Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання
Факультет іноземних мов

IMG 14орнаВітаємо Чорну Ольгу Володимирівну, кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання за високу відзнаку її роботи! IMG c4орна

Сьогодні, 03 жовтня 2019 року на урочистостях, присвячених Дню працівника освіти, вона була нагороджена грамотою за високий професіоналізм, багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у справу підготовки висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність, активну участь у громадському житті університету та з нагоди професійного свята. ВІТАЄМО!!!

  

8775

4еерная     

27 вересня 2019 року о 09.00 к.пед.наук, ст.викладач Чорна Ольга Володимирівна провела відкриту лекцію з дисципліни «Методика викладання іноземної мови у профільній школі» в групі магістрів. Тема заняття: «Зміст навчання німецької мови у профільних школах та профільних класах, у вищій школі (мовні і немовні спеціальності). Базові документи та характеристика програм». 

Тема лекції  дуже актуальна та має велике практичне значення у зв’язку з освітніми реформами, що мають місце у сучасній Україні. Виклад матеріалу характеризувався чіткістю, логічністю і цілісністю структури, науковістю матеріалу, відповідає окресленим меті й завданням   л4ернаяc V COLLAGEекції.

Під час лекції було використано технічні засоби навчання (ноутбук, проектор), що дало змогу унаочнити викладений матеріал. Слайди, що супроводжували виклад матеріалу висвітлювали ключові моменти, окреслювали основні поняття даної теми, що забезпечило вищий рівень усвідомленого сприйняття студентами викладеного матеріалу. При цьому декілька слайдів містили додаткову інформацію, на сприйняття якої викладач не виділив час, а тому ці моменти залишились поза увагою студентів.

Активності й сконцентрованості студентів на лекції сприяло також використання викладачем елементів евристичної бесіди і прикладів, узятих безпосередньо з життєвих ситуацій. Крім того, евристична бесіда та приклади з життя пожвавили виклад матеріалу, надали лекції більшої динамічності.

Дуже доречною була демонстрація документів, що висвітлювали вимоги МОН до програм іноземних мов, і власне прикладів типових програм для базової і профільної школи. Студентам було запропоновано проаналізувати й порівняти зміст останніх, що викликало в них жвавий інтерес й активну участь.

8740

зах COLLAGE

Рік французької мови в Україні виявився дуже насиченим і цікавим. Завершальною подією стали Професійні Дні французької мови в Україні, організовані Французьким Посольством спільно з Французьким Інститутом в Україні з 13 по 15 червня на базі Французької міжнародної школи в м.Київ, Пуща Водиця. У заході взяли участь 150 франкофонів не лише із України, а також із Молдови, Польщі, Болгарії і Білорусії. Серед запрошених була викладач нашої кафедри Захарова Н. О. За її словами, програма була дуже цікава, різноманітна і насичена інформацією, знайомствами, емоціями. Захід передбачав низку семінарів, присвячених міжнародному співробітництву з французькими закладами освіти, роботі з електронними навчальними ресурсами, зокрема каналом TV5 Monde, радіо RFI, журналом Français facile, а також презентацію різноманітних форм навчання. 20 зах COLLAGE

Крім того, учасники мали змогу поспілкуватися й обмінятися досвідом під час перерви між семінарами.  По завершенні учасники висловили побажання зустрічатися частіше на заходах подібного формату,  оскільки вони є дійсно корисними і сприяють укріпленню франкофонії у світі.

8192

IMG 6 черн  IMG f4 чеерн

27 червня 2019 року у виконкомі Металургійної районної в місті ради відбувся урочистий прийом кращої молоді району та святкова програма «Молодіжний  Олімп України» з нагоди Дня молоді й Дня Конституції України. 
Почесною грамотою за ініціативність, активну участь у громадському житті району й особистий внесок у розвиток молодіжного руху отримали викладачі кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання КДПУ Мархева О.Є. та Чорна О.В.

IMG 78 черн

8188

IMG 8e мар

 IMG 49 мар

Вітаємо Мархєву Оксану Євгенівну, старшого викладача кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання КДПУ, лауреата міського фестивалю для обдарованої учнівської молоді «Інтелектуали Криворіжжя - 2019» у номінації «Педагог-наставник» з врученням диплому!

8187

IMG 41c ooВперше студенти факультету іноземних мов, які цікавляться французькою мовою і культурою, мали змогу долучитися до такого заходу як «Французька весна в Україні». Протягом двох тижнів проводилися заходи в рамках цієї події. Організацію заходів, їх підготовку та проведення взяла на себе кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання Захарова Наталія Олександрівна. Охоче, з наснагою та неабиякою фантазією їй допомагали студенти групи НАФ-16, АНФ-17 та всі бажаючи, хто цікавиться французькою та вважає себе франкофоном.IMG 20 zach

З 3 по 17 квітня 2019 р. проводилися цікаві та захоплюючі заходи. Розпочато було «Французьку весну» творчим конкурсом «Connaissez-vous la France?». Захід зібрав багато студентів та викладачів факультету іноземних мов і зразу стало зрозуміло, що тих, хто цікавиться французькою серед нас більше, ніж ми очікували! Нас закружила та заворожила своєю романтикою справжня французька весна. Протягом цих днів ми мали змогу переглянути, підготовлену студентами групи АНФ-17, презентацію «Музика і кіно» та фільм «Les parapluies de Cherbourg» («Шербурзькі парасольки») (1964) в оригіналі а також мультфільм «UN MONSTRE A PARIS».

Нас зачарувала вистава «Кольоровий вечір» своєю оригінальністю та динамічністю, під час якої студенти продемонстрували свої творчі здібності й знання. З інтересом та азартом у виставі приймали участь і глядачі, допомагаючи учасникам розв’язувати складні завдання.

IMG 20190417 140524 COLLAGEПід час заключного святкового концерту, на який із задоволенням прийшли учні 8-11 класів Криворізької гімназії №95 та КЗШ №71, лунала, відома нам усім, французька музика та неповторна французька вимова. Студенти демонстрували веселі сценки, танцювали, читали вірші, звучала жива музика. КОНЦЕРТ ЗАВЕРШИВСЯ, А ВЕСНА, НАВІЯНА НАМ, ТА ВЕСЕЛИЙ НАСТРІЙ ЗАЛИШИВСЯ!

IMG 20190417 140922 COLLAGE IMG 20111111 COLLAGE

 

 

 

7583

IMG 1eCOLLAGE

23 лютого 2019 року учні випускних класів міста Кривого Рогу та Криворізького району мали можливість прийняти участь у моніторинговому тестуванні з німецької та французької мови, яке було організовано викладачами кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання на базі КДПУ.

Пробне тестування мало на меті ознайомити випускників із процедурою проведення незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, різними формами завдань. Учні навчилися розрахувати час на виконання завдань, та мали можливість потренуватися в заповненні бланків відповідей, визначити власний рівень знань з іноземної мови та скорегувати свою подальшу підготовку до ЗНО.

IMG 70f

Організацію заходу та розробку тестів для моніторингового тестування взяли на себе досвідчені викладачі кафедри німецької мови і літератури з МВ – канд. пед. наук Дрогайцев О.І., канд. філолог. наук Захарова Наталія Олександрівна., канд. пед. наук Чорна О.В. та ст. викладач І.В.Мельничук

 

7026

IMG 2422 COLLAGE За ініціативи Управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради й комунального закладу «Інноваційно-методичний центр» Криворізької міської ради на базі Криворізької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №71 18 січня 2019 року було проведено перший (міський) етап всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України «Лінгва».

Щорічний конкурс проводиться з метою пошуку талановитої молоді та створення умов для підтримки й розвитку лінгвістичних здібностей учнів. В рамках профорієнтаційної роботи кафедри вчителям німецької мови та учням шкіл міста надається консультаційна допомога щодо підготовки учнівських наукових робіт МАН. «Лінгва» є не лише прекрасним «святом розуму й науки», а й чудовою нагодою для спілкування, що може посприяти професійному й суспільному самовизначенню дітей та підлітків.

Учасниками конкурсу стали учні 9-11 класів шкіл, ліцеїв і гімназій міста, які займаються дослідницькою діяльністю. До уваги журі, членами якого стали Устінова В. О. та Чорна О. В. (відділення: Мовознавство. Німецька мова), було представлено роботи молодих науковців, які роблять свої перші кроки на тернистому шляху науки. Переможці конкурсу будуть представляти наше місто на наступному обласному етапі.

IMG 2419

Особливий привід пишатись отримала сьогодні викладач кафедри Мархева О. Є., як науковий керівник цьогорічного переможця міського етапу, Кондрашова Дмитра.

 

6675

magg 19

Нарешті ця мить настала! 16 січня 2019 року відбулося урочисте вручення дипломів випускникам магістратури факультету іноземних мов. Штельмах Галина Борисівна, декан факультету, виступила з вітальним словом та побажала випускникам всього найкращого. Дипломи, за традицією, вручив ректор університету, професор Шрамко Ярослав Владиславович. З привітальними словами виступили куратори та викладачі факультету.

З привітальним словом виступила також куратор групи магістрів Хорошилова Наталія Володимирівна: «Дорогі випускники! Ви подолали нелегкий шлях та досягли мети, до якої йшли п’ять з половиною років. Та ось настав той момент, коли ви отримали диплом. Але доросле життя продовжується, починається його новий етап. Хочу побажати вам ставити інші цілі та досягати їх. Вірте в себе, надійтеся на краще, будьте оптимістами та почесно несіть звання вчителя! Самовдосконалюйтесь, бо професія, яку ви обрали, потребує постійної роботи над собою. Досягайте успіхів у професії, будуйте особисте життя! Родина – одна з найважливіших складових нашого життя. А ще хочу побажати вам – не забувайте свою alma mater, викладачів, які вкладали свою душу, щоб навчити вас. Успіхів, натхнення та всього самого найкращого!» Викладачі кафедри німецької мови і літератури з МВ приєднуються до побажань куратора та сподіваються, що ви станете гідними фахівцями, якими ми будемо пишатися.

IMG 66e

Студенти також привітали наших випускників та приготували для них святковий концерт.

IMG df1 5 COLLAGE

   

6662

кол pokrov

17 травня 2018 року викладачі  кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання КДПУ Літвінова Н.В., Яцик О.П. приймали участь у щорічному профорієнтаційному заході «Фестиваль професій»,  який проходив у м. Покров.

 Фестиваль проводився «Інтелектуальним центром» регіональної громадської організації «Берегиня» при підтримці органів міської влади м. Покров з метою розширення інформованості учнів шкіл міста про професії і професійні вимоги, збагачення уявлення учнів про світ професій та їхні особливості, формування осмисленого підходу до вибору професії.

009 1

На фестивалі були присутні учні 9-11 класів закладів освіти міста, представники вищих навчальних закладів України, представники ЦПППРК м. Покров, представники підприємств міста, представники міського центру зайнятості.

 

В рамках фестивалю було проведено презентацію вищого навчального закладу (оформлення виставки, презентація матеріалів, виступ з презентацією, спілкування з учнями, вчителями, представниками міського центру зайнятості).

  

5076
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Листопад 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30