Кафедра фізики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

Kadchenko.png

Кадченко Валентина Миколаївна ˗ кандидат фізико-математичних наук, доцент, доцент кафедри фізики та методики її навчання.

У 1972 р. з відзнакою закінчила фізико-математичний факультет Криворізького державного педагогічного інституту за спеціальністю «фізика та математика», працювала вчителем фізики у сільській школі.

З 1974 по 1977 навчалася в аспірантурі Інституту фізики  АН Естонії в лабораторії рентгенівської спектроскопії.

З 1978 р. кандидат фізико-математичних наук зі спеціальності 01.04.07. фізика твердого тіла. Тема дисертації «Запасання енергії в лужногалоїдних  кристалах  при  опроміненні  ультрам'якими рентгенівськими променями».

На кафедрі фізики Криворізького державного педагогічного інституту (нині університету) працює з 1978 року. У 1983 р. отримала вчене звання доцента по кафедрі фізики.

З 1980 по 1988 рр. була проректором КДПУ по заочному навчанню, з 1988 року по теперішній час – доцент кафедри фізики та методики її навчання, одночасно з 1998 року – заступник декана фізико-математичного факультету.

З 2005 р. по 2013 р. – декан фізико-математичного факультету.

Наразі викладає навчальні дисципліни «Оптика», «Атомна і ядерна фізика», «Сучасний демонстраційний фізичний експеримент», є керівником виробничої педагогічної практики студентів спеціальності 014.08 Середня освіта (Фізика). З 2019 року завідує новоствореною Навчально-науковою лабораторією з фізики при кафедрі фізики та методики її навчання.

За час наукової та науково-педагогічної діяльності опубліковано 57 наукових праць, 7 навчально-методичних посібників.

Наукові дослідження з фізики фоточутливих напівпровідникових плівок проводила у рамках госпдоговірних тем кафедри фізики як виконавець та керівник теми. Як виконавець була залучена до комплексної теми кафедри «Удосконалення методики навчання фізики в сучасній школі та педагогічних ВНЗ» та держбюджетної теми «Розробка методології проведення фронтальних лабораторних робіт з фізики в умовах кредитно-модульної системи навчання».

Керує науково-дослідницькою роботою студентів, у співавторстві зі студентами опубліковані 26 статей, 3 студенти мають відзнаки Всеукраїнських конкурсів наукових робіт.

За сумлінну творчу працю, високий рівень професіоналізму, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, нагороджена  почесними грамотами Виконкому Криворізької міської ради, Дніпропетровської ОДА, Міністерства освіти і науки України. Нагороджена нагрудним знаком «Відмінник народної освіти».

Наукові інтереси: фізика, історія фізики, методика навчання фізики у середній та вищій школі.