21 березня 2017 року на психолого-педагогічному факультеті КДПУ кафедрами соціальної педагогіки і соціальної роботи, практичної психології спільно із центром доуніверситетської та післядипломної освіти, проведено захід: «Соціально-психологічні дебати: рівні умови для кожного. Симптоми аутизму у поведінці молодших школярів».

Перед вчителями міста із вступним словом виступила к.п.н., доцент, старший інспектор відділу доуніверситетської та післядипломної освіти Размолодчикова І.В. зазначивши, що аутизм — це досить поширений на сьогоднішній день діагноз. Дітей з цим захворюванням часто називають «діти дощу». Аутисти відірвані від реальності і складається враження, що вони живуть в якомусь іншому світі. Незважаючи на те, що аутизм сам по собі відноситься до психічних захворювань, він далеко не завжди негативно впливає на інтелект маляти, і серед аутистів часом зустрічаються особливо обдаровані в розумовому розвитку діти. У чому ж криються причини виникнення аутизму у дітей, і чим це захворювання проявляється? Ми намагалися розібратися слухаючи виступ доктора психологічних наук, професора, завідувача  кафедри практичної психології Зою Михайлівну Мірошник.

Як завжди привітна, емоційна і надзвичайно закохана у свою професію Зоя Михайлівна свій виступ розпочала із того, що всі люди різні, і неможливо знайти дві абсолютно ідентичні особистості. Але часом зустрічаються особливі хлопчики і дівчатка. Їх можна відрізнити від інших з першого погляду. Вони захоплені власним світом, цураються сторонніх і вкрай трепетно ставляться до своїх речей. Іноді така поведінка говорить про особливий синдром – аутизм.

Варто відзначити, що аутист – це не людина з розумовими відхиленнями. Навпаки, такі діти можуть мати зачатки геніальності, так як розвиваються внутрішньо швидше, ніж зовні. Вони можуть цуратися соціуму в тій чи іншій формі, відмовлятися говорити, погано бачити, але при цьому в розумі вирішувати найскладніші завдання, віртуозно орієнтуватися в просторі і мати фотографічну пам'ять. При легкому ступені аутизму людина здається практично нормальним, хіба що трохи своєрідним. Він може без причини ставати похмурим, говорити сам з собою в особливо хвилюючі моменти, годинами просиджувати в одному місці, дивлячись в одну точку. Але такі моменти можуть відбуватися в житті часто-густо.

Завідувач кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи, к.п.н., доцент Шимко І.М. у своїй доповіді розкрила механізми соціалізації молодших школярів і з проявами аутизму.

Під час зустрічі вчителі задавали багато питань, а які отримували кваліфіковані відповіді.

По закінченню присутнім було вручено сертифікати учасників.

Червень 2017