Кафедра української мови
Факультет Української філології

7  червня 2023 року відбулася настановча конференція з діалектологічної практики для студентів денної форми навчання (групи УАФ-21, УФР-21, УПФ-21), на якій були присутні завідувач кафедри української мови проф. Ж. В. Колоїз, ст. викладач Г. Г. Демиденко (керівник практики).

1 07.06.23

Мета зустрічі:  ознайомити студентів факультету української філології з особливостями діалектологічної практики, під час якої вони повинні дослідити  живе говіркове мовлення, навчитися збирати відповідні діалектні матеріали, систематизувати, класифікувати і лінгвістично інтерпретувати їх. У процесі проходження практики студенти мають змогу наочно пересвідчитися в діалектній різноманітності української мови, навчитися виявляти спільне й відмінне у фонетиці, лексиці й граматиці досліджуваної говірки та літературної мови. А це, зі свого боку, розширить і поглибить знання студентів з української діалектології.

Г. Г. Демиденко ознайомила здобувачів освіти з програмою практики, зразками оформлення звітної документації, питальником та правилами запису мовленнєвих зразків. Керівник практики наголосила, що сформовані під час практики вміння і навички слухати, цілеспрямовано відбирати й науково пояснювати ті чи ті явища діалектного мовлення стануть у пригоді майбутнім філологам та учителям української мови.

2 07.06.23

Програма діалектологічної практики передбачає такі завдання:

  • збирання діалектних лексичних матеріалів;
  • записування діалектних текстів зв’язного мовлення;
  • опрацювання зібраних діалектних матеріалів.

4 07.06.23

Ж. В. Колоїз дала студентам цінні настанови, практичні поради щодо успішного проходження діалектологічної практики. Як досвідчений діалектолог, Жанна Василівна вказала на проблемні моменти, з якими стикаються практиканти, визначила шляхи вирішення цих проблем, закликала поставитися до завдань практики серйозно, обдумано, відповідально.

У підсумку було визначено всі етапи проходження практики: від збирання матеріалу до його оформлення й здачі на перевірку в системі MOODLE. Викладачі дали відповіді на всі питання, які виникли у студентів.

22628
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Вересень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30