Кафедра математики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

Docendo discimus (Навчаючи, навчаюся)

(до ювілею професора, кандидата технічних наук,
завідувача кафедри математики та методики її навчання
Криворізького державного педагогічного університету,
заслуженого працівника освіти України)


Біобібліографічний покажчик

Володимир Вікторович Корольський: Docendo discimus
(Навчаючи, навчаюся): (до ювілею професора, кандидата технічних наук,
завідувача кафедри математики та методики її навчання Криворізького
державного педагогічного університету, заслуженого працівника освіти
України) : біобібліографічний покажчик / Бібліотека Криворізького
державного педагогічного університету ; упоряд.: О. А. Дікунова, О. Б. Поліщук,
Т. Г. Крамаренко ; бібліогр. ред. О. А. Дікунова ; за ред. Г. М. Віняр. – Кривий
Ріг, 2019. – 145 с. (Серія «Вчені-ювіляри Криворізького педагогічного». Вип. 6).
Покажчик присвячено Володимиру Вікторовичу Корольському –
кандидату технічних наук, професору, завідувачу кафедри математики та
методики її навчання КДПУ, авторитетному українському вченому в галузі
математичного моделювання й обчислювальних методів.
У покажчику репрезентовано бібліографію праць В. В. Корольського
за 1970–2018 рр. Представлено монографії, науково-методичні та навчально-
методичні посібники, публікації в збірниках наукових праць і матеріалах
наукових конференцій та статті у фахових вітчизняних і зарубіжних виданнях.
У покажчику також подано матеріали про науково-педагогічну діяльність
професора В. В. Корольського.
Покажчик адресовано науковцям, викладачам вищих навчальних закладів,
аспірантам, студентам.

 

8782

Шевченко Павло Іванович : штрихи до портрету (до 90-річчя від дня народження ректора (1979-2000 рр.) Криворізького державного педагогічного інституту/університету : біобібліографічний нарис / упоряд.: Т. Г. Крамаренко, О. А. Дікунова. – Кривий Ріг : КДПУ, 2019. – 92 c. – Режим доступу : http://elibrary.kdpu.edu.ua/handle/123456789/3235.

Видання присвячено Павлу Івановичу Шевченку – професору, кандидату педагогічних наук, заслуженому учителю України, ректору (1979-2000 рр.) Криворізького державного педагогічного інституту/університету. Подано бібліографію праць П. І. Шевченка та публікації про вченого. Представлено матеріали про життєвий і творчий шлях, науково-педагогічну й громадську діяльність П. І. Шевченка. Презентовано інтерв’ю Тетяни Крамаренко з колегами та рідними ювіляра.

Видання адресовано освітянам, фахівцям у галузі педагогічної науки й усім, кого цікавлять проблеми історії освіти, виховання та навчання.

 

8780

"Krivbass City Skills" - міський проект, який вперше реалізовується у Кривому Розі.

Мета проекту: кожній дитині дати шанс реалізувати власний потенціал.
У парковій зоні розгортається імпровізоване Місто Професій. При вході кожна дитина отримує паспорт, карту представлених професій та має можливість «влаштуватись на роботу». Після короткого майстер-класу від фахівців своїх галузей діти приступають до "роботи".

Кафедра математики та методики її навчання Криворізького державного педагогічного університету представила професію «Учитель математики». Учасники секції «Математика у смартфоні» змогли ознайомитися з використанням додатків для мобільних телефонів системи динамічної математики GeoGebra. З професією і використанням мобільних додатків учасників заходу ознайомили кращі студенти четвертого курсу спеціальності "Математика", додаткова спеціальність "Інформатика" Грідіна Олена, Лисуненко Анастасія, Галка Анна, Дацька Наталія, Остапова Анастасія, Трушковська Олександра, Совпенко Діана, Романенко Анастасія, Резниченко Анастасія, Примакова Оксана та к. пед. н., доцент кафедри математики та методики її навчання Тетяна Григорівна Крамаренко.

Попередньо рекомендується завантажити на мобільний телефон додатки Графічний калькулятор, Геометрія, 3D графіка за посиланням https://www.geogebra.org/

Запрошуємо вивчати і навчати математики сучасно. 

Орієнтовні завдання, які допоможемо виконати і навчити інших.

 9-11 класи. Файл для побудови перерізів многогранників. (додаток для мобільного "3D Графіка" https://www.geogebra.org/3d)

7-11 класи. Файл для побудови наочностей з використанням додатку для мобільного телефона "Геометрія"  

(https://www.geogebra.org/geometry)

7-11 класи. Файл для побудови графіків функцій    (https://www.geogebra.org/graphing)

Були завдання і для молодших школярів, які вміють використовувати смартфон. А також вимірювання рукою, виготовлення орігамі, логічні задачі з сірниками.

21 вересня 2019

з 10.00 до 17.00.

м. Кривий Ріг, парк Героїв.

.

MathFest004

 

 

8180

Першокурсники спеціальності «Соціологія масової комунікації, журналістики і реклами» склали іспит з математичної статистики. Частина фінального випробування проводился у форматі захисту навчальних проектів – авторських соціологічних досліджень, виконаних здобувачами вищої освіти.

exam180619 6

 

Детальніше читати за цим посиланням

 

 

8152

Відбувся захист розробок уроків математики для 6 класу, створених студентами спеціальності "Середня освіта. Математика" для використання мультимедійної дошки.

20190517 121927

Під час лабораторних робіт з методики навчання математики (викладач - доцент кафедри математики та методики її навчання Тетяна Крамаренко) студенти виконали такі основні види робіт:

  • створили і наповнили доцільними відомостями блоги учителя математики та інформатики;
  • підготували блоги до електронного звітування з літньої педагогічної практики;
  • створили електронні наочності з використанням хмарних сервісів "LearningApps" та додали їх електронного навчального курсу "Методична скарбничка учителя математики. Математика, 6 клас";
  • ознайомилися з бібліотеками електронних наочностей "Математика, 5-6 клас", "Геометрія, 7 клас", "Алгебра, 7-9 клас", застосовували "Конструктори уроку" для добору електронних наочностей за певними темами;
  • створили розробки уроків математики для 6 класу для використання мультимедійної дошки InterWrite і програмного забезпечення WorkSpace;
  • освоїли використання додатків динамічної математики GeoGebra для мобільних телефонів та навчали цьому учнів криворізьких шкіл під час "Дня майбутнього студента у КДПУ" та під час "наукового пікніка" у Криворізькій гімназії №127

 

7988

11 січня 2019 року відбулося урочисте вручення дипломів магістрам денної форми навчання спеціальності «Математика» (додаткова спеціальність «Інформатика») фізико-математичного факультету.
Випускників привітали ректор КДПУ, доктор філософських наук, професор Я. В. Шрамко, декан фізико-математичного факультету, кандидат педагогічних наук, доцент О. В. Віхрова, куратор групи, старший викладач кафедри математики та методики її навчання С.Г. Шиперко.
Звертаючись до студентів, ректор університету говорив про те, отримання дипломів є для магістрів важливою сходинкою до вершин особистого становлення, зростання професійної майстерності.
Від імені студентів зі словами вдячності факультетам та викладачам виступила староста групи, переможець університетського конкурсу «Студент року» Юлія Лис.

6632

11 січня 2019 року на фізико-математичному факультеті КДПУ відбувся захист навчальних проектів з математики, розроблених у ході тренінгу за програмою «Intel® Навчання для майбутнього» студентами четвертого курсу спеціальності «Математика», додаткова спеціальність «Інформатика». Цього разу тренінг проводили доценти кафедри математики та методики її навчання, доктор педагогічних наук І. В. Лов’янова та кандидат педагогічних наук Т. Г. Крамаренко.  Студенти, які пройшли тренінг, зможуть успішніше використовувати у навчанні математики електронні курси, соціальні мережі, блоги і сайти. Адже ІКТ потрібно використовувати не заради самих ІКТ, а заради переходу на якісно вищий новий рівень навчання. Тому ключове питання тренінгу: «Як можна ефективно використовувати інформаційно-комунікаційні технології для підтримки та оцінювання процесу навчання учнів?».

Для навчання студентів у ході практики використовується удосконалений електронний посібник, який містить ресурси і довідник з питань використання програмного забезпечення, розроблений за цим посібником електронний навчальний курс.

Кращі проекти розробили і представили Комарова Аліна (тема "Звичайні дроби", 5 клас, презентація, сайт проекту, презентація основних питань), Гудим Тетяна (тема "Квадратні рівняння", 8 клас, сайт проекту, презентація проекту, презентація основних питань), Бєлікова Катерина (тема "Паралельні прямі", 7 клас), Васильєва Анастасія, Виноградова Вікторія, Десятерик Вікторія, Младєнцева Наталя та Синиця Олександра.

1phoca thumb l 20190111 090404

Під час захисту проектів.

6630

2 листопада 2018 на кафедрі математики та методики її навчання КДПУ відбулася конференція з підбиття підсумків виробничої практики магістрів у закладах середньої освіти (2018, спеціальність “Математика”, додаткова “Інформатика”, МІм-13).

Під час виробничої практики магістри виконували наступні завдання: удосконалювали вміння і навички спостерігати за навчально-виховним процесом, вивчали зміст і систему планування навчальної роботи вчителів математики та інформатики, відпрацьовували практичні та професійні вміння і навички організації навчально-виховної роботи з учнями, навчалися застосовувати на практиці знання, отримані в університеті при вивченні психолого-педагогічних дисциплін, методики навчання математики та методики навчання інформатики, оволодівали методами, прийомами і засобами проведення уроків, а також навичками керівництва пізнавальною діяльністю школярів відповідно до їх вікових та індивідуальних особливостей, аналізували результати навчально-виховної роботи вчителів-предметників, класних керівників та здійснювали самоаналіз власної роботи.

 

6032

17 жовтня о 13.50 в аудиторії №314 відбувся попередній захист магістерських робіт магістрами 2 курсу спеціальності "Математика".

Про учасників, теми робіт, наукових керівників у поданій нижче презентації.

 

5850

05 липня 2018 року на фізико-математичному факультеті відбулося урочисте вручення дипломів за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр». 

Зі вступним словом і привітанням до студентів-випускників  4 курсу звернулася декан факультету,  доцент Олена Вікторівна Віхрова. Дипломованих бакалаврів привітали заступник декана факультету, доцент Микола Анатолійович Слюсаренко, доцент кафедри інформатики та прикладної математики Павло Володимирович Мерзлікін, доцент кафедри математики та методики її навчання Тетяна Григорівна Крамаренко, голова профспілкового комітету фізико-математичного факультету Дмитро Євгенович Бобилєв.

Випускники дякували викладачам за отримані знання і навички учителя, за увагу, підтримку і душевне тепло, якими вони були оточені у Криворізькому державному  педагогічному університеті.

FB IMG 1530855953458

5300
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Листопад 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30