З 25 червня по 3 липня 2021 р. студенти 1 курсу спеціальності 242 "Туризм" (ТУР-20) проходили навчальну практику «Вступ до фаху». Майже 9 днів студенти поєднували практичне навчання та відпочинок на морі. Керівником і організатором практики була доцент кафедри туризму та економіки Дар’я Шиян.
Першочергово ознайомилися з історією та головними туристичними локаціями міста Херсон, а також відвідали царство дикої природи в дельті Дніпра, пропливши на баркасі Херсонськими плавнями.
Перемістившись та оселившись у Залізному Порту майже щодня здійснювали радіальні подорожі Херсонщиною.
Відвідали комплекс «Зелені хутори Таврії». Це Україна в своїй історичній і культурній мініатюрі, єдиний в східній Європі комплекс, розташований на незайманій природі Таврійської степової зони. Студенти дізналися про народні українські ремесла, проходили майстер-класи, власноруч створювали та купували товари ручної роботи, каталися на конях, займалися скелелазінням, спробували приготовлений в печі смачний український обід.
Здійснили подорож на острів Джарилгач - найбільший за площею і другий за довжиною острів України і Чорного моря, найбільший незаселений острів в Україні, де зберіглася унікальна флора та фауна.
Ознайомилися з бальнеогрязьовим курортом Гопри (м. Гола Пристань), який знаходиться на березі ріки Дніпро. Відвідали мальовничу пам’ятку природи - озеро Соляне, що має лікувальні властивості.
Відвідали унікальний за своїм складом цілющий гейзер в селі Облої (Херсонська обл.), який за лікувальними властивостями не поступається водам Мертвого моря. Це артезіанська свердловина глибиною 1,5 км, з якої під великим тиском виходить унікальна вода, насичена йодом, бором, бромом та іншими елементами та біологічно активними компонентами. Вода дуже солона, дуже гаряча (басейни з водою +40 і +650С), насиченого темно-бурого кольору.
Практична кладова практики «Вступ до фаху» передбачала ознайомлення з різноманітними сегментами ринку туристичних послуг: підприємствами готельного господарства різних типів, туристськими підприємствами, підприємствами ресторанного бізнесу, індустрією відпочинку та розваг.
Студенти досліджували та оцінювали туристичну привабливість кожного з переглянутих туристичних об’єктів, аналізували діяльність екскурсоводів, займалися збором інформації щодо закладів розміщення Залізного Порту, оглядали готелі та заклади відпочинку для різних категорій відвідувачів, порівнювали заклади дозвілля та харчування, давали їм докладну характеристику, здійснювали аналіз привабливості та цінову політику.
Студенти на практиці усвідомити, що сфера їх майбутньої діяльності займає провідне місце в економічному розвитку незалежної України, поступово перетворюється на високорентабельний сектор економіки та важливий засіб культурного розвитку громадян. Важливою передумовою опанування фаху є необхідність набуття комплексу фундаментальних і професійних знань, усвідомлення специфіки функціонування підприємств туристичного бізнесу на ринку споживчих товарів і послуг, формування активної творчої та громадської позиції.