Кафедра математики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

Що ближче до вступної кампанії, то ширше відкривають двері перед потенційними абітурієнтами криворізькі виші. День майбутнього студента провели і в Криворізькому педагогічному. У цій публікації про те, чим зацікавлювали тих школярів, які хочуть опанувати педагогічний фах. 

 


Розпочався захід з міні-концерту для гостей та вітального слова проректора з науково-педагогічної роботи університету Я.В.Шрамка. Далі майбутнім студентам розповіли проп'ять маршрутів, які відповідають напрямкам діяльності КДПУ: мистецький, філологічний, природничо-математичний, історико-географічний та психолого-педагогічний.

2016studia1

 

Упродовж дня на гостей уподобаних маршрутів чекали зустрічі з викладачами та студентами, виставки, майстер-класи, екскурсії, вікторини, презентації. Майбутні студенти мали змогу побувати на виставці виробів та навчальних проектів (конструювання та дизайн одягу, харчі, автосправа). Не менш цікавою була виставка одягу на манекенах, демонстрування одягу і технологій приготування страв студентами. Багатьох зацікавила виставка практичних та наукових робіт, робіт студентів «Дошкільна освіта - основа розвитку дитини». У вестибюлі першого поверху головного корпусу на проспекті Гагаріна, 54 нікого не залишила байдужим виставка творчих робіт студентів художньо-графічного відділення факультету мистецтв «Весняний вернісаж».
Цього ж дня школярі мали змогу взяти участь у сеансі одночасної гри у шахи з переможцем турніру університету.


Кореспонденти «Університетських новин» здійснили мандрівку у світ педагогіки природничо-математичним маршрутом.

Тут ми побували на відеопрезентації «Збагнути світ природи», поспілкувалися зі студентами та з викладачами природничого та фізико-математичного факультетів. Хіміки повели нас на екскурсію до хімічної лабораторії, де демонстрували різноманітні досліди. Рідина тут кипіла, шуміла, диміла, набувала різних яскравих кольорів. Тобто, «хімічили» на повну. А потім біологи запросили до зоологічного музею, де доцент В.І. Стригунов та старший викладач В.В. Коцюруба надзвичайно цікаво повідали про багату різними видами флору та фауну Криворіжжя.

Математики зустрічали нас у «Студії математичних ідей». Тут ми як «літаючі» презентації Prezi переглядали, так і звичайні - «нелітаючі», ознайомилися з цікавими сайтами та блогами учителя математики, які студенти розробляють у процесі навчання. Різноманітні чудернацькі многогранники в руках покрутили, вручну добували квадратний корінь з числа, цікаві малюнки графіками функціональних залежностей з використанням системи динамічної математики GeoGebra побудували. А ще власну вагу нам за зростом та довжиною стопи визначили і помилися при цьому всього на 5 %. Крім того, довели деякі математичні твердження з використанням орігамі. А на завершення ще трохи написали на мультимедійній дошці. Тут особливо активно представляли ідеї майбутнім студентам п'ятикурсники Олег Ратушний, Олександр Різун, Ірина Грушина; четвертокурсники Євгенія Храброва, Марія Михайловська, Ольга Красовська та Юлія Переславцева. Долучилися з цікавими ідеями у студії студенти третього курсу Олена Євтушок, Олена Іванова та Юлія Мельниченко.

Студія математичних ідей


- Усе було чудово, - поділився враження щодо роботи студії Олександр Різун. - Рівень складності завдань підібраний вдало, оскільки були завдання орієнтовані як на шкільний курс математики так і на вузівський, причому не обійшлось без комп'ютерних технологій. Нудьгувати абітурієнтам не вдалось.
До нашої розмови долучилася Марія Михайловська.
- Мені здалося, що все було вдалим, - говорить Марія. - Учні також були зацікавлені, активно брали участь у конкурсах та відповідали на всі наші питання. Вдалим було те, що завдання підібрані нами були і цікавими, і не занадто важкими. Учні раділи тому, що на багато питань у них є відповіді. Тим самим абітурієнти могли зрозуміти, що можуть навчатися на нашому факультеті. Переконана, що для більшості учнів була цікавою мультимедійна дошка. Можливо наступного року можна більше учасників запрошувати саме до мультимедійної дошки, оскільки частина з них раніше ніколи на ній не працювали.

2016Фіз мат

 

 .2016studia2

2016studia3

2016studia4

 

    Зі студії попрямували на майстер-клас з програмування, яке для присутніх майстерно провели доцент П.В. Мерзлікін, студенти-інформатики другого курсу Хомінятич Альбіна, Колотій Анастасія та Голуб Олександр. Захоплення присутніх викликали демонстрації програмування мікроконтролерів викладачем кафедри інформатики та прикладної математики О.М. Степанюком.

2016studia5

2016Комп. клас

А ось фізики розпочали із запрошення подивитися за допомогою телескопа на плями на Сонці.А потім перейшли до лабораторії, де демонструвалися численні досліди з фізики. Розгадки частини їх разом з учнями пояснили. Просто ажіотаж викликав дослід з запалюванням вогню в долоні. Учні просто чергу влаштували - кожному хотілося спробувати на собі. Тут студенти Денис Головко та магістр Дмитро Віктюк гарно попрацювали. А ще доцент В.І. Бурак, професор В.М. Здещиц, доцент С.Л. Мальченко.

2016studia6


Потім на нас чекав брейн-ринг - досить пізнавальна вікторина, куди люб'язно запрошувала його ведуча Ольга Дейнега.
- Торішні дні відкритих дверей у квітні засвідчили те, що для одинадцятих класів його робити не зовсім раціонально, бо це діти, які вже визначилися з предметами, які вони складатимуть на ЗНО за майбутнім фахом, - розповідає секретар приймальної комісії Криворізького педагогічного, декан фізико-математичного факультету Олена Вікторівна Віхрова. - Ми вирішили трохи змінити формат і представити всі спеціальності нашого інституту для майбутніх абітурієнтів, тобто учнів 9-го та 10-го класу. Це наша перша спроба. Буде вона вдалою чи ні, час покаже.

 

 
piknik1 20160626 130623
 
piknikdsc 1686 146697167230
 
 
 У програмі «пікніка» з математики були завдання-конкурси по добуванню вручну квадратного кореня з додатного числа; побудова малюнка графіками функцій; розгадування математичних кросвордів; складання і розгадування математичних і звичайних ребусів; завдання на проведення лінії без повторів вздовж фігури складної форми; консультування по плану повернення кредиту в банк; визначення ваги чи зросту за складеним рівнянням регресії; математика та орігамі; створення многогранників за їх розгортками.Не лише дітей, але й дорослих цікавили вимірювання на місцевості на визначення відстаней до недоступних точок, висоти об'єкта з використанням подібності трикутників та навігації і вимірювання кутів з використанням додатків для сучасних мобільних телефонів. Та й просто за допомогою рук, ніг чи монет.Була сонячна погода, тому популярними були вимірювання висоти об'єктів за тінню. Так, як це робили у Стародавньому Єгипті."Математичне антиказіно" викликало ажіотаж. Багато мам, побачивши як ми проводимо це "антиказіно", йшли та приводили до нас своїх дітлахів, щоб ті дізналися, чому не треба грати в азартні ігри на гроші. І як у казіно по-шахрайськи обдирають клієнтів.

 - Ми брали участь вперше, і на жаль, минулого разу не відвідували "Пікніки" навіть як гості, - розповідає студентка 4-го курсу Ольга Красовська. - Тому дуже хвилювались за проведення та підготовку. Але все було дуже гарно. Незважаючи на жахливу спеку, люди різного віку брали активну участь і підходили до кожної палатки. Тішило, що могли зацікавити, як дітей починаючи з років 4-х, так і вже дорослих людей, які приходили зі своїми дітьми та онуками. Було приємно бачити, що люди з кожної палатки виходили з чимось цікавим - чи то грамота за участь в конкурсах, чи то приз, чи то якась дивна хімічна речовина. На жаль, цей захід не був достатньо розрекламований. Бо читала відгуки, та й деякі знайомі питали: "Що це було?", "Коли проходило?", "Шкода, що я не дізнався раніше". 

Фото Д.Є. Бобилєва, О.Різуна та Ю.Переславцевої. 

2016Практика

 

Підготувала матеріали доцент кафедри математики та методики її навчання Тетяна Крамаренко

237
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31