14 жовтня для українського суспільства є незвичайним днем, адже ми відзначаємо День захисників і захисниць України, День українського козацтва й Покрови Пресвятої Богородиці.
Традиційними стали й різноманітні години спілкування серед студентської спільноти факультету української філології.
Викладачі кафедри української мови з нагоди цих свят провели національно-патріотичні бесіди, що органічно поєднуються з мовними питаннями, які є важливими для філологів (і не тільки!). Адже мова нашого народу – це та мова, яка дана нам Богом, яку боронили козаки протягом століть різноманітних навал, яку нині захищають ЗСУ разом з нашими українськими територіями від російської загрози.
На тлі воєнних подій, що нині вражають усю нашу державу, пригадали й історію виникнення свята на честь захисників України. Воно було встановлене державним у 2014 році, коли в суспільстві посилилися ідеї декомунізації й розпочалася збройна агресія Росії на Донбасі і в Криму. Про героїчність нашого сьогодення не можна говорити поза історичним контекстом, адже мужність і звитяга наших славетних пращурів-козаків не оминає своїм світлом нашу долю. Для українських козаків день Покрови Божої Матері був найбільш шанованим святом, адже їхню церкву було присвячено саме Діві Марії, яка оберігає наше військо і зараз.
Студенти факультету української філології та викладачі кафедри української мови хочуть вкотре подякувати усім захисникам і захисницям України, які зараз боронять нашу землю від російської орди. Низький уклін усім сміливим хлопцям і дівчатам на фронті, які наближають нашу перемогу. Вічна слава полеглим героям!
Наші серця з вами, славетні наші захисники й захисниці. Ви - у наших серцях!