Кафедра математики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

21 03 2024 Засідання кафедри педагогіки1 березня 2024 року викладачі кафедри математики та методики її навчання доктор педагогічних наук, професор Лов'янова Ірина Василівна і кандидат педагогічних наук, доцент Крамаренко Тетяна Григорівна взяли участь у розширенному засіданні кафедри педагогіки КДПУ під головуванням доктора педагогічних наук, професора Дороніної Тетяни Олексіївни. На порядку денному розглядалася публічна презентація наукових результатів дослідження «Онлайн-курси як засіб розвитку фахових компетентностей магістрів спеціальності 014 Середня освіта (Математика)» випускника аспірантури кафедри педагогіки Калугіна Руслана Юрійовича (науковий керівник І.В. Лов'янова ).  Здобувач Р. Ю. Калугін зробив презентаційну доповідь за матеріалами дисертації . Відповів на запитання присутніх.  Науковий керівник І. В. Лов’янова ознайомила присутніх з висновком про роботу Р. Ю. Калугіна у процесі підготовки дисертації, виконання індивідуального плану наукової роботи  та індивідуального навчального плану. Відмітила, що перші кроки в науці Руслан почав робити ще навчаючись в бакалавраті фізико-математичного факультету на спеціальності "математика"   та   зарекомендував себе як здібний молодий науковець  упродовж навчання в магістратурі та аспірантурі. На засіданні заслухали  виступи експертів доктора педагогічних наук, професора    С. О. Семерікова та  кандидата педагогічних наук, доцента  Т. Г. Крамаренко ,     які надали рецензії на дисертацію.  У своїх виступах усі члени кафедри позитивно оцінили наукові результати дослідження Р. Ю. Калугіна, і одноголосно ухвалили  рекомендувати дисертацію Р. Ю. Калугіна до захисту у разовій спеціалізованій вченій раді.

25772

28 лютого 2024 року відбулася звітна наукова конференція викладачів Криворізького державного педагогічного університету. Захід провели у форматі онлайн. На початку конференції ректор КДПУ, професор Я. В. Шрамко, наголосив на важливості наукових та освітніх аспектів для університету та суспільства в цілому. Він висловив думку, що відкритість до наукових досліджень та обмін ідеями є ключовими складовими академічного процесу.

28 02 2024 наукова конференціяСеред нагороджених на конференції науково-педагогічних працівників за досягнення в 2023 році є викладачі фізико-математичного факультету професори С. О. Семеріков, В. М. Соловйов, І. В. Лов’янова, які посідають найвищі позиції у рейтингу науково-педагогічних працівників університету. Матеріальне заохочення, зокрема, отримала доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри математики та методики її навчання Ірина Василівна Лов’янова.

Серед відзначених грамотами від університету науково-педагогічних працівників кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри математики та методики її навчання Тетяна Григорівна Крамаренко.

За результатами наукової діяльності за минулий рік кафедра математики та методики її навчання посідає п’яте з тридцяти місць в університетському рейтингу (завідувач кафедри – кандидат педагогічних наук, доцент Дмитро Євгенович Бобилєв. Кращими є й інші кафедри фізико-математичного факультету – фізики та методики її навчання (перше місце), інформатики та прикладної математики (третє місце).

Пленарне засідання включало три доповіді на різні теми, що привернули увагу не лише фахівців, але й представників інших галузей науки. Після пленарного засідання робота конференції продовжилася в тематичних секціях.

 

25383

29 лютого 2024 відбулося чергове засідання наукового семінару громадської організації "Міжнародна асоціація дослідників з дидактики математики".  Викладачі кафедри математики та методики її навчання КДПУ щоразу беруть активну участь у проведенні семінарів, організованих цією громадською організацією. На цей раз завідувач кафедри Д.Є.Бобилєв головував на засіданні. А під час одного з поперередніх семінарів виступав з доповіддю з питання розв'язування задач на оптимізацію.

Доповідь 29 лютого на семінарі на тему "Погляд на готовність до навчання в університеті українських та швейцарських випускників через призму ЗНО і матури" зробила Леся Вотякова, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри алгебри і методики навчання математики Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

У семінарі взяли участь біля 40 фахівців у галузі дидактики математики з України, Болгарії, Литви та Молдови. У дискусії взяли участь професори Іон Акірі (Кишинів), Ольга Матяш (Вінниця), Василь Швець (Київ), Олександр Школьний (Київ), Ольга Чашечникова (Суми), доценти Світлана Яценко (Київ), Тетяна Крамаренко (Кривий Ріг), Дмитро Бобилєв (Кривий Ріг). Засідання пройшло в теплій і доброзичливій атмосфері, було взаємно корисним та цікавим.

25141

Захист 26 12 2023Доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри математики та методики її навчання І. В. Лов'янова та кандидат педагогічних наук, доцент Т. Г. Крамаренко рецензували дисертаційні дослідження здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 015 Професійна освіта (Цифрові технології) О. С. Пилипенко та М. М. Мінтія

Захисти дисертаційних досліджень на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 01 Освіта / Педагогіка за спеціальністю 015 Професійна освіта (Цифрові технології) відбулися 26 грудня 2023 року.

 О.С. Пилипенко представила дослідження на тему "Формування STEM - компетентностей студентів закладів фахової передвищої освіти у навчанні математики" (науковий керівник - кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри математики та методики її навчання Т. Г. Крамаренко).
Тема дисертації М. М. Мінтія «Підготовка майбутніх викладачів STEM-дисциплін до застосування технологій доповненої реальності у професійній діяльності» (науковий керівник - доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри інформатики та прикладної С.О.Семеріков).

 

 

24214

 

23404

ІСОN 202317 травня викладачі кафедри математики та методики її навчання Криворізького державного педагогічного університету взяли участь у Міжнародній конференції ICon-MaSTEd 2023. У секції методики навчання математики доповіді представляли професор Ірина Лов'янова, доценти Тетяна Армаш і Тетяна Крамаренко.

Відкриття сесії Ірина Мінтій (Інститут цифрової освіти НАПН України), Світлана Мальченко (Криворізький державний педагогічний університет). 

22450

PMO16-7 квітня 2023 року викладачі кафедри математики та методики її навчання – професор, доктор педагогічних наук Ірина Василівна Лов’янова і кандидат педагогічних наук, доцент Тетяна Григорівна Крамаренко, аспіранти Руслан Калугін та Ольга Пилипенко взяли участь у роботі Х міжнародної конференції «Проблеми математичної освіти». Конференція відбулася в онлайн форматі на базі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

22061

ЖН321 квітня 2023 року викладачі кафедри математики та методики її навчання КДПУ, багато студентів фізико-математичного факультету, учителів математики Кривого Рогу та фахових коледжів долучилися до всеукраїнського круглого столу «Актуальні питання математики

та методики її викладання», який проходив на базі Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

Засідання круглого столу відбулося завдяки тісній співпраці деканів фізико-математичних факультетів, завідувачів кафедр математики Оксани Жерновникової,  Дмитра Євгеновича Бобилєва, Ганни Гоменюк та професорів педагогічних університетів Харкова, Києва, Кривого Рогу та Тернополя.

22060

17-18 листопада викладачі кафедри математики та методики її навчання, доценти Д.Є.Бобилєв та Т.Г.Крамаренко, студенти магістратури А.Романова, А.Резниченко, О.Трушковська, О.Птиця, О. Примакова, Н.Босько взяли участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Проблеми розвитку професійних компетентностей вчителів природничо-математичного напрямку».

17944

Кафедра математики та методики її навчання Криворізького державного педагогічного університету сумісно з бібліотекою університету запросила педагогічну громадськість взяти участь у заході пам'яті учителя, науковця, методиста, кандидата педагогічних наук, доцента Анатолія Миколайовича Капіносова. Відбулася презентація біобібліографічного покажчика пам’яті А.М.Капіносова, підготовленого в рамках відзначення 90-річчя університету. Круглий стіл пройшов у дистанційному форматі через Zoom До проведення заходу долучилися науковці, викладачі, учителі, студенти фізмату, випускники, родина  - всі ті, хто знав Анатолія Миколайовича, цінував його як фахівця, автора підручників з математики та численних навчально-методичних посібників. 

13406
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30