У цей суботній день, викладачі кафедри туризму та економіки КДПУ вітає всіх туристів і спортсменів з Днем фізичної культури і спорту!!!
Як відомо, щорічно у другу суботу вересня в Україні з 1994 року відзначається День фізи́чної культу́ри і спо́рту. Свято встановлено «…на підтримку ініціативи фізкультурних і спортивних організацій та об'єднань громадян…» (з Указу Президента України «Про День фізкультури і спорту» від 29.06.1994 року № 340/94.).
Спортивний туризм є однією з галузей спорту. Це цікавий і багатогранний вид спорту, надзвичайно важливий сегмент організації активного дозвілля людей.
В Україні за розвиток спортивного туризму відповідає ФСТУ - Федерація спортивного туризму України (офіційний сайт - https://www.fstu.com.ua/), яка на місцях представлена обласними, міськими та самодіяльними (турклуби, секції, центри, гуртки у закладах освіти) організаціями.
Основними формами спортивного туризму в Україні є - категорійні (від 1 до 6 категорій складності) або некатегорійні спортивно-туристичні (1-3 ступеня) походи за маршрутом та змагання зі спортивного туризму. Маршрутний спортивний туризм - це вид спортивного туризму, який передбачає рух групи туристів по пересіченій місцевості за здалегідь розробленим і затвердженим суддями маршрутом. Змагання з видів спортивного туризму - це вид змагань, який передбачає проходження штучно створеної дистанції, що імітує природні умови.
В обох формах спортсмени можуть досягти залікових результатів та претендувати на отримання спортивних звань: від юнацьких розрядів для школярів і до 1-3 спортивних розрядів серед дорослих. Найвищими звання у спортивному туризмі є кандидат у майстри спорту і майстер спорту. У цілому спортивний туризм є неолімпійським видом спорту, за винятком - водного слалому і скелелазіння.
В спортивному туризмі дуже багато різновидів, серед яких кожен зможе знайти щось собі до душі. Спортивний туризм має наступні види: гірський, пішохідний, велосипедний, водний, спелеологічний, автомобільний, мотоциклетний, лижний, кінний та вітрильний.
У Криворізькому педагогічному фахову підготовку зі спортивного туризму отримують в рамках освітніх спеціалізацій студенти 2-х спеціальностей: 014 (Географія) та 014 (Фізкультура). Базові дисципліни зі спортивного туризму також вивчають студенти спеціальності 242 Туризм. В усіх освітніх програм цих спеціальностей є низка навчальних курсів і обов'язкова навчальна практика, яка проходить у вигляді туристичного походу. На базі КДПУ створені майданчики для тренування і навчання навичкам спортивного туризму - Екстрим-центр та Центр скелелазіння на штучному скеледромі.
Підготовку зі спортивного туризму забезпечують викладачі кафедри туризму та економіки, які мають інструктурську, суддівську та спортивно-туристичну підготовку: Олександр Матіщук (1 розряд зі спортивного туризму, суддя змагань всеукраїнського рівня, інструктор дитячо-юнацького туризму, спеціалізація - гірський і пішохідний туризм, скелелазіння), Володимир Казаков (1 розряд зі спортивного туризму, інструктор дитячо-юнацького туризму, спеціалізація - гірський і пішохідний туризм), Вікторія Пацюк (1 розряд зі спортивного туризму, інструктор дитячо-юнацького туризму, спеціалізація - гірський, пішохідний і водний туризм), Олена Петрова (2 розряд зі спортивного туризму, спеціалізація - гірський і пішохідний туризм), Дар'я Шиян (3 розряд зі спортивного туризму, спеціалізація - пішохідний і водний туризм), Ірина Остапчук (спеціалізація - експедиції, активні подорожі).
Майбутня робота студентів з компетентностями зі спортивного туризму - інструктор, керівник гуртків, клубів і секцій.
А ще спортивний туризм корисний для здоров'я, розвиває різні групи м'язів, мандруючи в природі, людина морально відпочиває від міста та дихає свіжим і чистим повітрям. Тож приєднуйтесь до нашої спільноти, а коли і як - дізнаєтеся згодом!
Володимир Казаков (зав. кафедри туризму та економіки)
Олександр Матіщук (декан факультету географії, туризму та історії)
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
![]() |