Кафедра математики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

2 листопада 2018 на кафедрі математики та методики її навчання КДПУ відбулася конференція з підбиття підсумків виробничої практики магістрів у закладах середньої освіти (2018, спеціальність “Математика”, додаткова “Інформатика”, МІм-13).

Під час виробничої практики магістри виконували наступні завдання: удосконалювали вміння і навички спостерігати за навчально-виховним процесом, вивчали зміст і систему планування навчальної роботи вчителів математики та інформатики, відпрацьовували практичні та професійні вміння і навички організації навчально-виховної роботи з учнями, навчалися застосовувати на практиці знання, отримані в університеті при вивченні психолого-педагогічних дисциплін, методики навчання математики та методики навчання інформатики, оволодівали методами, прийомами і засобами проведення уроків, а також навичками керівництва пізнавальною діяльністю школярів відповідно до їх вікових та індивідуальних особливостей, аналізували результати навчально-виховної роботи вчителів-предметників, класних керівників та здійснювали самоаналіз власної роботи.

17 жовтня о 13.50 в аудиторії №314 відбувся попередній захист магістерських робіт магістрами 2 курсу спеціальності "Математика".

Про учасників, теми робіт, наукових керівників у поданій нижче презентації.

05 липня 2018 року на фізико-математичному факультеті відбулося урочисте вручення дипломів за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр».

Зі вступним словом і привітанням до студентів-випускників  4 курсу звернулася декан факультету,  доцент Олена Вікторівна Віхрова. Дипломованих бакалаврів привітали заступник декана факультету, доцент Микола Анатолійович Слюсаренко, доцент кафедри інформатики та прикладної математики Павло Володимирович Мерзлікін, доцент кафедри математики та методики її навчання Тетяна Григорівна Крамаренко, голова профспілкового комітету фізико-математичного факультету Дмитро Євгенович Бобилєв.

Випускники дякували викладачам за отримані знання і навички учителя, за увагу, підтримку і душевне тепло, якими вони були оточені у Криворізькому державному  педагогічному університеті.

FB IMG 1530855953458

Презентація розробок уроків математики для 5-го класу.

У рамках відкритого лабораторного заняття, проведеного 17 травня 2018 року доцентом кафедри математики та методики її навчання Т.Г.Крамаренко, студенти групи МІ-15 (3-й курс, спеціальність "Математика", додаткова спеціальність "Інформатика") преставили кращі розробки уроків.

Кращі розробки уроків виконали студенти: Кирилова Аліна, Ляшевська Ірина, Синиця Олександра, Осауленко Світлана, Попова Олена, Зіньковський Андрій, Литвиненко Павло, Ткаченко Юлія, Васильєва Анастасія, Брижатенко Марина, Гудим Тетяна, Десятерик Вікторія, Совпенко Діана, Виноградова Вікторія, Пархоменко Юлія.

Студенти після перегляду розробок уроків також визначали кращі роботи. Такими стали:

І місце - Кирилова Аліна,  ІІ місце - Ляшевська Ірина, Виноградова Вікторія, Десятерик Вікторія, ІІІ місце - Гудим Тетяна

Відвідали заняття завідувач кафедри математики та методики її навчання, професор В.В.Корольський, декан фізико-математичного факультету, доцент О.В. Віхрова, доцент кафедри економічної і соціальної географії та методики викладання О.В.Бондаренко.

Володимир Вікторович у ході обговорення заняття відзначив, що ті студенти, які виступали з презентаціями уроків, по суті, готові для проходження виробничої практики у школі.

Розроблені уроки у подальшому можна буде переглянути на курсі "Математика, 5 клас. Методична скарбничка" і використати студентам під час виробничої практики

4 травня о 10.40 в ауд. 314 доцент кафедри математики та методики її навчання Тетяна Григорівна Крамаренко провела відкриту лекцію з теми «Методи кореляційного аналізу» в рамках вивчення навчальної дисципліни «Методи математичної статистики в наукових дослідженнях».

Відвідали заняття кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри математики та методики її навчання Ірина Сергіївна Дереза, старший викладач кафедри математики та методики її навчання Дмитро Євгенович Бобилєв. У обговоренні проведеного заняття взяла участь також кандидат педагогічних наук, доцент Лариса Олександрівна Черних.

У ході подання матеріалу лекції Т.Г. Крамаренко використовувала роздатковий матеріал (таблиці з систематизованими відомостями про кореляційні зв’язки при вимірюваннях у різних шкалах; дані для практичного опрацювання). Для забезпечення наступності при вивченні «Теорії ймовірностей та математичної статистики» і даної навчальної дисципліни, лектор використовувала презентації, вела записи на мультимедійній дошці, щоб у подальшому весь матеріал лекції можна було переслати студентам, які навчаються за індивідуальним графіком. Для обчислення коефіцієнта кореляції Пірсона, критичних точок для статистичної перевірки статистичних гіпотез лектор використовувала таблиці Excel.

Поставлені лектором завдання виконано, мета досягнута.

У ході обговорення заняття зроблено висновок, що лекція доцентом Т.Г.Крамаренко проведена на високому науково-методичному рівні.

Окремі слайди з матеріалів лекції представлено у поданій нижче презентації.

Листопад 2018