Кафедра математики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

MathSchoolKDPU.jpgКриворізький державний педагогічний університет

Дніпропетровське відділення Малої академії наук України

Громадська організація «Міжнародна асоціація дослідників з дидактики математики»

запрошують учнів, які в 2023 році закінчили 8-11 класи, взяти участь в роботі

Літньої математичної школиOnline MathSchoolKDPU – 2023 «Задачі оптимізації»

26-30 червня 2023 року (5 робочих днів).

Місце проведення: платформа Zoom та платформа хмарних обчислень CoCalc (CoCalc.com).

Необхідні технічні засоби: персональний комп’ютер зі стабільним доступом до Інтернету.

Необхідні програмні засоби: програма Zoom та веб-переглядач Google Chrome (останні версії).

Необхідні вміння: базові навички програмування мовою Python.

В школі передбачено проведення щоденно по два заняття тривалістю 60 хвилин кожне. Заняття заплановані з понеділка по п’ятницю. Після закінчення теоретичних та практичних занять у першій половині дня, учасникам буде надано час на самостійну роботу, спрямовану на розв’язання навчально-дослідних завдань. Також обов’язковим елементом програми є виконання домашніх завдань.

Вивчення навколишнього світу значно полегшується завдяки математичному моделюванню. Сучасні методи математичного моделювання широко застосовуються представниками різних професій, як природничого, так і гуманітарного. Вміння використовувати математику стає необхідним як майбутнім інженерам, фізикам, біологам, так і філологам, економістам. Тому питання про застосування математики стає особливо актуальним.

Основна частина математичних моделей, що будуть нами розглядатися, базується на матеріалі, що не входить до шкільної програми. Це найпростіші задачі оптимізації. Разом з тим вони ґрунтуються на традиційному матеріалі (функції, рівняння, нерівності).

Математична теорія буде розглядатися в спрощеній формі, але коректно. Недостатня строгість викладу буде компенсована значною кількістю прикладів. Основне завдання занять показати, як теоретичні ідеї втілюються у практичні обчислювальні процедури та реалізуються в системі комп’ютерної математики CoCalc. Без комп’ютерів неможливо використати весь потенціал теорії під час розв’язання практичних завдань. Програми реалізуються мовою Python (передбачається, що учні знайомі з нею на базовому рівні).

Розклад (на кожен день з понеділка по п’ятницю)

Розклад_MathSchoolKDPU-2023.jpg

Участь в роботі школи безкоштовна.

Необхідна реєстрація за посиланням: https://forms.gle/KPe3YNiRgQFn9MeR9

bobylev.jpg

Викладач: Бобилєв Дмитро Євгенович, к. пед. н., доцент, завідувач кафедри математики та методики її навчання Криворізького державного педагогічного університету, т. 0964048339,