Кафедра математики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

 

Проминуло майже два місяці від початку нового навчального року, тому вже можна звітувати про перші підсумки працевлаштування korolsky v vвипускників педагогічного інституту вчителями.

– З приємністю відмічаю, що більшість наших цьогорічних випускників влаштувалася на роботу за фахом – педагогами в заклади освіти, – говорить завідувач кафедри математики та методики її навчання педагогічного інституту, професор В. В. Корольський. – Всі вони ще навесні отримали розподіл на роботу в школи, професійно-технічні училища Кривого Рогу та Дніпропетровської області. 
Опубліковано в газеті "Університетські новини" за листопад 2013  
Зараз на основі документів, поданих випускниками, будуть сформовані списки  для виплати підйомних молодим фахівцям. І випускники, які уклали договір про роботу на посадах педагогічних працівників у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах строком не менше трьох років, отримають одноразову адресну грошову допомогу у п'ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (майже шість тисяч гривень). Рішення про фінансову підтримку молодих педагогів Міністерство освіти і науки України прийняло ще влітку.

Підкреслю, що допомога буде надаватися тільки тим, хто навчався за державним замовленням. На нашому фізико-математичному факультеті таких випускників, а тепер вже молодих фахівців, майже 95 відсотків.

На тих випускників, які побажали самостійно влаштовуватися на роботу в банках, страхових компаніях, фірмах з продажу та обслуговування складної електронної та комп'ютерної техніки вищезгадані виплати не поширюються.

–                  Ви хоч як-небудь відчуваєте, що діє державна програма підтримки студентів, які опановують фізико - математичною освітою?

–                  Звичайно. По-перше, держава виділяє місця для навчання за держзамовленням. А що таке бюджетне місце? Це потужний стимул у вигляді стипендії. По-друге, стипендія у майбутніх учителів математики і фізики становить майже 900 гривень, що на 21 відсоток більше, ніж на інших педагогічних спеціальностях. Це дійсно підтримка. Ми проаналізували за даними сайту vstup.info, що конкурс на спеціальності «математика» і «фізика» цього року був майже такий, як на гірничу справу, переробку копалин, металургію, ливарне виробництво, теплоенергетику та електромеханіку.

–                  Але ж, мабуть, не так просто підготувати сучасного компетентного вчителя з довільно взятого вступника?

–                  У нас ствердження в правильному виборі професії продовжується і під час навчання. Чого варто побувати студенту на практиці вожатим в оздоровчих таборах, або двічі майже по два місяці в школах вчителями! Педагог повинен поєднувати в собі любов до справи і до учнів, тільки тоді він і стане досконалим учителем. Ми пишаємося тим, що наш фізмат закінчив у свій час колишній мер Кривого Рогу, почесний громадянин міста Григорій Гутовський. У Криворізькому національному університеті, та і в Україні, всім відомий наш випускник Сергій Олексійович Семеріков, який став доктором педагогічних наук з теорії та методики навчання інформатики уже в 33 роки. Учителі як сіячі доброго і вічного завжди будуть потрібні в державі, щоб навчати нові покоління молоді.

Тетяна. Крамаренко,

доцент кафедри математики та методики її навчання.

166
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Січень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31