Кафедра української мови
Факультет Української філології

ВЛ 26.03.18 1

Урок – перше вогнище, зігрівшись біля якого,

людина прагне стати мислителем.

В. Сухомлинський

26 березня 2018 року відбулося відкрите заняття професора кафедри української мови, д. пед. н., З. П. Бакум.

Тему для відкритої лекції було обрано цікаву й актуальну в умовах модернізації сучасної української освіти, а саме: «Типологія уроків української мови».

Зінаїда Павлівна вміло здійснила аналіз дидактичної і лінгводидактичної літератури з питань, присвячених типології шкільних уроків з урахуванням специфіки навчання української мови. Як відомо, кожний урок охоплює безліч різних видів робіт, прийомів, методів і засобів навчання, що визначають характер діяльності вчителя і учнів. Такі багатоаспектні явища насилу піддаються групуванню і класифікації. Тому поза увагою лекторки не залишилися й проблемні питання класифікації й групування уроків.

ВЛ 26.03.18 2

На відкритому занятті були присутні викладачі кафедри української мови: Ж. В. Колоїз, Т. І. Вавринюк, С. А. Бузько, І. О. Іншакова, К. А. Качайло, Н. М. Малюга,  Н. М. Шарманова, Н. А. Березовська-Савчук, Л. С. Цоуфал.

Повертаючись до епіграфа, можна підсумувати, що Зінаїда Павлівна Бакум показала високий академічний рівень лекційного заняття. Вона довела, що майстерність педагога і лінгводидакта полягає в постійній взаємодії зі студентами, коли «животворний вогонь» заняття підтримується креативною енергією розуму викладача і науковими надбаннями в царині методики навчання української мови.