Кафедра математики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

MI11dodnjastudenta1Студенти Криворізького національного університету: «Ми хочемо гідно жити у нашій країні без корупції, без війни, з чесною владою і достойним рівнем добробуту»

Щоб зробити оточуючий нас світ красивішим, студенти групи МІ-11 - однієї з кращих груп Криворізького педагогічного інституту - беруть участь у трудових десантах.

Міжнародний день студентів - щорічне міжнародне свято студентської активності, що відзначається 17 листопада. Історія дня пов'язана з трагічними подіями часів Другої світової війни.

28 жовтня 1939 в окупованій фашистами Чехословаччині празькі студенти та викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю утворення їхньої держави. Підрозділи окупантів розігнали демонстрацію, при цьому був застрелений юний студент-медик. Його похорони знову переросли в акцію протесту. 17 листопада окупанти оточили студентські гуртожитки. Більше 1200 студентів було арештовано і поміщено в концтабір. Дев'ятьох студентів і активістів студентського руху відразу ж стратили без суду, багато хто загинув в катівнях в'язниці. За наказом Гітлера всі чеські вищі навчальні заклади були закриті до кінця війни.
Через два роки після трагічних подій в Лондоні пройшла Міжнародна зустріч студентів, що боролися проти нацизму, на якій було вирішено на честь загиблих щорічно відзначати цю дату як День студента. Сьогодні свято відзначається в багатьох країнах світу. І практично жоден ВНЗ не залишається осторонь від галасливого і довгоочікуваного свята. Українські студенти відзначають цей день офіційно з 1999 року, коли вийшов відповідний Указ Президента.
Починаючи з 21 листопада 2013 року, після оприлюднення рішення тодішнього уряду про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди асоціації України з ЄС, студенти брали активну участь у акціях протесту у Києві на Майдані Незалежності. Тоді на Майдан прийшли журналісти, громадські активісти, опозиційні політичні лідери. Небайдужі люди вийшли на «євромайдани» у Донецьку, Івано-Франківську, Луцьку, Харкові, Хмельницькому та Ужгороді. «Євромайдани» відбулися також в Одесі, Вінниці, Миколаєві, Донецьку, Кривому Розі, Сумах, Харкові та Чернівцях. Серед загиблих і поранених на Майданах, в зоні АТО є чимало студентів. Тобто студентська молодь і нині в авангарді боротьби за права і демократію, за кращу долю для своєї Батьківщини.
Напередодні студентського свята кореспонденти «Університетських новин» побесідували зі студентами фізико-математичного факультету Криворізького педагогічного інституту про роль студентства у сучасному суспільному житті.
MI11dodnjastudenta2- Зараз студенти як ніколи ініціативні, свідомі, активно беруть участь у суспільному та політичному житті країни. Вони розуміють, що наш час прийшов, - говорить студентка 4-го курсу, надзвичайно творча особистість і відмінниця навчанняТетяна Маслова. - Ось цей момент, коли треба усвідомити, що ми - майбутнє нашої нації і ми маємо творити наше майбутнє. Зараз є багато добровольчих організацій, які створили студенти і які успішно працюють, допомагають учасникам АТО, дітям-сиротам, інвалідам. Немало і тих, хто кинув навчання, сім'ю та пішов захищати країну. Свого часу ми виходили на протести, акції та демонстрації. Хоча це і не дуже подобалось керівництву нашого університету. Студенти нічого не бояться, вони готові до радикальних дій, вони готові відстоювати свої інтереси, боротися з несправедливістю. А за студентами підіймаються й інші, ті, хто мовчки сидів і чекав. Ми хочемо гідно жити у нашій країні, країні без корупції, особливо в сфері освіти, без насильств, без війн, з чесною владою і достойним рівнем добробуту. Ми маємо мрії, бажання, певні погляди та гаряче серце, яке і змушує нас боротись. І тому поки інші скаржаться на життя, студенти діють і не зупиняться, доки не досягнуть мети.

MI11dodnjastudenta3- Молодь сьогодні прагне змінити життя в Україні на краще, - підтримує Тетяну її одногрупниця Олена Литвиненко. - Переважна більшість наших студентів обрала здоровий спосіб життя, беруть активну участь у громадському житті, намагаються бути небайдужими до справ, що навколо нас відбуваються. Адже Батьківщина починається з кожного, і власну долю ми в значній мірі творимо самі. Про це потрібно пам'ятати. Тому не достатньо лише самому навчатися добре, отримувати стипендію. Потрібно також допомагати ставати справжніми фахівцями студентам молодших курсів, ділитися власним досвідом з тими, хто цього потребує.

До нашої розмови про роль студентства у суспільному житті долучилися голова студентської ради факультету Олександра Тіунова та капітан баскетбольної команди Ліна Омелюсик - чудові організатори різних студентських заходів на факультеті; студентки Маргарита Віріч, Анісімова Олена, Настя Іванова, Катерина Журба та Яна Рязанцева. Цікаві думки висловили спортсмени і водночас артисти Тетяна Бесараб та Ратушний Олег, завжди спокійна, розсудлива і наполеглива у навчанні Аліна Ахмедуліна, відмінник навчання і просто добра, весела, завжди привітна людина Олександр Різун. Студенти розповідали і про активну участь у різних благодійних акціях, в тому числі для воїнів-учасників АТО, для підтримки дітей-сиріт, у трудових десантах по благоустрою нашого міста. Не обминули теми виховання підростаючого покоління, ролі студентів-педагогів у становленні особистості їх майбутніх учнів.
- Студент - це людина, яка обрала для себе професію з якою буде йти по життю. Саме вибір професії є вирішальною сходинкою в житті людини, - ділиться враженнями Анна Боровик. - Студентські роки - прекрасні. Саме в цей час ти визначаєш напрямок свого розвитку, формуєш цілі, ставиш перед собою завдання, які потрібно вирішити для досягнення поставленої мети. Адже саме педагоги повинні закласти в душі дітей всі необхідні якості, які допоможуть їм знайти свій шлях у житті, стати достойними громадянами України.

MI11dodnjastudenta4Практично усі в групі МІ-11 відзначили як одну з найкращих студенток старосту групи, відмінницю навчання, талановиту і надзвичайно відповідальну дівчинуІрину Грушину. Після об'єднання двох груп, Ірина доклала чимало зусиль для становлення нового колективу, налагодження добрих стосунків у групі. Вона завжди підтримає одногрупника, допоможе у навчанні, надасть слушну пораду.

- Студентські роки найцікавіші та найяскравіші. Згадую численні концерти, ярмарки, вечорниці, у яких брали участь студенти нашої групи, - розповідає Ірина. - А ще від сесії до сесії живуть студенти весело. Цей надзвичайно веселий народ, який прочекавши стипендію цілий місяць, може витратити її за один день і знову чекати... А ще в ніч перед важким екзаменом може відкривати квартирки та кричати відоме студентське заклинання «Халява прийди!» А вже після складання іспиту з радістю всі обдзвонюють знайомих і не тямлять себе від щастя, що вже все минуло. А з іншого боку, студентські роки - це відповідальна пора отримання та накопичення знань та досвіду, підвищення рівня ерудованості та самосвідомості.

MI11dodnjastudenta5

Студенти фізико-математичного факультету підготувати «Українські вечорниці»

 

 Підготувала матеріали доцент кафедри Тетяна Крамаренко.

364
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31