Кафедра математики та методики її навчання

Літній математичний табірOnline

MathCampKDPU – 2022

«Задачі оптимізації»

Термін проведення: початок серпня 2022 року (10 робочих днів).

Взяти участь в роботі літнього математичного табору (Online) запрошуються діти, які в 2022 році закінчили 8-11 класи.

Місце проведення: платформа Zoom та платформа хмарних обчислень CoCalc (CoCalc.com).

Необхідні технічні засоби: персональний комп’ютер зі стабільним доступом до інтернету.

Необхідні програмні засоби: програма Zoom та веб-переглядач Google Chrome (останні версії).

Необхідні вміння: базові навички програмування мовою Python.

Ми плануємо проводити щодня (крім суботи і неділі) по 2 заняття (кожне по 60 хвилин). Заняття проводяться з понеділка по п’ятницю. Обов’язково будуть домашні завдання. Тому брати участь в таборі має сенс тільки тим, хто хоче серйозно займатися математикою. Легко не буде, але буде дуже цікаво J У першій половині дня проводяться теоретичні та практичні заняття, а друга половина присвячена розв’язанню навчально-дослідних завдань.

Математичне моделювання допомагає вивчати навколишній світ. Методами математичного моделювання нині широко користуються представники різних, як природничих, так і гуманітарних професій. Вміння застосовувати математику необхідні і майбутнім біологам, і філологам, економістам та інженерам. Таким чином, стає актуальним питання про застосування математики і.

Основна частина математичних моделей, що будуть нами розглядатися, базується на матеріалі, що не входить до шкільної програми. Це найпростіші задачі математичного програмування. Разом з тим вони ґрунтуються на традиційному матеріалі (функції, рівняння, нерівності, послідовності).

Математична теорія буде розглядатися в спрощеній формі, але коректно. Недостатня строгість викладу буде компенсована значною кількістю прикладів. Основне завдання занять показати, як теоретичні ідеї втілюються у практичні обчислювальні процедури та реалізуються в системі комп’ютерної математики CoCalc. Без комп’ютерів неможливо використати весь потенціал теорії під час розв’язання практичних завдань. Програми реалізуються мовою Python (передбачається, що учні знайомі з ним на базовому рівні).  максимум

Розклад (на кожен день з понеділка по п’ятницю)

Теоретичне навчання (1 година)

Перерва

Практичне заняття. Розв’язування задач та

виконання навчально-дослідницьких завдань (1 година)

Вартість: 500 грн за весь період (за умови набору групи).

Реєстрація за посиланням (завершується 29 липня 2022 року до 12:00):  https://forms.gle/rTn2M1WGNtUCJNKt5

Презентація літнього математичного табору: https://youtu.be/NZsMnLXWxwY

bobyl  Викладач: Бобилєв Дмитро Євгенович, к. пед. н., доцент, завідувач кафедри математики та методики її навчання, т. 0964048339,

19664