Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання
Факультет іноземних мов

IMG 5441

Міжнародна конференція за результатами першого етапу реалізації проекту з Дослідницьким центром DiMOS Університету Регенсбурга «Історія, сьогодення та майбутній потенціал німецької мови в Україні».

Викладачі кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання проф. Гаманюк Віта Анатолівна та доцент Карпюк Валентина Андріївна взяли участь у міжнародній конференції «Історія, сьогодення та майбутній потенціал німецької мови в Україні», яка проходила 31 жовтня – 2 листопада 2019 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Конференція проводилася за ініціативою і за підтримки Дослідницького центру німецької мови в Центральній, Східній та Південній Європі університету Регенсбурга на базі кафедри міжкультурної комунікації та перекладу та факультету німецької філології Львівського національного університету імені Івана Франка. Конференція за результатами спільного з дослідницьким центром DiMOS проекту у Львові є логічним завершенням першого етапу досліджень, які було розпочато навесні 2019 року і вперше представлено у травні цього року у місті Ополє (Польша).

Представники кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання виступили з доповідями „Deutsche Spuren in der Ukraine“ (проф. Гаманюк В.А. та „Deutsche Spuren in Kryvyi Rih“ (доцент Карпюк В.А.). На конференції широко висвітлювались питання німецької мови, літератури, історії й культури в аспекті встановлення зв’язків і взаємовпливів з українською історією і культурою, обговорювалися різні аспекти використання матеріалів у освітній практиці, визначалися подальші кроки в реалізації проекту і форми подальшої співпраці.

    

9540

IMG 2019 daad COLLAGE

 

 

24 жовтня 2019 року на базі факультету іноземних мов Криворізького державного педагогічного університету пройшла зустріч з лекторкою Дніпровського лекторату німецького центру академічного обміну (DAAD) Сусаною Бандау. Пані Сусана проінформула про можливості, яке дає навчання в державних ВНЗ в Німеччині, шляхи до навчання в Німеччині, мовні передумови, про індивідуальні стипендії DAAD, літні курси та групові поїздки до Німеччини, стипендії для бакалаврів, магістрів, аспірантів та молодих науковців, наукові стажування для викладачів. Особливу увагу лекторка приділила необхідним документам для навчання в Німеччині.

 

 

 

 

IMG 20191024 125416

Після зустрічі з студентами пані Сусана поспілкувалася з викладачами кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання. О 13.00 розпочалося тестування студентів, які вивчають німецьку мову як основну дисципліну, на рівень володіння німецькою мовою, яке теж було організовано лекторкою Сусаною Бандау.

   

8977

IMG 3 ополе

Викладачі кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання та студенти взяли участь у міжнародному конгресі польських германістів у місті Ополє (Польша). На конгресі були присутні: посол та консул Німеччини у Польщі, консул Республіки Австрії, директор представництва німецького центру академічного обміну (DAAD) у Варшаві, представник німецького культурного товариства в Селезії, директор інституту німецької філології, а також ректор університету Ополе та інщі. У заході, окрім польських германістів, взяли участь представники технічного університету Берліна, науковці Словаччини, Чехії, Угорщини та України.

IMG 20 ополе COLLAGE

Протягом трьох днів, з 17 по 19 травня 2019 року, учасники конгресу ознайомилися з науковими доповідями, презентаціями, обговорювали під час дискусій цікаві питання германістики, питання культури німецької мови та його взаємодії з польською, чеською, українською мовами, проблеми філологічного та літературного мовознавства, фразеології, походження назв (географічних), а також історичні аспекти. З одного боку розглядалися цікаві питання пов’язані з німецькою мовою та проблемами германістики, а з другого боку питання, що стосувалися історії округу, і навіть описи долі людей, які мешкали у цьому німецькомовному регіоні Польщі. Ви також можете ознайомитися з програмою конгресу. Завантажити програму конгресу.

                                IMG 20 ополе        IMG 22 ополе COLLAGE

Представники нашого університету доктор пед. наук, професор Гаманюк Віта Анатоліївна та кандидат пед. наук Карпюк Валентина Андріївна також взяли участь у конгресі та виступили з доповідями та презентаціями: «Deutsche und Deutsch im ukrainischen Kontext (Geschichte und Gegenwart)» (В. А. Гаманюк) та «Die deutschen Spuren in Kryvyi Ryh» (В. А. Карпюк)

8976

201 бад к5 COLLAGE

У квітні викладачі кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання доктор пед. наук, професор Гаманюк Віта Анатоліївна, Турський Вячеслав Олександрович та 8 студенів факультету іноземних мов німецького відділення взяли участь у конференції у місті Бад-Кіссінген (Німеччина, Баварія), яка 5-6 разів на рік проводиться для німецьких, польських, угорських, словацьких, українських студентів. Також на ці заходи запрошується молодь зі східної Європи. Завдання конференції у Бад-Кіссінгені – знайти точки перетину для студентів західної та східної Європи. У заходах конференції можуть брати участь усі бажаючи, хто цікавиться політикою, соціологією, історією, питаннями взаємодії культур та літературою. Спектр питань, які дискутуються, дуже широкий.

20 Бад К COLLAGE

Тема засідань у квітні 2011 року була наступна: «Mitteleuropäische Begegnungen». Учасниками конференції приділялася увага переважно питанням літератури, наприклад, література як дзеркало у якому відображається диктатура країни на прикладі Угорщини. Були доповіді, що наголошували на великому значенні возз’єднання Німеччини, яке сприяло відкриттю кордонів між Польщею, Чехією та Німеччиною та налагодженню взаємозв’язків між цими країнами. Дуже цікавими були доповіді щодо історії самої Німеччини та історії взаємовідносин між Німеччиною та Польщею.  

Цього року у конференції взяли участь 8 студентів з груп, де вивчається німецька мова як основна дисципліна. Студенти та викладачі мешкали у туристичному центрі, де була їдальня та комфортні умови перебування. Передбачена була також культурна програма, відвідали Варбург, Айзенах, проводилися екскурсії по Бад-Кіссінгену. Студенти були дуже вражені та залишилися задоволеними від цієї поїздки, яка тривала тиждень, приймаюча сторона частково компенсувала витрати на дорогу учасникам конференції.

                   2019 Бад к COLLAGE                IMG Бад к COLLAGE

У листопаді та грудні цього року плануються наступні поїздки до Бад-Кіссінгену, для участі у цих заходах будуть обиратися найкращі студенти. Такі заходи плануються нашим університетом тричі на рік.

   

8974

Отримавши стипендію від Ґете-Інституту, викладачі кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання Чорна Ольга Володимирівна та Лопатич Рита Володимирівна стали учасниками програми з підвищення кваліфікації «Sprache, Landeskunde und kulturelles Lernen (2.4)», основна частина якої проходила  з 30.06 по 13.07.2019 р. в місті Берлін (Лопатич Р.В.) та в місті Дрезден з 14.07.2019 по 27.07.2019 (Чорна О.В.), а обов’язкові підготовча (квітень-травень 2019 р.) й підсумкова (вересень-жовтень 2019 р.) фази, загальною тривалістю 9 тижнів, організовано на платформі Ґете-Інститут Україна. IMG 51 52 V

До основних завдань підвищення кваліфікації входили:

– створення власної світоглядної картини Німеччини як країни;

– теоретичне й практичне знайомство з різноманітними методиками передачі країнознавчої інформації в процесі викладання німецької мови як іноземної;

– критичний аналіз сучасних навчальних видань, на предмет їх спрямованості на розвиток країнознавчої компетентності;

– знайомство з актуальними навчальними матеріалами та медіа, як засобами навчання німецької, для різних цільових груп;

– залучення до численних видів діяльності (інтерв’ю, Web-прект, дидактизація фактичного матеріалу тощо) задля досягнення країнознавчо- та культурно-орієнтованих навчальних цілей;

– обмін досвідом з колегами з різних країн, зокрема,в процесі симуляції фрагментів занять.

IMG fd0 COLLAGE      IMG 232 COLLAGE      IMG e04ac0 V

8576

20181011 111011 COLLAGE

 

Знову до Криворізького педуніверситету завітав лектор Німецької служби академічних обмінів. 11 жовтня студенти факультету іноземних мов зустрічалися з Ніною Креєр, представником DAAD Чорноморського національного університету імені П.Могили.

 

Німецька служба академічних обмінів – це об’єднання німецьких вишів та студентських організацій. Вона сприяє інтернаціоналізації німецьких вищих навчальних закладів, зміцненню германістики та німецької мови за кордоном, та  надає змогу молоді з різних країн набути досвід закордонного стажування з метою навчання або досліджень.

   20181011 125845 COLLAGE

Ніна Креєр вперше відвідала Криворізький державний педагогічний університет. На зустрічі зі студентами вона розповіла про існуючі проекти та стипендіальні програми DAAD, познайомила з правилами оформлення заяв для участі у стипендіальних програмах. У другій половині дня студенти факультету іноземних мов мали змогу пройти мовний тест на рівень володіння німецької мови.

5806

3 серпня 2018 року до нашого університету завітав з візитом викладач кафедри іноземних мов університету міста Пардубіце (Чехія) пан Ян Чапик. Після зустрічі з керівництвом він відвідав кафедру німецької мови і літератури з методикою викладання, познайомився з викладачами кафедри, навчальними планами та поділився перспективами подальшого міжнародного співробітництва на майбутнє.

 135515

4 серпня у актовому залі гуманітарного корпусу відбулася зустріч пана Чапика зі студентами, які вивчають німецьку мову. До уваги всім бажаючим були представлені програми університету Пардубіце, розроблені разом з центром освіти Німеччини для тих, хто бажає покращити свої знання з німецької мови у рамках програми мобільності Erasmus+ за напрямком КА1.

IMG 82995 COLLAGE

За цією програмою троє студентів нашого університету пройшли цього літа інтенсивний курс: Антонова Вероніка, Соломка Ольга та Оліфер Олена.20180904 110519 Організацією цих курсів і займався пан Чапик.

Враження студентів незабутні, вони із захватом розповідали: «З 13 по 24 серпня 2018 року ми мали можливість пройти літній інтенсивний курс в університеті Пардубіце (Чехія). Це була неймовірна подія для нас усіх. Кожного дня ми дізнавалися про щось нове від наших численних викладачів. Університет у Пардубіце – дуже великий і сучасний та відомий в Чехії. Там навчається багато іноземців. Цей курс був інтернаціональний. Знайомство з новими людьми з різних країн та можливість попрактикуватися у німецькій і не тільки мові – великий плюс цього курсу. Те що цей курс проходив влітку, дало змогу нам відвідати дуже багато екскурсій, завдяки яким ми отримали інформацію про місто Пардубіце та про цікаві та видатні місця цього краю. Завдяки курсу ми дізналися багато нових методів, технологій викладання. Також отримали досвід синхронного та послідовного перекладу і дізналися традиції та історію Чехії ближче». 

IMG 0732 COLLAGEIMG 0167IMG 1626 COLLAGE

Ми впевнені, що наша співпраця з університетом Пардубіце буде продуктивно продовжуватися, що сприятиме академічній мобільності наших студентів і викладачів та створенню спільних академічних програм. Перед нашим університетом відкриваються нові перспективи у співпраці з зарубіжними вишами. Обмін викладачами і студентами забезпечує органічне входження української системи освіти в міжнародний освітній простір.

5479

 daad 9

Пропонуємо познайомитися з презентацією лектора Седрика Райхеля

«Німецька мова в глобалізованому світі та чому англійської мови не достатньо»

«Deutsch in der globalen  Welt & warum Englisch alleine nicht reicht». Завантажити

У презентації лектор відповідає на питання: «Навіщо вивчати німецьку мову?». Ми впевнені, що подана інформація буде цікавою для всіх, хто планує вивчати німецьку мову.

 

5041

     Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання з початку утворення підтримує тісні контакти з інституціями іноземних держав, які мають свої представництва в Україні (Гете–інститут, DAAD), та міжнародними громадськими спілками, наприклад, Асоціацією українських германістів (АУГ) та Української спілки германістів вищої школи (УСГВШ), які спрямовують свою діяльність на популяризацію німецької мови та удосконалення рівня професіоналізму вчителів німецької мови у середніх та вищих навчальних закладах країни. Свідченням такої співпраці може слугувати те, що протягом останніх років більшість викладачів кафедри брали участь у проектах та науково–методичних семінарах Гете–інституту, у тому числі і у Німеччині, а також були делегатами від України на форумах Всесвітнього Союзу германістів (так, у серпні 2010 року доц. Гаманюк В.А. була делегатом від України на черговій конференції Всесвітнього Союзу германістів (Східна Європа) у м. Зігулда (Латвія)), Всесвітньому форумі германістів у м.Больцано (Італія).

sam 1 sam 2

 sam 3  sam 4

Стажування у Німеччині через отримання стипендій Гете–інституту у різний час пройшли такі викладачі:

Гаманюк В.А. (2000 р., м. Мюнхен; 2005 р., м. Мюнхен; 2010 р., м. Берлін);

sam 5

Карпюк В.А. (2011 р., м. Швебіш–Халь);

Літвінова Н.В. (2010 р., м. Берлін);

Мархева О.Є. (2012 р., м. Швебіш Халь)

Мельничук Г.М. (1996 р., м. Мюнхен, 2001 р., м. Мюнхен);

Мельничук І.В.   (1999 р. м. Мюнхен, 2010 р. м. Швебіш-Халь);

Хорошилова Н.В. (2006 р, м. Мюнхен)

Яцик О.П. (2010 р., м. Мюнхен)  

prsentationen 6 p 6 p 7

     Стипендії Німецької служби академічного обміну (DAAD) отримали викладач кафедри Качура А.В. (2001 р.); а також студенти спеціальності «Мова і література (німецька)*»: Мірзоян Ф. (2009 р., м. Дрезден), Кравчук Л.(2009 р., м. Берлін))¸ Данюк Д. (2011 р., м. Дрезден ), Сергеєва К. (2011 р., м. Бонн), Сиротюк І. (2012 р., м. Штуттгарт), Івченко О. (2012 р., м. Франкфурт).

     Викладачі запрошуються також і до участі у роботі семінарів, що проводить Гете–інститут та Німецька служба академічного обміну в Україні. Так, наприклад, Гаманюк В.А. має на сьогодні 16 сертифікатів Гете–інституту та Німецької служби академічного обміну, серед яких 3 – стипендії Гете–інституту для участі у роботі науково–методичних семінарів у Німеччині (Literatur im Unterricht – München, 2000 р. та Computer und Internet für die Unterrichtsvorbereitung – München, 2005 р., Deutsch als Fremdsprache im Kontext europäischer Mehrsprachigkeit – Berlin, 2010 р.).

kollage 8 2011                             docs 9

     Вона є мультиплікатором Гете–Інституту (м.Київ) у регіоні. У складі робочої групи від України бере участь у розробці «Рамкової програми з німецької мови для професійного спілкування» в рамках міжнародного загальноєвропейського проекту Гете–Інституту та за підтримки Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України «Rahmencurriculum für studienbegleitenden Deutschunterricht an Hochschulen». У межах проекту Гаманюк В.А. співробітничає з науковцями Польщі, які задіяні у розробці аналогічної програми для вищих навчальних закладів Польщі.

     У листопаді 2014 р. старший викладач Устінова В.О. запрошувалася до участі у роботі науково-методичного семінару Гете-інституту

«Erfolgreich Deutsch lernen - was hilft dabei, was nicht?»10

(референт: доктор Сабіна Дінзель (Мюнхен)), що підтверджено сертифікатом відповідного зразка. 

      У грудні 2014  к.пед.н., старший викладач Коваленко О.О. взяла участь у роботі науково-методичному  семінарі Гете-інституту

11  12

"Berufssprache Deutsch lehren am Beispiel der DaF-Übungsfirma" (референт: Дженіфер М.Сванда (Індія))

     Продовжено роботу у спільному міжнародному проекті МОН України та Гете-Інституту «Підручники нового покоління для шкіл України». У рамках проекту Мельничук Г.М. працювала як один із авторів над розробкою навчально-методичних комплексів (підручники, робочі зошити, книжки для вчителя) з німецької мови для 1-3 класу загальноосвітніх шкіл (гриф МОН України), а також у межах спільного проекту з Гете-інститутом над розробкою навчально-методичного комплексу для германістів «DU 3» (підручник, книжка для вчителя), який рекомендовано МОН України як підручник для вищих навчальних закладів і робота над яким вже завершена, та «DU 4», робота над яким продовжується (за 2014 р. Мельничук Г.М. було підготовлено 2 розділи).

     Мельничук Г.М. має 14 сертифікатів Гете Інституту та Німецької служби академічного обміну (DAAD), серед яких дві стипендії Гете–інституту для участі у науково–методичних семінарах з підвищення кваліфікації у Німеччині: «Grammatik und Didaktik des Deutschunterrichts (Sekundarstufe)» м. Мюнхен 1996 р.) та  «Fortbildung für Multiplikatoren» (м. Мюнхен, 2001 р.)

     Викладач Карпюк В.А. має три сертифіката Гете—інституту, серед них одна стипендія для підвищення кваліфікації у Німеччині: «Implementierung des Gemeinsamen Europäischen Referenzrahmens für Sprachen» (Донецк, 2009 р.);  «Fehler und Fehlerkorrektur» (Днепропетровск, 2009 р.); «Unterrichtsprojekte im Erwachsenenbereich» (Швебіш Халь, 2011р.).

     Крім того, у межах укладеного у 2013 р. договору про співробітництво кафедри з німецькою фірмою MitOst (куратор проекту по кафедрі Дрогайцев О.І.), літню практику у Німеччині пройшли студенти 3-4 курсів спеціальності НАФ, а саме: Гончаренко Л., Забігайло Т., Прибора Ю.. У жовтні 2014 р. керівник проекту проводив презентацію програм для студентів факультету іноземних мов. 

2014 13  2014 14

     Продовжується співпраця з Німецькою службою академічного обміну (DAAD). Стипендії Німецької служби академічного обміну (DAAD) у 2014 р. отримали студенти спеціальності НАФ Жорнова М., Загороднюк О.

     Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання активно співпрацює з референтом Німецької служби академічного обміну (DAAD) у Дніпропетровському національному університеті і щороку створює умови для проведення тестування студентів, аспірантів та викладачів навчальних закладів Кривого Рогу на рівень знань німецької мови, а також для представлення програм DAAD в Україні. У 2014 р. тестування на базі Криворізького педагогічного інституту за участі викладачів кафедри Мельничука І.В., Мельничук Г.М., пройшли 40 осіб з різних навчальних закладів міста, у тому числі і студентів факультету іноземних мов.

     У жовтні 2014 р. відбулася лекція і презентація навчальних програм у вищих навчальних закладах Іспанії, яку проводила магістранткав галузі викладання в середніх школах професійного навчання і у мовних центрах Автономного університету Барселони (факультет викладання) Сара Кастільо Чаргай.

sam 15  sam 16

831
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша