З 14 по 17 червня 2024 року відбулася навчальна практика зі спортивного туризму. Головною метою подібної практики стояло ознайомлення студентів зі змістом туристичного походу з рюкзаками, логікою маршруту, тактикою та стратегією руху маршрутом, визначення місць наметових таборів, розрахунок харчування та кошторису, набуття особистого досвіду учасника спортивного туристичного походу. Керівником практики, організатором та керівником самого походу виступив інструктор зі спортивного туризму, зав. кафедри туризму та економіки КДПУ - Володимир Казаков. Загалом у туристичному поході взяло участь 32 особи.
Учасниками туристичного походу стали студенти різних спеціальностей університету, де викладаються дисципліни спортивно-туристичного змісту спеціалізацій освітніх програм "Фізична культура" (ФК-22), "Географія. Організатор краєзнавчо-туристичної роботи" (ГТ-22 та ГОЕ-21) та "Туризм і рекреація" (ТУР-23 та ТУР-22). Групу склали студенти 2-х курсів, а також випускники університету різних років та просто бувалі туристи з Кривого Рогу та міста Долинської.
Маршрут походу був абсолютно новим, ніхто і ніколи таким шляхом в цій цікавій природній місцині ще не ходив. Район походу - долина річки Інгул - мало відвідуваний край України, який розташований на межі Кропивниччини та Миколаївської області. У програмі походу на маршруті наступні цікаві пам’ятки природи та населення:
- гарна долина річки Інгул, яка обрамлена гранітними скелями та балками;
- гранітні скелі – «Чортів міст», «Стовп» (або скеля «Три богатирі»), «Пугач», «Міні Аю-Даг» та безліч безіменних;
- кам’яний гранітний мегаліт в урочищі «Монастирище»;
- русло ріки, яке петляє серед островів і степів, а місцями збігає з порогів і перекатів;
- Софіївське водосховище з островом «Скеля» та водоспадом красенем;
- тихі й невеличкі села (Седнівка, Ганно-Требинівка, Інгульське, Софіївка, Новорозанівка, Завтурове та ін.);
- загадкові місця покинутих історичних сіл (Кугушеве, Буньківка, Семенівка, Фурдієве, Любовичка, Костянтинівка);
- дика степова природа Регіонального ландшафтного парку «Приінгульський».
Всі дні походу виявились насиченими пригодами, подіями та враженнями.
Щодня у туристів були – гаряча вечеря та сніданок, на обід – бутерброди та обід туриста.
Маршрут був пішохідним ґрунтовими дорогами та стежками пересіченою місцевістю, ночівлі на березі річки та водосховища. У селах усюди зустрічали доброзичливі мешканці. А в селі Ганно-Требинівці навіть запропонували переночувати всередині будівлі колишньої сільради та перечекати добовий дощ першого великого ходового дня 15 червня.
Старт походу був в селі Седнівка, закінчення маршруту – село Софіївка (неподалік Нового Бугу). Загальна довжина пішого маршруту – 45 кілометрів. Складність походу – для початківців, значної фізичної підготовки не вимагається, маршрут на майбутнє підходить для дітей з 8 років(у супроводі дорослих). Це важливо, адже майбутні педагоги можуть сюди водити дітей вже під власним керівництвом.
Разом 4 дні трекінгу.
Графік туристичного походу «Долиною річки Інгул» по днях:
14.06. – о 15.00 виїзд з Кривого Рогу та прибуття на старт маршруту в село Седнівка. Перепакування речей. Перша ночівля на березі Інгулу. Ночівля на узліссі та березі ріки Інгул. Перехід – 2 км.
15.06. Піший перехід долиною Інгулу до села Ганно-Требинівка. Відстань переходу – 14 км.
16.06. Піший перехід правим берегом Інгулу до села Новорозанівка. Ночівля на березі Софіївського водосховища на Інгулі. Відстань пішого переходу – 17 км.
17.06. Піший перехід степовими просторами ландшафтного парку до греблі Софіївського водосховища з водоспадом та вихід до села Софіївка. Відстань переходу – 12 км. Від’їзд до Кривого Рогу о 17.00.
Практика відбулася! Студенти отримали масу теоретичних і методичних знань зі спортивного туризму та отримали уявлення про підготовку, організацію і проведення туристичних походів. Це знадобиться багатьом у майбутній професійній діяльності у закладах освіти та в туристичному бізнесі.
Вступай на спеціальність 242 Туризм і рекреація і твоє життя заграє новими фарбами!