Кафедра математики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

elitafizmat1

Наприкінці 2015-го року у Криворізькому педагогічному відбулася презентація видання «Професори Криворізького педагогічного».

- Всі ми знаємо, що вузи славні своїми професорами, - сказав на презентації виданняпроректор Криворізького національного університету Ярослав Владиславович Шрамко. - Будуть висококваліфіковані викладачі - розвиватиметься вища школа. У книгу, яку ми презентуємо, увійшли життєписи шістдесяти вчених інституту та Криворіжжя в цілому. Двадцять чотири з представлених у книзі, працюють в інституті і зараз.

Видана авторським колективом інституту збірка складається з трьох розділів. У першому представлені наукові школи, лабораторії, які були у вузі раніше і ті, які є зараз. У другому - життєписи професорів, з поданням їх бібліографічних даних. У третьому розділі, підготовленому співробітниками бібліотеки, поданий перелік найбільш вагомих наукових праць цих вчених. Це не тільки святкове презентаційне видання, але певною мірою і наукове, історичне видання Криворіжжя.

Вагомий внесок у підготовку видання внесла працівник музею історії педінституту Вікторія Аніславівна Фінічева.

- Наш музей всіляко сприяє збереженню традицій навчального закладу, у тому числі і наукових, пам'яті про тих, хто став творцями цих традицій, - розповідає Вікторія Аніславівна. - Вже в перші роки функціонування інституту в його стінах викладали видатні українські мовознавці, філологи Степан Гаєвський, Вадим Дорошенко і Володимир Гнатюк, математики Лев Антонович Карета, Володимир Боришкевич; зоологи П.М.Задирака, К.К.Фасулаті, завдяки якому ми зобов'язані в появі в 1941-му році першого колективного наукового видання Відомості про цих людей доводилося збирати по крупицях через відсутність архівних матеріалів інституту тих часів. Як відомо, значна частина довоєнного архіву КПІ згоріла під час перевезення в Дніпропетровськ на початку Великої Вітчизняної війни. Труднощі створювало і те, що майже всі ці люди піддалися репресіям з боку тодішньої влади. Першим доктором наук в педінституті став Петро Варгатюк. Майже 30 років своєї трудової та професійної діяльності Петро Логвинович присвятив навчальному закладу, активно брав участь у відновленні його роботи у важкі перші повоєнні роки. Саме професор Варгатюк почав наукові дослідження з історії Криворіжжя, став автором і співавтором краєзнавчих видань.

- Історія життя і діяльності геоботаніка І. А. Добровольського та українського етнопедагога О.О. Любара - це історія Криворіжжя, - продовжує розповідати Вікторія Аніславівна. - Їх професійне становлення проходило в стінах педагогічного. І. А. Добровольський займався проблемами оптимізації культурного ландшафту в межах Кривбасу, керував важливими екологічними прикладними проектами по фіторекультивації шламосховищ і відвалів гірничо-збагачувальних комбінатів Кривбасу. Засновник ботанічних садів педінституту, парків та скверів міста, його зусиллями в краї з'явилися дерева-пам'ятники. Заслужений працівник народної освіти Української РСР О.О. Любар - знавець і дослідник проблем освіти і виховання, козацтва, батьківської і родинної педагогіки, очолював роботу науково-дослідної лабораторії з проблем педагогіки національної школи. Є в історії вузу і «люди-епохи». Це Павло Іванович Шевченко, який очолював інститут більше двадцяти років. За його ініціативою в навчальному закладі проводились наукові дослідження з актуальних проблем педагогічної науки і шкільної практики. Прагненнями, зусиллями, кропіткою роботою згаданих вище людей були закладені, гідні наслідування, наукові традиції Криворізького педагогічного інституту, плекати і розвивати які покликаний сучасний науковий авангард.

У книзі подано відомості про науковців, які зараз працюють на фізико-математичному факультеті,

• Корольського Володимира Вікторовича - кандидата технічних наук, професора, завідувача кафедри математики та методики її навчання,
  • Лов'янову Ірину Василівну - доктора педагогічних наук, доцента, доцента кафедри математики та методики її навчання;
  • Балабай Руслану Михайлівну - доктора фізико-математичних наук, доцента, професора кафедри фізики та методики її навчання;
  • Здещиц Валерія Максимовича - доктора технічних наук, професора, професора кафедри фізики та методики її навчання;
  • Коновала Олександра Андрійовича - доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри фізики та методики її навчання;
  • Соловйова Володимира Миколайовича  - доктора фізико-математичних наук, професора, професора кафедри інформатики та прикладної математики;
  • Міненка Павла Олександровича - доктора фізико-математичних наук, професора, професора кафедри інформатики та прикладної математики;
  • Семерікова Сергія Олексійовича - доктора педагогічних наук, професора, професора кафедри інформатики та прикладної математики;
  • Лаврентьєву Олену Олександрівну - доктора педагогічних наук, доцента, випускницю фізико-математичного факультетуelitafizmat2
  • elitafizmat3
  • elitafizmat4

Підготувала матеріали доцент кафедри Тетяна Григорівна Крамаренко.

Детальніше  про викладачів і випускників кафедри читати

Математична освіта у Криворізькому педагогічному: особистісний вимір : біобібліографічні нариси / автор-упорядник Т. Г. Крамаренко. – Кривий Ріг : КДПУ, 2020. – 448 c. - URI : http://elibrary.kdpu.edu.ua/handle/123456789/3617.