Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання
Факультет іноземних мов

magg 19

Нарешті ця мить настала! 16 січня 2019 року відбулося урочисте вручення дипломів випускникам магістратури факультету іноземних мов. Штельмах Галина Борисівна, декан факультету, виступила з вітальним словом та побажала випускникам всього найкращого. Дипломи, за традицією, вручив ректор університету, професор Шрамко Ярослав Владиславович. З привітальними словами виступили куратори та викладачі факультету.

З привітальним словом виступила також куратор групи магістрів Хорошилова Наталія Володимирівна: «Дорогі випускники! Ви подолали нелегкий шлях та досягли мети, до якої йшли п’ять з половиною років. Та ось настав той момент, коли ви отримали диплом. Але доросле життя продовжується, починається його новий етап. Хочу побажати вам ставити інші цілі та досягати їх. Вірте в себе, надійтеся на краще, будьте оптимістами та почесно несіть звання вчителя! Самовдосконалюйтесь, бо професія, яку ви обрали, потребує постійної роботи над собою. Досягайте успіхів у професії, будуйте особисте життя! Родина – одна з найважливіших складових нашого життя. А ще хочу побажати вам – не забувайте свою alma mater, викладачів, які вкладали свою душу, щоб навчити вас. Успіхів, натхнення та всього самого найкращого!» Викладачі кафедри німецької мови і літератури з МВ приєднуються до побажань куратора та сподіваються, що ви станете гідними фахівцями, якими ми будемо пишатися.

IMG 66e

Студенти також привітали наших випускників та приготували для них святковий концерт.

IMG df1 5 COLLAGE

   

6662

m 18

1 листопада 2018 року магістри НАФ-м-17 звітували про результати педагогічної виробничої практики, яку вони проходили у середніх освітніх закладах.

На звітній конференції були присутні керівники педагогічної практики – Гончар О.М. (кафедра англійської мови з методикою викладання), Мельнічук І.В. (кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання), Міщерякова Н.П. (кафедра російської філології і зарубіжної літератури), групові методисти та методисти з кафедри психології та педагогіки. Методисти поділилися враженнями щодо роботи студентів-практикантів та оголосили оцінки. 2018110

 

  

Робота студентів-практикантів цього року була оцінена на «добре» та «відмінно». Була висловлена подяка за добру роботу та вчасно підготовлену звітну документацію. Не обійшли увагою роботу наших студентів і адміністрація закладів, де вони працювали, які оцінили їх роботу сумлінною і кваліфікованою. 

 

 

mag 18

 

 

 

Студенти за допомогою презентації поділилися враженнями та проблемами з якими стикнулися під час проходження виробничої практики та продемонстрували дуже цікавий фото-звіт. Завантажити презентацію

   

6024

20181011 111011 COLLAGE

 

Знову до Криворізького педуніверситету завітав лектор Німецької служби академічних обмінів. 11 жовтня студенти факультету іноземних мов зустрічалися з Ніною Креєр, представником DAAD Чорноморського національного університету імені П.Могили.

 

Німецька служба академічних обмінів – це об’єднання німецьких вишів та студентських організацій. Вона сприяє інтернаціоналізації німецьких вищих навчальних закладів, зміцненню германістики та німецької мови за кордоном, та  надає змогу молоді з різних країн набути досвід закордонного стажування з метою навчання або досліджень.

   20181011 125845 COLLAGE

Ніна Креєр вперше відвідала Криворізький державний педагогічний університет. На зустрічі зі студентами вона розповіла про існуючі проекти та стипендіальні програми DAAD, познайомила з правилами оформлення заяв для участі у стипендіальних програмах. У другій половині дня студенти факультету іноземних мов мали змогу пройти мовний тест на рівень володіння німецької мови.

5806

3 серпня 2018 року до нашого університету завітав з візитом викладач кафедри іноземних мов університету міста Пардубіце (Чехія) пан Ян Чапик. Після зустрічі з керівництвом він відвідав кафедру німецької мови і літератури з методикою викладання, познайомився з викладачами кафедри, навчальними планами та поділився перспективами подальшого міжнародного співробітництва на майбутнє.

 135515

4 серпня у актовому залі гуманітарного корпусу відбулася зустріч пана Чапика зі студентами, які вивчають німецьку мову. До уваги всім бажаючим були представлені програми університету Пардубіце, розроблені разом з центром освіти Німеччини для тих, хто бажає покращити свої знання з німецької мови у рамках програми мобільності Erasmus+ за напрямком КА1.

IMG 82995 COLLAGE

За цією програмою троє студентів нашого університету пройшли цього літа інтенсивний курс: Антонова Вероніка, Соломка Ольга та Оліфер Олена.20180904 110519 Організацією цих курсів і займався пан Чапик.

Враження студентів незабутні, вони із захватом розповідали: «З 13 по 24 серпня 2018 року ми мали можливість пройти літній інтенсивний курс в університеті Пардубіце (Чехія). Це була неймовірна подія для нас усіх. Кожного дня ми дізнавалися про щось нове від наших численних викладачів. Університет у Пардубіце – дуже великий і сучасний та відомий в Чехії. Там навчається багато іноземців. Цей курс був інтернаціональний. Знайомство з новими людьми з різних країн та можливість попрактикуватися у німецькій і не тільки мові – великий плюс цього курсу. Те що цей курс проходив влітку, дало змогу нам відвідати дуже багато екскурсій, завдяки яким ми отримали інформацію про місто Пардубіце та про цікаві та видатні місця цього краю. Завдяки курсу ми дізналися багато нових методів, технологій викладання. Також отримали досвід синхронного та послідовного перекладу і дізналися традиції та історію Чехії ближче». 

IMG 0732 COLLAGEIMG 0167IMG 1626 COLLAGE

Ми впевнені, що наша співпраця з університетом Пардубіце буде продуктивно продовжуватися, що сприятиме академічній мобільності наших студентів і викладачів та створенню спільних академічних програм. Перед нашим університетом відкриваються нові перспективи у співпраці з зарубіжними вишами. Обмін викладачами і студентами забезпечує органічне входження української системи освіти в міжнародний освітній простір.

5479

кол pokrov

17 травня 2018 року викладачі  кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання КДПУ Літвінова Н.В., Яцик О.П. приймали участь у щорічному профорієнтаційному заході «Фестиваль професій»,  який проходив у м. Покров.

 Фестиваль проводився «Інтелектуальним центром» регіональної громадської організації «Берегиня» при підтримці органів міської влади м. Покров з метою розширення інформованості учнів шкіл міста про професії і професійні вимоги, збагачення уявлення учнів про світ професій та їхні особливості, формування осмисленого підходу до вибору професії.

009 1

На фестивалі були присутні учні 9-11 класів закладів освіти міста, представники вищих навчальних закладів України, представники ЦПППРК м. Покров, представники підприємств міста, представники міського центру зайнятості.

 

В рамках фестивалю було проведено презентацію вищого навчального закладу (оформлення виставки, презентація матеріалів, виступ з презентацією, спілкування з учнями, вчителями, представниками міського центру зайнятості).

  

5076

 daad 9

Пропонуємо познайомитися з презентацією лектора Седрика Райхеля

«Німецька мова в глобалізованому світі та чому англійської мови не достатньо»

«Deutsch in der globalen  Welt & warum Englisch alleine nicht reicht». Завантажити

У презентації лектор відповідає на питання: «Навіщо вивчати німецьку мову?». Ми впевнені, що подана інформація буде цікавою для всіх, хто планує вивчати німецьку мову.

 

5041

29-30 березня 2018 року у Криворізькому державному педагогічному університеті відбулася низка спільних заходів Німецької служби академічних обмінів (DAAD) та нашого університету в рамках відзначення Німецько-Українського року мов. Відкриття заходу відбулося 29 березня у конференц-залі головного корпусу. З вступною промовою виступили ректор університету Я.В.Шрамко, проректор з наукової роботи В.А.Гаманюк та керівник відділу міжнародних зв’язків КДПУ В.О.Турський.

 

daad 1daad 2   

Програма заходу передбачала презентації, тренінги для студентів та вчителів німецької мови шкіл Кривого Рогу, мовне тестування, вікторину, презентацію підручника DU 4. 

daad 3 daad 4

На два дні Криворізький педагогічний університет став домівкою німецької мови та осередком студентської мобільності.

daad 5daad 6

Наприкінці другого дня роботи студенти мали можливість прийняти участь у країнознавчій вікторині та познайомитися з випуском четвертої частини підручника DU, представленого одним із авторів – завідувачем кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання, кандидатом філологічних наук, доцентом Г.М.Мельничук.  

daad 7daad 8

Захід було висвітлено також у засобах масової інформації.

 

  

4457

1123 березня 2018 року студенти четвертого кусу факультету іноземних мов звітували про результати своєї першої виробничої педагогічної практики.

Педагогічна практика посідає важливе місце у системі професійної підготовки майбутніх учителів у нашому університеті. Вона ґрунтується на теоретичних знаннях, які здобули студенти під час лекцій, практичних, семінарських, лабораторних занять з основних дисциплін і на знаннях та вміннях, які вони отримали під час навчання. Педагогічна практика доповнює і збагачує теоретичну підготовку студентів, створює умови для вироблення  в них вмінь та навичок, необхідних для навчання та виховання дітей. Студенти удосконалюють особистий досвід та набувають відповідних професійних вмінь та навичок у роботі з дітьми.

У своїх виступах студенти поділилися своїми враженнями про перші робочі тижні, про труднощі та свої перемоги. Протягом практики вони знайомилися з навчально-виховним процесом загальноосвітнього  навчального  закладу, із плануванням та проведенням уроків з іноземної мови та зарубіжної літератури, позакласних  заходів, вивчали  колектив учнів класу, проводили самостійно уроки та заходи, оформлювали документацію.

22Студенти надали фото-презентації своєї педагогічної діяльності, яку вони здійснювали протягом практики. З презентацію студентів групи НАФ-14 ви можете ознайомитися на нашій сторінці. Завантажити презентацію

 Керівники педагогічної практики – Гончар О.М. (кафедра англійської мови з методикою викладання), Мельнічук І.В. (кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання), Міщерякова Н.П. (кафедра російської філології і зарубіжної літератури) та методисти висловили свої враження щодо роботи студентів-практикантів, а також роз’яснили деякі питання щодо оформлення документації з педпрактики  та оголосили оцінки.

20180323 112537

   

4371

dremlyuga

Вітаємо переможця обласного конкурсу «Вчитель року-2018» у номінації «Німецька мова» випускника факультету іноземних мов Дремлюгу Олександра Олександровича.

Це не перша перемога Олександра у цьому конкурсі. У 2010 р. він став переможцем районного туру у конкурсах педагогічної майстерності – «Вчитель року – 2010 (номінація: «Німецька мова»)» та конкурсі «Молодий вчитель – кращий за професією».

Зараз Олександр Дремлюга працює старшим учителем у Криворізькій загальноосвітній спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням іноземних мов Криворізької міської ради Дніпропетровської області.

У 2010 році Олександр закінчив Криворізький державний педагогічний університет факультет іноземних мов та отримав спеціальність вчителя німецької мови. Окрім того він має свідоцтво німецького культурного центру «Гете-Інститут» при Посольстві Федеративної Республіки Німеччина в Україні «За участь у проекті «Іспити у школах» у 2015-2016 н. р.»; сертифікат «За участь у польсько-українському освітньому форумі: «Кооперація між українськими та польськими загальноосвітніми навчальними закладами на основі програми «Еразмус+» - 2016 р.; сертифікат Всеукраїнської спілки германістів вчителів німецької мови та Всеукраїнської спілки германістів викладачів німецької мови «За участь у першому Всеукраїнському форумі вчителів та викладачів німецької мови: Німецька мова у школах та вузах України сьогодні» - 2016 р.

Олександр постійно бере участь у курсах Гете-Інституту з тем: «Використання медіа на уроці німецької мови», «Розвиток фонетичних та граматичних навичок на уроці німецької мови» та ін.

Його педагогічна ідея полягає у впровадженні новітніх інноваційних моделей та авторських механізмів соціалізації особистості учня. Зараз він працює над темою: «Використання проектних технологій на уроці німецької мови як засіб соціалізації особистості учня», розробив «Методичні рекомендації щодо організації позакласної роботи з німецької мови», «Методичні рекомендації щодо проведення уроків з німецької мови з використанням методу проектів для 6 класів».

Упродовж двох років був керівником міського гуртка «Юний науковець» секції: «Німецька мова» Малої Академії наук Дніпропетровської області в м. Кривий Ріг. Ця робота дала йому можливість реалізувати себе як науковця в роботах учнів, завдяки їхній співпраці.

Починаючи з 2015-2016 н. р. і по теперішній час Олександр Дремлюга організовує за підтримки Goethe-Institut складання міжнародних іспитів з німецької мови на підтвердження мовного рівня учнів 5-9 класів (рівень А1-А2). А з 2010 р. – керівник районного методичного об’єднання вчителів німецької та французької мов Металургійного району; член творчої групи КЗСШ №4, яка працює на проектом авторської школи – «Школи дитячої дипломатичної місії».

За останні 3 роки роботи Олександр Дремлюга був нагороджений:

- Подякою відділу освіти виконкому Дзержинської районної у місті ради «За творчу та натхненну працю та високий рівень підготовки обдарованої молоді до участі у районному турі ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін» - 2014 р.

- Подякою управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради «За творчу та натхненну працю та високий рівень підготовки обдарованої молоді до участі у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових дисциплін» - 2015 р.

- Подякою вищого навчального закладу Університету економіки та права «КРОК», корпоративного управління департаменту довузівської підготовки кафедри туризму асоціації школи ЮНЕСКО у м. Києві «За активну участь в організації та проведенні V країнознавчого просвітницького  фестивалю «Діалог культур: країни Америка, Австралія та Океанія»» - 2015 р.

- Подякою управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради «За творчу та натхненну працю та високий рівень підготовки обдарованої молоді до участі у районному турі ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін» - 2016 р.

- Подякою відділу освіти виконкому Дзержинської районної у місті ради «За творчу та натхненну працю та високий рівень підготовки обдарованої молоді до участі у районному турі ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін» - 2017 р.

- Подякою управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради «За підготовку призера міського конкурсу знавців іноземних мов «Світ без кордонів»» - 2017р.

- Подякою Дніпропетровського відділення МАН Дніпропетровської обласної ради «За підготовку переможця ІІ обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України» - 2017 р.

Ми бажаємо нашому молодому але вже досвідченому вчителю не зупинятися на досягнутому та надалі продовжувати свою педагогічну та наукову діяльність, яка надихає наших студентів та піднімає престиж професії вчителя.

  

4178

tesst

24 лютого 2018 року учні випускних класів міста Кривого Рогу та Криворізького району мали можливість прийняти участь у моніторинговому пробному тестуванні з німецької та французької мови, яке було організовано викладачами кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання на базі КДПУ.

Пробне тестування проходило з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, та дало змогу  учасникам тестування ознайомитися з різними формами завдань, розрахувати час на їх виконання, потренуватися в заповненні бланків відповідей, визначити власний рівень знань з іноземної мови та  скорегувати свою подальшу підготовку до ЗНО.

тест b0497 V

Тести пробного тестування, які були розроблені досвідченими викладачами кафедри (канд. пед. н. Лопатич Р.В., канд. філ. н. Захаровою Н.О. та старшим викладачем І.В.Мельничуком), відповідали вимогам зовнішнього незалежного оцінювання, містили новий розділ «Розуміння мови на слух» і були максимально наближеними до тих, що будуть надані під час основної сесії ЗНО.

Результати моніторингового пробного тестування з німецької мови

Інд.код      бали

7370    -  117

7151  -  153

9388  -  172

5010  -  125

4932  -  150

6594  -  153

3642  -  не склав

   

4114
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Січень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31