Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання
Факультет іноземних мов

IMG 41c ooВперше студенти факультету іноземних мов, які цікавляться французькою мовою і культурою, мали змогу долучитися до такого заходу як «Французька весна в Україні». Протягом двох тижнів проводилися заходи в рамках цієї події. Організацію заходів, їх підготовку та проведення взяла на себе кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання Захарова Наталія Олександрівна. Охоче, з наснагою та неабиякою фантазією їй допомагали студенти групи НАФ-16, АНФ-17 та всі бажаючи, хто цікавиться французькою та вважає себе франкофоном.IMG 20 zach

З 3 по 17 квітня 2019 р. проводилися цікаві та захоплюючі заходи. Розпочато було «Французьку весну» творчим конкурсом «Connaissez-vous la France?». Захід зібрав багато студентів та викладачів факультету іноземних мов і зразу стало зрозуміло, що тих, хто цікавиться французькою серед нас більше, ніж ми очікували! Нас закружила та заворожила своєю романтикою справжня французька весна. Протягом цих днів ми мали змогу переглянути, підготовлену студентами групи АНФ-17, презентацію «Музика і кіно» та фільм «Les parapluies de Cherbourg» («Шербурзькі парасольки») (1964) в оригіналі а також мультфільм «UN MONSTRE A PARIS».

Нас зачарувала вистава «Кольоровий вечір» своєю оригінальністю та динамічністю, під час якої студенти продемонстрували свої творчі здібності й знання. З інтересом та азартом у виставі приймали участь і глядачі, допомагаючи учасникам розв’язувати складні завдання.

IMG 20190417 140524 COLLAGEПід час заключного святкового концерту, на який із задоволенням прийшли учні 8-11 класів Криворізької гімназії №95 та КЗШ №71, лунала, відома нам усім, французька музика та неповторна французька вимова. Студенти демонстрували веселі сценки, танцювали, читали вірші, звучала жива музика. КОНЦЕРТ ЗАВЕРШИВСЯ, А ВЕСНА, НАВІЯНА НАМ, ТА ВЕСЕЛИЙ НАСТРІЙ ЗАЛИШИВСЯ!

IMG 20190417 140922 COLLAGE IMG 20111111 COLLAGE

 

 

 

7583

IMG766 COLLAGEЗавершилася перша виробнича педагогічна практика НАФ-15. У понеділок 25 березня 2019 року студенти звітували про результати педагогічної виробничої практики, яку вони проходили у середніх освітніх закладах Кривого Рогу.

На звітній конференції були присутні керівники педагогічної практики – Гончар О.М. (кафедра англійської мови з методикою викладання), Мельнічук І.В. (кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання), Міщерякова Н.П. (кафедра російської філології і зарубіжної літератури), групові методисти та методисти з кафедри психології та педагогіки. Методисти поділилися враженнями щодо роботи студентів-практикантів та оголосили оцінки.

IMG COLLAGE

Робота студентів-практикантів цього року була оцінена позитивно, дуже багато було отримано оцінок «добре» та «відмінно». Але з боку методистів були нарікання на не вчасно підготовлену звітну документацію, що не дало змогу на конференції оголосити всі оцінки.

Студенти за допомогою фото-звіту поділилися враженнями та проблемами, з якими стикнулися під час проходження виробничої практики. Завантажити фото-звіт.

   

7331

IMG 1eCOLLAGE

23 лютого 2019 року учні випускних класів міста Кривого Рогу та Криворізького району мали можливість прийняти участь у моніторинговому тестуванні з німецької та французької мови, яке було організовано викладачами кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання на базі КДПУ.

Пробне тестування мало на меті ознайомити випускників із процедурою проведення незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, різними формами завдань. Учні навчилися розрахувати час на виконання завдань, та мали можливість потренуватися в заповненні бланків відповідей, визначити власний рівень знань з іноземної мови та скорегувати свою подальшу підготовку до ЗНО.

IMG 70f

Організацію заходу та розробку тестів для моніторингового тестування взяли на себе досвідчені викладачі кафедри німецької мови і літератури з МВ – канд. пед. наук Дрогайцев О.І., канд. філолог. наук Захарова Наталія Олександрівна., канд. пед. наук Чорна О.В. та ст. викладач І.В.Мельничук

 

РЕЗУЛЬТАТИ МОНІТОРИНГОВОГО ТЕСТУВАННЯ З ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ:

Плешивцева Ірина: аудіювання - 11, читання - 16, використання мови - 16, письмо - 10. Загальна кількість балів - 53. У перерахуванні зо 200-бальною шкалою Ірина набрала 147 балів.

  

РЕЗУЛЬТАТИ МОНІТОРИНГОВОГО ТЕСТУВАННЯ З НІМЕЦЬКОЇ МОВИ:

 

 

№      

п/п

      Індивідуальний код

учасника

        Аудіювання

      Читання

      Використання

мови

      Письмо

      Всього

      За 200-бальною

шкалою

1

 

6946

15

13

15

6

49

136

2

 

6990

16

19

19

11

65

181

3

 

8442

14

11

12

9

46

128

4

 

2621

12

18

18

5

53

147

5

 

4410

10

7

6

6

29

81

6

 

0521

10

9

1

0

20

56

7

 

5362

7

14

18

6

45

125

8

 

0722

12

9

9

4

34

94

9

 

7242

9

8

6

0

23

64

10

 

7972

13

17

13

10

53

147

 

Максимальна

кількість балів

 

16

 

22

 

20

 

14

 

72

 

200

7026

ШАНОВНІ АБІТУРІЄНТИ!

На базі Криворізького державного педагогічного університету у гуманітарному корпусі 23 лютого 2019 року відбудеться моніторингове тестування з німецької мови. Реєстрація абітурієнтів, що подали електронні заяви, відбуватиметься на І поверсі гуманітарного корпусу (вул.Героїв АТО, 79а) з 9.30 до 9.50. Час проведення тренувального тестування з 10.10 по 12.40 аудиторія 112.

6958

IMG 2422 COLLAGE За ініціативи Управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради й комунального закладу «Інноваційно-методичний центр» Криворізької міської ради на базі Криворізької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №71 18 січня 2019 року було проведено перший (міський) етап всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України «Лінгва».

Щорічний конкурс проводиться з метою пошуку талановитої молоді та створення умов для підтримки й розвитку лінгвістичних здібностей учнів. В рамках профорієнтаційної роботи кафедри вчителям німецької мови та учням шкіл міста надається консультаційна допомога щодо підготовки учнівських наукових робіт МАН. «Лінгва» є не лише прекрасним «святом розуму й науки», а й чудовою нагодою для спілкування, що може посприяти професійному й суспільному самовизначенню дітей та підлітків.

Учасниками конкурсу стали учні 9-11 класів шкіл, ліцеїв і гімназій міста, які займаються дослідницькою діяльністю. До уваги журі, членами якого стали Устінова В. О. та Чорна О. В. (відділення: Мовознавство. Німецька мова), було представлено роботи молодих науковців, які роблять свої перші кроки на тернистому шляху науки. Переможці конкурсу будуть представляти наше місто на наступному обласному етапі.

IMG 2419

Особливий привід пишатись отримала сьогодні викладач кафедри Мархева О. Є., як науковий керівник цьогорічного переможця міського етапу, Кондрашова Дмитра.

 

6675

magg 19

Нарешті ця мить настала! 16 січня 2019 року відбулося урочисте вручення дипломів випускникам магістратури факультету іноземних мов. Штельмах Галина Борисівна, декан факультету, виступила з вітальним словом та побажала випускникам всього найкращого. Дипломи, за традицією, вручив ректор університету, професор Шрамко Ярослав Владиславович. З привітальними словами виступили куратори та викладачі факультету.

З привітальним словом виступила також куратор групи магістрів Хорошилова Наталія Володимирівна: «Дорогі випускники! Ви подолали нелегкий шлях та досягли мети, до якої йшли п’ять з половиною років. Та ось настав той момент, коли ви отримали диплом. Але доросле життя продовжується, починається його новий етап. Хочу побажати вам ставити інші цілі та досягати їх. Вірте в себе, надійтеся на краще, будьте оптимістами та почесно несіть звання вчителя! Самовдосконалюйтесь, бо професія, яку ви обрали, потребує постійної роботи над собою. Досягайте успіхів у професії, будуйте особисте життя! Родина – одна з найважливіших складових нашого життя. А ще хочу побажати вам – не забувайте свою alma mater, викладачів, які вкладали свою душу, щоб навчити вас. Успіхів, натхнення та всього самого найкращого!» Викладачі кафедри німецької мови і літератури з МВ приєднуються до побажань куратора та сподіваються, що ви станете гідними фахівцями, якими ми будемо пишатися.

IMG 66e

Студенти також привітали наших випускників та приготували для них святковий концерт.

IMG df1 5 COLLAGE

   

6662

m 18

1 листопада 2018 року магістри НАФ-м-17 звітували про результати педагогічної виробничої практики, яку вони проходили у середніх освітніх закладах.

На звітній конференції були присутні керівники педагогічної практики – Гончар О.М. (кафедра англійської мови з методикою викладання), Мельнічук І.В. (кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання), Міщерякова Н.П. (кафедра російської філології і зарубіжної літератури), групові методисти та методисти з кафедри психології та педагогіки. Методисти поділилися враженнями щодо роботи студентів-практикантів та оголосили оцінки. 2018110

 

  

Робота студентів-практикантів цього року була оцінена на «добре» та «відмінно». Була висловлена подяка за добру роботу та вчасно підготовлену звітну документацію. Не обійшли увагою роботу наших студентів і адміністрація закладів, де вони працювали, які оцінили їх роботу сумлінною і кваліфікованою. 

 

 

mag 18

 

 

 

Студенти за допомогою презентації поділилися враженнями та проблемами з якими стикнулися під час проходження виробничої практики та продемонстрували дуже цікавий фото-звіт. Завантажити презентацію

   

6024

20181011 111011 COLLAGE

 

Знову до Криворізького педуніверситету завітав лектор Німецької служби академічних обмінів. 11 жовтня студенти факультету іноземних мов зустрічалися з Ніною Креєр, представником DAAD Чорноморського національного університету імені П.Могили.

 

Німецька служба академічних обмінів – це об’єднання німецьких вишів та студентських організацій. Вона сприяє інтернаціоналізації німецьких вищих навчальних закладів, зміцненню германістики та німецької мови за кордоном, та  надає змогу молоді з різних країн набути досвід закордонного стажування з метою навчання або досліджень.

   20181011 125845 COLLAGE

Ніна Креєр вперше відвідала Криворізький державний педагогічний університет. На зустрічі зі студентами вона розповіла про існуючі проекти та стипендіальні програми DAAD, познайомила з правилами оформлення заяв для участі у стипендіальних програмах. У другій половині дня студенти факультету іноземних мов мали змогу пройти мовний тест на рівень володіння німецької мови.

5806

3 серпня 2018 року до нашого університету завітав з візитом викладач кафедри іноземних мов університету міста Пардубіце (Чехія) пан Ян Чапик. Після зустрічі з керівництвом він відвідав кафедру німецької мови і літератури з методикою викладання, познайомився з викладачами кафедри, навчальними планами та поділився перспективами подальшого міжнародного співробітництва на майбутнє.

 135515

4 серпня у актовому залі гуманітарного корпусу відбулася зустріч пана Чапика зі студентами, які вивчають німецьку мову. До уваги всім бажаючим були представлені програми університету Пардубіце, розроблені разом з центром освіти Німеччини для тих, хто бажає покращити свої знання з німецької мови у рамках програми мобільності Erasmus+ за напрямком КА1.

IMG 82995 COLLAGE

За цією програмою троє студентів нашого університету пройшли цього літа інтенсивний курс: Антонова Вероніка, Соломка Ольга та Оліфер Олена.20180904 110519 Організацією цих курсів і займався пан Чапик.

Враження студентів незабутні, вони із захватом розповідали: «З 13 по 24 серпня 2018 року ми мали можливість пройти літній інтенсивний курс в університеті Пардубіце (Чехія). Це була неймовірна подія для нас усіх. Кожного дня ми дізнавалися про щось нове від наших численних викладачів. Університет у Пардубіце – дуже великий і сучасний та відомий в Чехії. Там навчається багато іноземців. Цей курс був інтернаціональний. Знайомство з новими людьми з різних країн та можливість попрактикуватися у німецькій і не тільки мові – великий плюс цього курсу. Те що цей курс проходив влітку, дало змогу нам відвідати дуже багато екскурсій, завдяки яким ми отримали інформацію про місто Пардубіце та про цікаві та видатні місця цього краю. Завдяки курсу ми дізналися багато нових методів, технологій викладання. Також отримали досвід синхронного та послідовного перекладу і дізналися традиції та історію Чехії ближче». 

IMG 0732 COLLAGEIMG 0167IMG 1626 COLLAGE

Ми впевнені, що наша співпраця з університетом Пардубіце буде продуктивно продовжуватися, що сприятиме академічній мобільності наших студентів і викладачів та створенню спільних академічних програм. Перед нашим університетом відкриваються нові перспективи у співпраці з зарубіжними вишами. Обмін викладачами і студентами забезпечує органічне входження української системи освіти в міжнародний освітній простір.

5479

кол pokrov

17 травня 2018 року викладачі  кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання КДПУ Літвінова Н.В., Яцик О.П. приймали участь у щорічному профорієнтаційному заході «Фестиваль професій»,  який проходив у м. Покров.

 Фестиваль проводився «Інтелектуальним центром» регіональної громадської організації «Берегиня» при підтримці органів міської влади м. Покров з метою розширення інформованості учнів шкіл міста про професії і професійні вимоги, збагачення уявлення учнів про світ професій та їхні особливості, формування осмисленого підходу до вибору професії.

009 1

На фестивалі були присутні учні 9-11 класів закладів освіти міста, представники вищих навчальних закладів України, представники ЦПППРК м. Покров, представники підприємств міста, представники міського центру зайнятості.

 

В рамках фестивалю було проведено презентацію вищого навчального закладу (оформлення виставки, презентація матеріалів, виступ з презентацією, спілкування з учнями, вчителями, представниками міського центру зайнятості).

  

5076
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31