Кафедра української мови
Факультет Української філології

МАН 1 19.01.18

Наука – це спорт, гімнастика розуму, яка дуже мене тішить.

Альберт Ейнштейн

19 січня 2018 року відбувся Міський конкурс наукових робіт Малої академії наук «Юний філолог» за участі викладачів кафедри української мови: д. філол. н., доц. Білоконенко Л. А., к. філол. н., доц. Качайло К. А., к. філол. н., ст. викл. Березовської-Савчук Н. А., к. філол. н., ст. викл. Демиденко Г. Г.

Уже не перший рік досвідчений колектив Криворізької загальноосвітньої школи № 118 з поглибленим вивченням філологічних дисциплін збирає у своїх стінах молодих науковців з різних шкіл міста під патронатом Управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради, а також КЗ «Інноваційно-методичний центр» Криворізької міської ради. Зі вступним словом-привітанням учасників виступила методист центру Данилович Л. Я., яка розповіла про традиції цього заходу й назвала нові умови й правила конкурсу. Заступник директора з НВР КЗШ №118 Концевич І. В. оголосив регламент роботи, побажав успіху конкурсантам і журі.

МАН 3 19.01.18

На лінгвістичній секції «Українська мова як мова української нації, основа її духовної культури, науки, освіти» було заслухано 13 робіт різноманітної тематики. Так, зокрема, порушувалися проблеми словотвору, ономастики, неології, концептології, синтаксису, культури мовлення, художнього мовлення поетів тощо.

Учні досить ретельно підготувалися до представлення дослідницьких проектів, показали себе в науковій дискусії та обговоренні проблемних питань презентованих робіт. Кожна робота оцінювалася за кількома критеріями певною кількістю балів. Насамперед зверталася увага на обґрунтування актуальності теми, чіткість викладу думок, аргументованість, критичне осмислення теоретичних засад дослідження, культуру мовлення, оформлення презентації.

МАН 2 19.01.18

Учасники конкурсу зі «спортивним» запалом змагалися за переможні місця. За результатами заочного рецензування, екзамену й прилюдного захисту наукових робіт були визначені призові місця:

І місце – Золотаренко Сергій, учень 11 класу Криворізької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 118. Науковий керівник: Голуб О. І., учитель української мови і літератури Криворізької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 118. Тема роботи: «Порівняння як відображення мовної картини світу письменника (на матеріалі поетичного мовлення С. Жадана)».

МАН 4 19.01.18

ІІ місце – Маркевич Єлизавета, учениця 10 класу Криворізької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 118. Науковий керівник: Смуток Н. В., учитель української мови і літератури Криворізької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 118. Тема роботи: «Концепт «простір» як складова мовної картини світу митця (на матеріалі поетичних творів Ю. Андруховича)».

МАН 5 19.01.18

ІІ місце – Гончар Софія, учениця 11 класу Криворізької гімназії № 91. Науковий керівник: Мокряк О. І., учитель української мови і літератури Криворізької гімназії № 91. Тема роботи: «Семантико-словотвірна структура нової лексики (на матеріалі інтернет-видань)».

ІІІ місце – Гребената Світлана, учениця 11 класу Криворізької гімназії № 91. Науковий керівник: Алдабаєва О. Ф., учитель української мови та літератури вищої категорії. Тема роботи: «Правильність як ознака досконалого мовлення старшокласників».

МАН 6 19.01.18

Робота з учнівською молоддю надихає на роботу, свідчить про нерозривний зв’язок поколінь педагогів і вихованців, адже наука не має статі, віку чи національної ідентичності. Наука – вічна.

Бажаємо переможцям гідно представити наше місто на обласному конкурсі!