Кафедра математики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

"Місто професій" - міжнародний проект, що вже шостий рік реалізовується в Україні і втретє у Кривому Розі.

Мета проекту: кожній дитині дати шанс реалізувати власний потенціал.
У парковій зоні розгортається імпровізоване Місто Професій. При вході кожна дитина отримує паспорт, карту представлених професій та має можливість «влаштуватись на роботу». Після короткого майстер-класу від фахівців своїх галузей діти приступають до "роботи".

Кафедра математики та методики її навчання Криворізького державного педагогічного університету представляє професію «Учитель математики та інформатики». Учасники секції «Математика у смартфоні» зможуть ознайомитися з використанням додатків для мобільних телефонів системи динамічної математики GeoGebra. З використанням мобільних додатків учасників заходу ознайомлять кращі студенти четвертого курсу спеціальності "Математика", додаткова спеціальність "Інформатика" та к. пед. н., доцент кафедри математики та методики її навчання Тетяна Крамаренко.

Попередньо рекомендується завантажити на мобільний телефон додатки Графічний калькулятор, Геометрія, 3D графіка за посиланням https://www.geogebra.org/

Запрошуємо вивчати і навчати математики сучасно. 

Орієнтовні завдання, які допоможемо виконати і навчити інших.

MathSmart001

8180

Першокурсники спеціальності «Соціологія масової комунікації, журналістики і реклами» склали іспит з математичної статистики. Частина фінального випробування проводился у форматі захисту навчальних проектів – авторських соціологічних досліджень, виконаних здобувачами вищої освіти.

exam180619 6

 

Детальніше читати за цим посиланням

 

 

8152

Відбувся захист розробок уроків математики для 6 класу, створених студентами спеціальності "Середня освіта. Математика" для використання мультимедійної дошки.

20190517 121927

Під час лабораторних робіт з методики навчання математики (викладач - доцент кафедри математики та методики її навчання Тетяна Крамаренко) студенти виконали такі основні види робіт:

  • створили і наповнили доцільними відомостями блоги учителя математики та інформатики;
  • підготували блоги до електронного звітування з літньої педагогічної практики;
  • створили електронні наочності з використанням хмарних сервісів "LearningApps" та додали їх електронного навчального курсу "Методична скарбничка учителя математики. Математика, 6 клас";
  • ознайомилися з бібліотеками електронних наочностей "Математика, 5-6 клас", "Геометрія, 7 клас", "Алгебра, 7-9 клас", застосовували "Конструктори уроку" для добору електронних наочностей за певними темами;
  • створили розробки уроків математики для 6 класу для використання мультимедійної дошки InterWrite і програмного забезпечення WorkSpace;
  • освоїли використання додатків динамічної математики GeoGebra для мобільних телефонів та навчали цьому учнів криворізьких шкіл під час "Дня майбутнього студента у КДПУ" та під час "наукового пікніка" у Криворізькій гімназії №127

 

7988

11 січня 2019 року відбулося урочисте вручення дипломів магістрам денної форми навчання спеціальності «Математика» (додаткова спеціальність «Інформатика») фізико-математичного факультету.
Випускників привітали ректор КДПУ, доктор філософських наук, професор Я. В. Шрамко, декан фізико-математичного факультету, кандидат педагогічних наук, доцент О. В. Віхрова, куратор групи, старший викладач кафедри математики та методики її навчання С.Г. Шиперко.
Звертаючись до студентів, ректор університету говорив про те, отримання дипломів є для магістрів важливою сходинкою до вершин особистого становлення, зростання професійної майстерності.
Від імені студентів зі словами вдячності факультетам та викладачам виступила староста групи, переможець університетського конкурсу «Студент року» Юлія Лис.

6632

11 січня 2019 року на фізико-математичному факультеті КДПУ відбувся захист навчальних проектів з математики, розроблених у ході тренінгу за програмою «Intel® Навчання для майбутнього» студентами четвертого курсу спеціальності «Математика», додаткова спеціальність «Інформатика». Цього разу тренінг проводили доценти кафедри математики та методики її навчання, доктор педагогічних наук І. В. Лов’янова та кандидат педагогічних наук Т. Г. Крамаренко.  Студенти, які пройшли тренінг, зможуть успішніше використовувати у навчанні математики електронні курси, соціальні мережі, блоги і сайти. Адже ІКТ потрібно використовувати не заради самих ІКТ, а заради переходу на якісно вищий новий рівень навчання. Тому ключове питання тренінгу: «Як можна ефективно використовувати інформаційно-комунікаційні технології для підтримки та оцінювання процесу навчання учнів?».

Для навчання студентів у ході практики використовується удосконалений електронний посібник, який містить ресурси і довідник з питань використання програмного забезпечення, розроблений за цим посібником електронний навчальний курс.

Кращі проекти розробили і представили Комарова Аліна (тема "Звичайні дроби", 5 клас, презентація, сайт проекту, презентація основних питань), Гудим Тетяна (тема "Квадратні рівняння", 8 клас, сайт проекту, презентація проекту, презентація основних питань), Бєлікова Катерина (тема "Паралельні прямі", 7 клас), Васильєва Анастасія, Виноградова Вікторія, Десятерик Вікторія, Младєнцева Наталя та Синиця Олександра.

1phoca thumb l 20190111 090404

Під час захисту проектів.

6630

2 листопада 2018 на кафедрі математики та методики її навчання КДПУ відбулася конференція з підбиття підсумків виробничої практики магістрів у закладах середньої освіти (2018, спеціальність “Математика”, додаткова “Інформатика”, МІм-13).

Під час виробничої практики магістри виконували наступні завдання: удосконалювали вміння і навички спостерігати за навчально-виховним процесом, вивчали зміст і систему планування навчальної роботи вчителів математики та інформатики, відпрацьовували практичні та професійні вміння і навички організації навчально-виховної роботи з учнями, навчалися застосовувати на практиці знання, отримані в університеті при вивченні психолого-педагогічних дисциплін, методики навчання математики та методики навчання інформатики, оволодівали методами, прийомами і засобами проведення уроків, а також навичками керівництва пізнавальною діяльністю школярів відповідно до їх вікових та індивідуальних особливостей, аналізували результати навчально-виховної роботи вчителів-предметників, класних керівників та здійснювали самоаналіз власної роботи.

 

6032

17 жовтня о 13.50 в аудиторії №314 відбувся попередній захист магістерських робіт магістрами 2 курсу спеціальності "Математика".

Про учасників, теми робіт, наукових керівників у поданій нижче презентації.

 

5850

05 липня 2018 року на фізико-математичному факультеті відбулося урочисте вручення дипломів за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр». 

Зі вступним словом і привітанням до студентів-випускників  4 курсу звернулася декан факультету,  доцент Олена Вікторівна Віхрова. Дипломованих бакалаврів привітали заступник декана факультету, доцент Микола Анатолійович Слюсаренко, доцент кафедри інформатики та прикладної математики Павло Володимирович Мерзлікін, доцент кафедри математики та методики її навчання Тетяна Григорівна Крамаренко, голова профспілкового комітету фізико-математичного факультету Дмитро Євгенович Бобилєв.

Випускники дякували викладачам за отримані знання і навички учителя, за увагу, підтримку і душевне тепло, якими вони були оточені у Криворізькому державному  педагогічному університеті.

FB IMG 1530855953458

5300

Презентація розробок уроків математики для 5-го класу.

У рамках відкритого лабораторного заняття, проведеного 17 травня 2018 року доцентом кафедри математики та методики її навчання Т.Г.Крамаренко, студенти групи МІ-15 (3-й курс, спеціальність "Математика", додаткова спеціальність "Інформатика") преставили кращі розробки уроків. 

Кращі розробки уроків виконали студенти: Кирилова Аліна, Ляшевська Ірина, Синиця Олександра, Осауленко Світлана, Попова Олена, Зіньковський Андрій, Литвиненко Павло, Ткаченко Юлія, Васильєва Анастасія, Брижатенко Марина, Гудим Тетяна, Десятерик Вікторія, Совпенко Діана, Виноградова Вікторія, Пархоменко Юлія.

Студенти після перегляду розробок уроків також визначали кращі роботи. Такими стали:

І місце - Кирилова Аліна,  ІІ місце - Ляшевська Ірина, Виноградова Вікторія, Десятерик Вікторія, ІІІ місце - Гудим Тетяна

Відвідали заняття завідувач кафедри математики та методики її навчання, професор В.В.Корольський, декан фізико-математичного факультету, доцент О.В. Віхрова, доцент кафедри економічної і соціальної географії та методики викладання О.В.Бондаренко.

Володимир Вікторович у ході обговорення заняття відзначив, що ті студенти, які виступали з презентаціями уроків, по суті, готові для проходження виробничої практики у школі.

Розроблені уроки у подальшому можна буде переглянути на курсі "Математика, 5 клас. Методична скарбничка" і використати студентам під час виробничої практики

 

4997

4 травня о 10.40 в ауд. 314 доцент кафедри математики та методики її навчання Тетяна Григорівна Крамаренко провела відкриту лекцію з теми «Методи кореляційного аналізу» в рамках вивчення навчальної дисципліни «Методи математичної статистики в наукових дослідженнях».

Відвідали заняття кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри математики та методики її навчання Ірина Сергіївна Дереза, старший викладач кафедри математики та методики її навчання Дмитро Євгенович Бобилєв. У обговоренні проведеного заняття взяла участь також кандидат педагогічних наук, доцент Лариса Олександрівна Черних.

У ході подання матеріалу лекції Т.Г. Крамаренко використовувала роздатковий матеріал (таблиці з систематизованими відомостями про кореляційні зв’язки при вимірюваннях у різних шкалах; дані для практичного опрацювання). Для забезпечення наступності при вивченні «Теорії ймовірностей та математичної статистики» і даної навчальної дисципліни, лектор використовувала презентації, вела записи на мультимедійній дошці, щоб у подальшому весь матеріал лекції можна було переслати студентам, які навчаються за індивідуальним графіком. Для обчислення коефіцієнта кореляції Пірсона, критичних точок для статистичної перевірки статистичних гіпотез лектор використовувала таблиці Excel.

Поставлені лектором завдання виконано, мета досягнута.

У ході обговорення заняття зроблено висновок, що лекція доцентом Т.Г.Крамаренко проведена на високому науково-методичному рівні.

Окремі слайди з матеріалів лекції представлено у поданій нижче презентації.

4881
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша