нових студентів. Щоб студент, а тим більше першокурсник, почав щось робити, його спочатку потрібно зацікавити. А тому було проведено заходи, до яких залучили велику кількість першокурсників. Це і спартакіади "Першокурсник КПІ", "Першість КПІ", " День спорту". У цій публікації розповімо про спортивні змагання.

Під час "Дня спорту" кожен міг прийти і подивитися на показові виступи з фітнесу, баскетболу, рукопашного бою, гри у шахи та інших видів спорту. Також новим студентам була надана можливість показати свої вміння. Активну участь у проведенні спартакіади взяли і студенти фізико-математичного факультету Котова Юлія, Макарова Вікторія, Рябченко Юлія, Панченко Валентин, Шавиріна Карина та багато інших.

366

Першого червня святкуємо Міжнародний день захисту дітей. Студентська пора і кохання нероздільні, тому серед студентів багато стали уже щасливими матусями і татусями. Їхні маленькі сонечка оточені увагою не лише молодих батьків, але й бабусь з дідусями. Серед студентських матусь Ольга Балабас, Анна Натяжко, Юлія Бай, Ольга Залетіна, Аліна Мальченко, Настя Найдюк, Ольга Гарбуз, Юлія Журавель, Катя Шевченко, Наталя Мартиненко.Ломачевська Марія – студентка 5-го курсу фізико-математичного факультету, має донечку Дариночку. Їй 4 роки, і вона ходить в дитячий садок, на акробатику та на вокал.

– Чесно кажучи, ставши мамою, я зрозуміла, як сильно змінилося моє життя: постійний догляд за дитиною, домашні справи і т.п., – розповідає Марія. – Але разом з моїм чоловіком Євгенієм встигаємо ми все це, завдяки взаєморозумінню та підтримці  один одного в сім’ї, підтримці та допомозі з боку викладачів університету.

Студентка-випускниця Юлія Лисенко розповіла про свою донечку у віршах.

studentsimja

171
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Вересень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30