Кафедра української мови
Факультет Української філології

ВЛ 22.03.18 1

22 березня 2018 року відбулася відкрита лекція викладача кафедри української мови, доктора педагогічних наук Тетяни Михайлівни Мішеніної.

Тема заняття «Прикметник як частина мови», розглянута на лекції, вивчається згідно з програмою навчальної дисципліни «Сучасна українська літературна мова». Мета заняття: поглибити знання про прикметник як частину мови; навчити застосовувати їх у практичній діяльності, навчити класифікувати прикметники, виокремлювати їх з-поміж інших частин мови; розвивати мовне чуття студентів, їхнє уміння сприймати й засвоювати новий матеріал, уміння диференціювати мовні явища; виховувати інтерес до мовного матеріалу.

ВЛ 22.03.18 2

Основним змістом роботи на занятті є розкриття наукових думок про прикметник як частину мови; специфіку граматичних категорій прикметника; лексико-граматичні розряди прикметників.

На занятті були присутні викладачі кафедри української мови: Ж. В. Колоїз, Л. А. Білоконенко, С. А. Бузько, Т. І. Вавринюк,   І. О. Іншакова, К. А. Качайло, Н. А. Березовська-Савчук, Г. Г. Демиденко, Л. С. Цоуфал.

ВЛ 22.03.18 3

Викладачі зазначили, що Тетяна Михайлівна не тільки формує наукову складову навчальної діяльності студентів, а й уміння брати активну участь у вивченні засад морфології, розглядати проблемні питання, розвивати логічність і самостійність суджень. Як справжній педагог вона сприяє пробудженню творчості, удосконаленню культури мовлення та спілкування, виховує емоційну культуру студентів.

Досвід роботи Тетяни Михайлівни заслуговує найвищої оцінки та рекомендації до балотування на присвоєння вченого звання професора.