Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання
Факультет іноземних мов

IMG 2c грамотаВітаємо канд. філолог. наук, старшого викладача кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання Захарову Наталію Олександрівну з відзнакою за активну громадянську позицію та участь у конкурсі "Знавці рідного слова", який проводився 18 лютого 2020 року факультетом української філології з нагоди Міжнародного дня рідної мови.

  IMG 6 грамота1

10253

IMG mag 121 січня 2020 року відбулося урочисте вручення дипломів випускникам магістратури факультету іноземних мов. Декан факультету, доктор філолог. наук Варданян М.В,  виступила з вітальним словом та побажала випускникам всього найкращого. Дипломи, за традицією, вручив  ректор університету, професор Шрамко Ярослав Владиславович. З привітальними словами виступили також куратори та викладачі факультету. 

 

 

 

 

 

                                                  IMG mag 2  IMG mag 3

9932

IMG 1 schule   

В рамках зустрічі з учнями 79-ї школи м. Кривого Рогу, організованої 16 грудня 2019 викладачами кафедри Чорною О.В. і Мархевою О.Є., було здійснено віртуальну мандрівку «Мовна мозаїка» та представлено факультет іноземних мов Криворізького педагогічного університету, який надає можливість здобуття гарної освіти та перспективної професії.

Чекаємо на майбутніх абітурієнтів у стінах КДПУ!

9653

IMG школа COLLAGE

 

 

10 грудня 2019 викладачі кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання Чорна О.В. і Мархева О.Є. провели зустріч з учнями 11 класу НТМЛ №16, на якій ознайомили майбутніх випускників із перевагами навчання на факультеті іноземних мов Криворізького державного педагогічного університету. Під час бесіди обговорювались умови вступу, особливості навчального процесу, перспективи працевлаштування після успішного закінчення вишу. Зацікавлення школярів викликала презентація результатів академічного обміну, в якому були задіяні студенти німецького відділення факультету іноземних мов. 

Чекаємо на майбутніх абітурієнтів у стінах КДПУ!  

9610

 IMG a COLLAGE4 грудня 2019 року викладачі кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання та студенти німецького відділення факультету іноземних мов були запрошені на презентацію дослідження, яке презентувала Ліщенко Анастасія, учениця 11 класу КЗШ №103. Тема доповіді: «Лінгвістична стегонографія. Кодування та декодування прихованих текстових повідомлень». Анастасія працює над темою більше одного року під керівництвом кандидата фізико-математичних наук, ст.викладача кафедри математики та прикладної інформатики Мерзликіна П.В. Тема дослідження знаходиться на грані інформатики та філології тому представляє інтерес також і для тих, хто вивчає мову.

IMG 22 V

Стеганогра́фія ‒ (з грец. στεγανός ‒ прихований + γράφω ‒ пишу) ‒ тайнопис, при якому повідомлення, закодоване таким чином, що не виглядає як повідомлення ‒ на відміну від криптографії. Таким чином непосвячена людина принципово не може розшифрувати повідомлення ‒ бо не знає про факт його існування.

Програма Анастасії Ліщенко розроблена з урахуванням особливостей української мови. Вона продемонструвала на прикладах як можна приховувати певну інформацію. Анастасія вважає, що є можливим застосовувати результати її досліджень також і для іноземних мов.

     

9551

FB IMG курс Фаховий мовний курс з журналістики та сторітеллінгу. Фаховий мовний курс пройшов на базі Львівського Національного університету імені Івана Франка з 13-17 листопада 2019 року. 14 студенток із різних міст України взяли участь у фаховому курсі з німецької мови. Серед них була і Кошеленко Анастасія (НАФ-17), студентка третього курсу факультету іноземних мов Криворізького державного педагогічного університету.

Протягом п’яти днів, студенти намагались освоїти професію журналістики через екскурсії по прекрасному місту Лева, воркшопу по написанню статей від Вільгельма Зімерса (німецький редактор журналу «vitamin.de») та майстер-класу від австрійського прес-фотографа Олівера Бадера.

                                 2 курс                    2 курс COLLAGE

Чи вийшло у студенток познайомитись із такою нелегкою професією протягом короткого часу? Так! Всі учасники курсу успішно закріпили отримані знання, написавши статті для німецького журналу, які вийдуть в світ протягом 2020 року та, звісно, отримали сертифікати про вдале проходження мовного курсу.

  

9373

D student Урочисто та весело відсвяткували студенти ФІМ та запрошені на свято викладачі 18 листопада Міжнародний день студентів. Під час урочистої частини були вручені студентам нагороди. Ми вітаємо Дікарева Сергія, який отримав нагороду «Зірка ФІМ» у номінації «За спортивні досягнення».

d student COLLAGE

Студенти знову дивували своїми талантами. Дуже цікавою стала фото-презентація студентських років викладачів, яку підготувала старший викладач кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання Чорна Ольга Володимирівна.

Свято вдалося. Ще довго лунала музика та веселощі у стінах гуманітарного корпусу КДПУ.

 

9308

IMG 14орнаВітаємо Чорну Ольгу Володимирівну, кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання за високу відзнаку її роботи! IMG c4орна

Сьогодні, 03 жовтня 2019 року на урочистостях, присвячених Дню працівника освіти, вона була нагороджена грамотою за високий професіоналізм, багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у справу підготовки висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність, активну участь у громадському житті університету та з нагоди професійного свята. ВІТАЄМО!!!

  

8775

4еерная     

27 вересня 2019 року о 09.00 к.пед.наук, ст.викладач Чорна Ольга Володимирівна провела відкриту лекцію з дисципліни «Методика викладання іноземної мови у профільній школі» в групі магістрів. Тема заняття: «Зміст навчання німецької мови у профільних школах та профільних класах, у вищій школі (мовні і немовні спеціальності). Базові документи та характеристика програм». 

Тема лекції  дуже актуальна та має велике практичне значення у зв’язку з освітніми реформами, що мають місце у сучасній Україні. Виклад матеріалу характеризувався чіткістю, логічністю і цілісністю структури, науковістю матеріалу, відповідає окресленим меті й завданням   л4ернаяc V COLLAGEекції.

Під час лекції було використано технічні засоби навчання (ноутбук, проектор), що дало змогу унаочнити викладений матеріал. Слайди, що супроводжували виклад матеріалу висвітлювали ключові моменти, окреслювали основні поняття даної теми, що забезпечило вищий рівень усвідомленого сприйняття студентами викладеного матеріалу. При цьому декілька слайдів містили додаткову інформацію, на сприйняття якої викладач не виділив час, а тому ці моменти залишились поза увагою студентів.

Активності й сконцентрованості студентів на лекції сприяло також використання викладачем елементів евристичної бесіди і прикладів, узятих безпосередньо з життєвих ситуацій. Крім того, евристична бесіда та приклади з життя пожвавили виклад матеріалу, надали лекції більшої динамічності.

Дуже доречною була демонстрація документів, що висвітлювали вимоги МОН до програм іноземних мов, і власне прикладів типових програм для базової і профільної школи. Студентам було запропоновано проаналізувати й порівняти зміст останніх, що викликало в них жвавий інтерес й активну участь.

8740

зах COLLAGE

Рік французької мови в Україні виявився дуже насиченим і цікавим. Завершальною подією стали Професійні Дні французької мови в Україні, організовані Французьким Посольством спільно з Французьким Інститутом в Україні з 13 по 15 червня на базі Французької міжнародної школи в м.Київ, Пуща Водиця. У заході взяли участь 150 франкофонів не лише із України, а також із Молдови, Польщі, Болгарії і Білорусії. Серед запрошених була викладач нашої кафедри Захарова Н. О. За її словами, програма була дуже цікава, різноманітна і насичена інформацією, знайомствами, емоціями. Захід передбачав низку семінарів, присвячених міжнародному співробітництву з французькими закладами освіти, роботі з електронними навчальними ресурсами, зокрема каналом TV5 Monde, радіо RFI, журналом Français facile, а також презентацію різноманітних форм навчання. 20 зах COLLAGE

Крім того, учасники мали змогу поспілкуватися й обмінятися досвідом під час перерви між семінарами.  По завершенні учасники висловили побажання зустрічатися частіше на заходах подібного формату,  оскільки вони є дійсно корисними і сприяють укріпленню франкофонії у світі.

8192
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29