Кафедра математики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

Дана стаття розпочинає серію матеріалів присвячених вибору професії «Математик», «Учитель математики».

Математик – високоінтелектуальна професія. Процес впровадження математичних методів дослідження відбувається практично у всіх науках і галузях знань. Говорять, що математиком треба народитися. Але становлення математика – це природній процес, і його реалізація залежить від багатьох чинників. Можливостей зацікавитися математикою є більш ніж будь-якою іншою наукою, бо пояснення будь-якого явища навколишнього світу починається з чисел. Стало вже загальновизнаним, що найшвидше розвиваються ті науки, фундаментальні результати яких можуть бути сформульовані математично. Використовуючи математичні методи, дослідники роблять найважливіші висновки, які іншим способом навряд чи можна було б отримати. Вже це пояснює, чому математику називають «Царицею наук».

Підготовка математиків у Криворізькому університеті ведеться з 1930 року.

Спеціальність «Математика» – це елітна освіта та широкі перспективи працевлаштування.

Як вступити до факультету?

Ми приймаємо сертифікати УЦОЯО з наступних предметів:

1. українська мова та література.

2. математика (профільний).

3. фізика або історія (на вибір вступника).

Чому можна навчитися?

Студенти спеціальності отримають фундаментальну математичну освіту. Математики заглиблюються у теоретичні хащі диференціальних рівнянь, алгебри і теорії чисел, геометрії і топології, математичної статистики, нескінченновимірних просторів, функціонального аналізу, теорії функцій комплексної змінної – теорій, що складають величну споруду математики XXI сторіччя. Застосовують математичне та комп’ютерне моделювання процесів і систем у галузях інформатики, природознавства і техніки. Опановують системи керування базами даних та астрономію.

А як математики відновлюють свої сили?

Протягом напруженого навчального року можна оздоровитися в санаторії-профілакторії університету. А після літньої сесії поїхати до улюбленого місця відпочинку студентів – спортивно-оздоровчого літнього табору «Чароїт». Профком пропонує пільгові путівки! А щоб не хворіти, студенти відвідують спортивні секції в університетському спорткомплексі – тут є і баскетбол, волейбол, бадмінтон, настільний теніс, аеробіка, тренажерні зали…

А чи можна розраховувати на матеріальну підтримку?

Іногороднім студентам пропонується гуртожиток. Студентам, що успішно складають сесії, виплачується стипендія. Відмінники отримують підвищену стипендію (в розмірі 1600 грн, що на 21% більше ніж на інших спеціальностях). А наші студенти, які досягли особливих успіхів у навчанні, є лауреатами престижних іменних стипендій: Верховної ради України, Президентської стипендії та інших.

Як можна використати математичну освіту?

Можна продовжити наукову діяльність, розпочату на фізматі, виконуючи дослідження в одному з наукових центрів – українських університетів або інститутів Національної академії наук України.

Можна обрати почесний шлях вчителя або викладача і піти працювати до школи, технікуму, технічного ВУЗу, університету… Всюди, де викладається математика або інформатика, чекають на наших випускників.

Високий рівень підготовки наших студентів дозволяє їм успішно продовжити навчання в університетах Європи, США, Канади й здобути ступінь доктора філософії (PhD). За останні роки такою можливістю скористалися випускники спеціальності.

Наші випускники успішно працюють аналітиками, програмістами у численних організаціях, де вони розробляють та супроводжують програмне забезпечення.

Можна знайти себе і в цікавому світі банківської справи, у фінансових структурах, де для наших випускників теж є робота, яка потребує високої кваліфікації математика і програміста.

Новітні спеціальності – аналітики та статистики для страхових компаній та дослідницьких медичних центрів – це теж можливість проявити себе для наших випускників.

Оскільки спеціальність «Математика» сприяє всебічному розвитку інтелекту студентів, багато випускників отримують другу вищу освіту за рахунок відомих фірм, які зацікавлені у використанні потенціалу математиків в економіці, бізнесі, фінансах та в інформаційних технологіях.

А як можна вдосконалити свою освіту?

Можна відвідувати факультативи та студентські наукові семінари, брати участь у роботі Студентського наукового товариства: виступати на щорічній студентській науковій конференції, змагатися на студентських олімпіадах. А ще можна продовжити навчання в аспірантурі, захистити дисертацію і отримати ступінь кандидата фізико-математичних або технічних наук.

Математика обслуговує інші науки, але при цьому в математиці розміщені власні світло і мудрість. Людський розум гідно усвідомлює, що означає математика для самої себе. Тому, зробивши деяке математичне «відкриття», кожний, хто займається математикою, відчуває особливе задоволення. Така людина починає розуміти красу математики все більше і більше, його інтерес зростає, і незабаром йому відкривається величезна різноманітність математики. Він вже не може протистояти своєму пориву і робить математику головним заняттям свого життя – своєю професією. Але лише постійна, наполеглива праця відкриє дорогу до творчості, до створення нових ідей, методів, наукових досягнень.

Ми чекаємо на усіх, хто цікавиться математикою, полюбляє програмування та бажає отримати диплом математика, ЯКИЙ ПОВАЖАЮТЬ!