День пам'яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.
У головному корпусі КДПУ представлена фотовиставка жертв голодоморів, яку 10 грудня 2019 р. відвідали студенти першого курсу німецького відділення факультету іноземних мов (НАФ-19, куратор – Хорошилова Н.В.).
Студенти зацікавлено розглядали роботи, під якими можна було прочитати невеличкі історії про життя українців у той складний час.
Лев Пермяков, студент групи НАФ-19, поділився своїми враженнями: «Нам усім фотовиставка дуже сподобалася. Це було своєрідне ілюстроване доповнення до курсу «Актуальні проблеми історії України», який ми вивчаємо».
- Автор: Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання
- Перегляди: 760
06 листопада 2019 р. о 13.50, студенти третього курсу німецького відділення факультету іноземних мов запросили всіх бажаючих до година поезії Фрідріха Шиллера з нагоди 260-річчя з дня народження видатного німецького філософа, поета, письменника та драматурга. Організатори заходу к.пед.наук, старший викладач кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання Чорна Ольга Володимирівна та Мельничук Ігор Володимирович.
Студенти розповідали про життя видатного поета, його твори та досягнення, супроводжуючи свою розповідь фото матеріалами та презентацією (дивитися презентацію). Лунали вірші поета, пісні, автором тексту яких є Ф.Шиллер, та навіть уривки з опери. До заходу долучилися також магістри першого року навчання, які дуже зворушливо продекламували відому поетичну баладу Фрідріха Шиллера «Рукавичка».
Із заключним словом виступив один з організаторів закладу, старший викладач кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання І.В. Мельничук. Ігор Володимирович доповнив виступи студентів інформацією про те, що в Німеччині на честь відомого поета та письменника в 1934 році найстарішому європейському університету у місті Йєна, Тюрінгія, присвоєно ім’я Фрідріха Шиллера. У цьому вищому закладі навчалася завідувач кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання Мельничук Галина Миколаївна, та закінчила університет з відзнаками за відмінне навчання (відзнаки на фото).
Завідувач кафедри Мельничук Г. М. подякувала студентам та організаторам від себе та від усіх присутніх за цікавий, корисний та інформативний захід.
- Автор: Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання
- Перегляди: 1045
25 жовтня 2019 року студенти другого курсу (Наф-19) поклали квіти та вшанували пам'ять загиблим воїнам. Покладання квітів відбулося до Дня Визволення України від вигнання нацистських загарбників.
- Автор: Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання
- Перегляди: 824
4 жовтня 2019 року студенти груп НАФ-19, НАФ-18 та НАФ-17 відвідали музей КДПУ задля ознайомлення з історією та педагогами, які працювали у нашому університеті. Супроводжували студентів куратори та викладачі кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання Хорошилова Наталія Володимирівна, Літвінова Наталя Вікторівна, Чорна Ольга Володимирівна, Мархева Оксана Євгенівна.
- Автор: Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання
- Перегляди: 882
У групі НАФ-18 25 квітня 2019 року (ауд.107) було проведено кураторську годину присвячену 33 річниці аварії на ЧАЕС. Говорили про трагічні події 1986 року, жахливі наслідки аварії, сучасний стан ЧАЕС.
Студенти мали змогу переглянути відеоматеріали про спорудження та введення в експлуатацію нового безпечного конфайнменту над зруйнованим енергоблоком Чорнобильської АЕС, який, на думку фахівців, зможе вирішити проблему, як мінімум, на сто років, хоча ліквідувати станцію планують у 2065 році.
Кураторську годину підготувала та провела кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання Мархева Оксана Євгенівна.
- Автор: Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання
- Перегляди: 764
Третього травня 2019 р. у групі НАФ-17 було проведено кураторську годину з нагоди Днів Європи, які святкуються щорічно 5 і 9 травня в країнах-членах Європейського Союзу. З 2003 року свято миру та єдності збирає на врочистих заходах і нас українців. Філонова Марія та Лопацька Валерія нагадали присутнім про історичні передумови створення ЄС, розказали про традиції вшанування знаменних подій.
Цього року свято прийде до України 18 травня. Зокрема городян нашого міста гостинно зустрічатиме парк ім. Богдана Хмельницького, де пройдуть основні врочистості. Серед організаторів останніх будуть і студенти відділення НАФ факультету іноземних мов.
Насамкінець зав’язалась жвава розмова про європейське майбутнє нашої держави. Студенти поділились один з одним думками й припущеннями про те, яким воно буде та що слід зробити для його реалізації.
Кураторську годину підготувала та провела кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання Чорна Ольга Володимирівна.
- Автор: Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання
- Перегляди: 812
Студенти групи НАФ-16 вкотре були задіяні у підготовці й проведенні франкомовного заходу – вистава-гра «Кольоровий вечір», яка відбулася 12 квітня о 14.00. У заході також взяли участь студенти групи АНФ-17. Серед запрошених були представники деканату і викладачі факультету іноземних мов.
За сюжетом професор Бурдьє мріє знайти спосіб зробити всіх людей щасливими. Він вирішує створити квітку щастя, а у якості складових взяти кольори, оскільки щастя – це багатокомпонентне явище: «Le rouge c’est l’amour et la passion. Quand on aime et on est aimé, on est heureux.
Le jaune et l’orange c’est la lumière et le chaud.
Le vert c’est la fraîcheur et l’harmonie. L’homme a toujours besoin de l’harmonie.
Et le bleu ? Oui, le bleu c’est le ciel, le rêve ... l’eau. Oui, l’eau, l’homme consiste de l’eau, c’est indispensable.
Un peu de blanc, un peu de noir.»
«Червоний – це любов і пристрасть. Коли людина любить і її люблять, то вона щаслива.
Жовтий і оранжевий – це світло й тепло.
Зелений – це свіжість і гармонія. Людина завжди потребує гармонії.
А синій? Так, синій – це небо, мрія … вода. Так, вода, людина складається з води, це беззаперечно необхідно.
Трохи білого, трохи чорного.»
Проте через невдалий експеримент стався вибух, і всі кольори зникають. Професор у відчаї, він звертається за допомогою до ворожки мадам де Шантьє, яка дещо заспокоює професора, сказавши, що кольори опинились у чарівному лісі, але є шанс їх повернути: професор має відгадати загадки кожної з дев’ятьох «хранительок кольорів».
Далі захід набув форми гри, де студенти презентували кожен свій колір (цей колір був таємницею абсолютно для всіх, це була обов’язкова умова при підготовці заходу) за допомогою загадок, віршів, картинок, пісень, а глядачі й учасники вистави мали відгадати цей зашифрований колір. Нагородою слугувала пелюстка відгаданого кольору, яку кріпили на «квітку щастя».
Ця частина заходу пройшла дуже жваво, весело, динамічно, пізнавально, вся аудиторія долучилась до розв’язування цікавих завдань, при підготовці яких студенти проявили всі свої творчі здібності й знання. У фіналі, коли всі кольори було відгадано і «квітка щастя» знову засяяла барвами, організатор заходу, Захарова Н.О., викладач кафедри німецької мови та літератури з методикою викладання, підвела підсумки:
«La vie est belle si elle est en couleurs. Les couleurs autour de nous changent chaque seconde et si vous avez des problèmes à ce moment, cela ne signifie pas du tout que la vie est totalement noire. Regardez plus attentivement et vous verrez que la vie est pleine de couleurs différentes et la solution de votre problème est assez simple. Nous vous souhaitons que votre vie soit toujours multicolore et que vous soyez toujours heureux!»
«Життя прекрасне, якщо воно кольорове. Кольори навколо нас змінюються щосекунди, і якщо у вас зараз проблеми, це не значить, що життя абсолютно чорне. Подивіться уважніше, і ви побачите, що життя наповнене різними кольорами і рішення вашої проблеми є досить простим. Ми вам бажаємо, щоб ваше життя було завжди різнокольоровим і щоб ви були завжди щасливі!»
- Автор: Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання
- Перегляди: 994
9 квітня 2019 р. у рамках фестивалю «Французька весна» студенти групи НАФ-16 побували на вечорі кіно.
Захід розпочався короткою презентацією про виникнення і розвиток кінематографу, підготовленою студентками групи АНФ-17 Бараненко Анастасією і Бірюковою Вікторією. Варто відзначити, що студенткам вдалось знайти і продемонструвати оригінальну версію одного із перших фільмів, відзнятих братами Люмьєр (основоположники кінематографу), під назвою «L’arrivée d’un train à la Ciotat» («Прибуття поїзду на вокзал Сіота») (1896).
Для перегляду студентам був запропонований музичний фільм «Les parapluies de Cherbourg» («Шербурзькі парасольки») (1964) в оригіналі. За словами організатора вечора, нашого викладача Захарової Н.О., вибір фільму не випадковий, оскільки Всеукраїнський фестиваль передбачає заходи по вшануванню пам’яті видатного композитора Мішеля Леграна, який помер 26 січня 2019 р. Фільм є результатом співпраці режисера Жака Демі (Jacques Demy) і композитора Мішеля Леграна (Michel Legrand), головні ролі виконують Катрін Деньов (Catherine Deneuve) і Ніно Кастельнуово (Nino Castelnuovo). «Шербурзькі парасольки» створено в найкращих традиціях музичних фільмів про що, зокрема, свідчить премія Золота пальмова гілка на Канському фестивалі 1964 року.
- Автор: Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання
- Перегляди: 910
У рамках фестивалю «Французька весна» 3 квітня 2019 р. студенти 3 курсу групи НАФ-16 взяли участь у творчому конкурсі юних франкофонів «Connaissez-vous la France?».
Захід передбачав командну роботу, проте кожен з учасників зміг проявити свої знання й таланти. Так, спочатку студенти змагались у читанні скоромовок французькою мовою. У другому конкурсі треба було прослухати пісню Джо Дассена Les Champs-Elysées, відновити послідовність тексту пісні, а потім заспівати її. На завершення студенти мали відповісти на питання вікторини. Питання були досить цікавими і різноманітними: про історію, культуру, географію, літературу Франції.
Поки журі підводило підсумки вікторина з участю гостей продовжувалась. Питання були дуже цікавими та яскраво проілюстровані. Студенти отримали масу задоволення, про що свідчать їхні відгуки:
Олександра Волошина: Для мене, як і для моїх одногрупників, подібний захід – це перший досвід. Мені дуже сподобалося. Атмосфера була теплою, вікторина – захоплюючою та пізнавальною. Я багато відкрила нового про культуру й історичне минуле Франції. Сподіваюся, що в подальшому наш університет не буде ігнорувати подібні заходи, тому що вони об’єднують та мотивують нас, студентів, більш поглиблено вивчати іноземні мови.
Валерія Лащенко: У цьому році вперше в нашому університеті проводиться «Французька весна». Я отримала можливість прийняти участь у вікторині. Захід був дуже цікавий і веселий, особливо для тих, хто цікавиться французькою мовою і культурою.
Дякуємо Захаровій Наталі Олександрівні за чудове свято та французський настрій, сподіваємося, що подібні заходи будуть проводитися частіше!
- Автор: Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання
- Перегляди: 866
22 січня 2018 року викладачі кафедри німецької мови і літератури долучилися до урочистостей присвячених Дню Соборності, які проходили у головному корпусі КДПУ.
Ректор КДПУ професор Я.В.Шрамко виступив з вітальним словом з нагоди свята. Дуже цікавою була продемонстрована відеохроніка, яка проінформувала про історичні події, що спричинили проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
Володимир Володимирович Томашевський, завідувач кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну КДПУ, познайомив усіх присутніх з проектом концепції скульптурно-художнього оформлення території КДПУ, розробленим кафедрою з участю скульптора Фурмана Олександра Івановича. Він здійснює величезну роботу з благоустрою та естетичного оформлення нашого міста та є автором скульптури Першої вчительки, що прикрашає вхід до головного корпусу КДПУ. Також присутнім були представлені макети робіт видатного скульптора.
Прикрасою заходу були виступи студентів музично-хореографічного відділення, які привітали всіх присутніх своїми музичними композиціями.
- Автор: Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання
- Перегляди: 939
Сторінка 1 із 2